KizlarSoruyor’a özel KSOKEY15 indirim kodu ile hazzı #İstediğinGibi Yaşa!
Kapat

Diyarbakır'da Kalleş Tuzak! Valilik: 4 Vatandaşımız Şehit, 13 Vatandaşımız da Ağır Yaralı

Faruk Ayhan Utkan r
Diyarbakır'da Kalleş Tuzak! Valilik: 4 Vatandaşımız Şehit, 13 Vatandaşımız da Ağır Yaralı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, saat 18.00 sularında yola döşenen el yapımı patlayıcı (EYP) sivil aracın geçişi sırasında infilak etti. İlk belirlemelere göre 4 köylü şehit oldu, 13 köylü de ağır yaralandı. Kulp ilçesine bağlı Ağaçkorur köyünde orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcı infilak etti.

Erdoğan, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'ndan bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'ndan terör saldırısıyla ilgili bilgi aldı. Erdoğan, terör saldırısı faillerinin yakalanması için tüm imkanların seferber edileceğini ve konunun takipçisi olacağını ifade etti.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlimiz Kulp İlçesi kırsalında saat 18.00 dolaylarında, odun toplamaya giden köylü vatandaşlarımızın bulunduğu aracın geçişi esnasında, bölücü terör örgütü üyelerince el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 4 köylü vatandaşımız şehit olmuş 13 köylü vatandaşımız da ağır yaralanmıştır. Yaralanan vatandaşlarımız Kulp ve Diyarbakır’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmışlardır.

Saldırının faillerinin tespit edilmesi için güvenlik kuvvetlerimiz tarafından gerekli çalışmalara vakit geçirmeden başlanmıştır. Menfur saldırı olayında Şehit olan köylü vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.
Son Güncelleme: 20 Eyl 2019 / 04:09
Diyarbakır'da Kalleş Tuzak! Valilik: 4 Vatandaşımız Şehit, 13 Vatandaşımız da Ağır Yaralı
4
7
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye
  Bu ülkede pkk terörü hiç bitmedi. Yıllardır bu şer**fsiz teröristler milyonlarca dolar zarar verdi ülkemize. Bunu yapmaya, ülkemize bu acıları yaşatmaya hakları var mı?
  Bu doğuya eğitim yatırımı yapmak için uğraşıyor ülke, okullara molotof atıyorlar, okullara zarar veriyorlar, küçücük erkek çocukları zorla dağa kaçırıyorlar. Tırlarla yol yapım, ürün taşıma, doğuya faydalı bir yatırım için uğraş veren kazı araçları, yol yapım araçları vs pkk teröristlerinin saldırısına uğruyor. Bir de TC Kürdistan'ı işgal ediyor diyorlar bu olayları yaparken, yaşatırken.

  Bu olaylar çok üzücü. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Pkk ya silah yardımının geldiği yer kesilmeli, kapatılmalı. ABD üslerinin hepsi kapatılmalı. Gerekirse bütün üsler kapatılmalı. Yani Natodan bizi çıkarsalar bile, Rusya pkk ya yardım ediyorsa ve üsleri varsa veya olacaksa o üsler de kapatılmalı. Pkk milyonlarca dolar zarar veriyor ülkemize. Doğu resmen çöplük gibi bunlar yüzünden.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • güzinapla
  Kendi insanlarını yok eden örgüte yine onlardan destekler geliyı ne acı
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

36
 • Saw89
  hani başkanlık seçimi olunca bir tane bile şehit gelmeyecekti ah ah neler dediler insanlar yine gitiler seçtiler
 • Eagle09
  Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabırlar versin
 • ececikcikcik
  Ya Sabır
 • superpsikolog
  Allah yapanların cezasını versin.
 • tolgaozkugum
  Lea galibe illALLAH !
 • FucsMachine
  Şehitler ölmez vatan bölünmez
 • KayıpPsikopat
  Artık ülkenin çivisi çıktı
 • Gizli Üye
  Allah rahmet eylesin
 • Gizli Üye
  Bu aklima geldi
  Diyarbakır'da Kalleş Tuzak! Valilik: 4 Vatandaşımız Şehit, 13 Vatandaşımız da Ağır Yaralı
YÜKLENİYOR...