Avustralya'daki Yangınları Pelüş Oyuncaklarla Protesto Etti

Hakan Guray r
Halit Gürsoy - Eskişehir
Halit Gürsoy - Eskişehir

Avustralya'da aylardır devam eden yangınların söndürülememesi Eskişehir'de ilginç bir yöntemle protesto edildi. Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde kurulan Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma ve Geliştirme Derneği yönetici ve üyeleri, pelüş oyuncaklarla Avustralya'daki orman yangınlarından etkilenen hayvanlara dikkat çekmek için ilginç bir yönteme başvurdu.

Avustralya'da 2019'un eylül ayında başlayan orman yangınları devam ediyor. Kıta genelinde meydana gelen yangınlarda 28 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık bir milyar hayvan da telef oldu.

Avustralyadaki Yangınları Pelüş Oyuncaklarla Protesto Etti

Protestoda pelüş oyuncaklar kullanıldı

Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma ve Geliştirme Derneği yönetici ve üyeleri, hazırladıkları dikkat çekici etkinlik ile yangınların söndürülememesini protesto etti.

Katılımcılar, Odunpazarı Belediyesi Hicri Sezen Parkı'nda düzenledikleri protesto gösterisinde, koala, ayı, panda, fil gibi çeşitli pelüş oyuncukları dekor olarak kullandı.

Dernek Yöneticisi Halit Gürsoy ise üzerinde yırtık kıyafetler, pelüş oyuncaklar ve yüzünü boyayarak Avustralya yangınlarına dikkat çekmeye çalıştı.

Halit Gürsoy, orman yangını fotoğraflarının bulunduğu pankartın önünde bir basın açıklaması yaptı. Yangından etkilenen bir insanı canlandıran Dernek Başkanı Halit Gürsoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Dernek yöneticisi olarak uzak kıta Avustralya'daki yangınların devam etmesi canımızı acıtmaktadır. Yangının söndürülmesi için tedbirlerin alınmasında aciz kalınması sonucu azımsanmayacak büyüklükte ormanların ve buralarda barınan çeşitli hayvanların yanarak yok olmaları bizi üzmektedir. Bunun adı vahşet değil de nedir? Süper devletler uzaya çıkmakta, küçük devletler savaş çığırtkanlığı yapmakta, dünya ekonomik ve teknolojik gelişmeleriyle ilerlemekte. Ancak haftalardır, aylardır artarak devam eden orman yangınlarına insanların bu kadar aciz ve çağrısız kalmamaları gerekir.

Son Güncelleme: 28 Oca 2020 / 04:01
Avustralya'daki Yangınları Pelüş Oyuncaklarla Protesto Etti
6
8
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • takma-kafana
  Bu adam elinden geleni yapmış böyle bir eylem yapmış peki ya biz ne yapıyoruz? İmza toplayalım bu duruma tepkisiz kalmayalım elimizden ne geliyorsa onu yapalım yazık o canlara ölen insanlara ve 1 milyar canlıya. Hiç şüphesiz en acılı ölümlerin başında gelir diri diri yanmak. Öyle ki cehennem bile ateşten. Rabbim hepimizi korusun böyle kötü ölümlerden. Ölümün bile hayırlısı dedirtiyor bu tür acı haberler. 1'milyar can ne demek ya. Yok etmek kolay peki ya var etmek...
  Görüş hala geçerli mi?
 • YeniHayatadımadım
  Denilecek herşeyi demiş vahşet. Ve diri diri yanan bedenler canlar.. Uzaktan uzağa içimiz acıyor üzülüyoruz sadece. Ne acı bir şeydir kim bilir yanmak. Can tatlı ne olursa olsun hayvanda olsa bitkide olsa
  Görüş hala geçerli mi?
  • ALIAVSAR

   Aynen öyle keşke yapacağımiz bisey olsaaa

En İyi Erkek Görüşleri

 • 1SingleMan
  Doğruluk payını bilmiyerek sadece şunu demek istiyorum. Yaklaşık 10000 yabani deveyi yangından ölmesinler diye vurularak öldürülecek. Diyen bir ülke olmuş avustralya benim fikrimce azda olsa şükredip doğanın kıymetini bilme bilincine sahip olmak lazım ki yapay ayıcık yangının devam etmesine vesile olmasın vesselam.
  Görüş hala geçerli mi?
 • ALIAVSAR
  Yaw ormanlar hayvanlar yazık oldu
  Onlarda can taşıyor yazık günah yani okadar hayvanlar telef olmuş
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

46
 • RuuDy_RuuD
  Dert edinmiş ve kendince bir protestoda bulunmuş, tebrik ediyorum...

  Dünyanın ve bizlerinden ise umurunda değil...
  Yanan ormanlar değil ciğerlerimiz, ölen hayvanlar değil insanlığımız...
 • GS_Aras
  Ne kadar gereksiz bir insan... Avustralya uzun yıllardır binlerce hayvanı resmi olarak katlediyor. Çıkıp iki laf eden yok
 • Misya34
  Bilmeyenler için şunu söyleyeyim bu yangınlar her yıl oluyor yani sadece ilk değil ki şu an Avustralya da o yangın bölgesi tekrardan yeşermeye başlamış bulunmakta
 • eskiavare
  Elbette uzulmeliyiz canlar gidiyor ama deve katliamı açlıktan afrika da bebekler ölür iken musluman lar zulme uğrarken sesleri hiç çıktı mı bu kadar..
 • Güzel bir bence teşekkür ederim bilgi için çok teşekkür ederim
 • SonÜzgünBükücü
  İnsanlar bu dünyanın zebanileridir.
 • AngelInHeaven90
  Helal ona.
 • zupperzonick
  Memleketim ayrı insanı ayrı güzel hacı
 • uykusuzbaby
  sıkıcı bir geceee
 • Gizli Üye
  Avusturyalı'lar develeri vurmak yerine satsaydı bu felaketler olmazdı.
YÜKLENİYOR...