Dalgalı Saçları Kontrol Altında Tutmak Artık Çok Kolay, Belirsin Bukleler!
Kapat

Türk Kadınının Gururu Akrobasi Pilotu Semin Öztürk "Sivrihisar Hava Gösterileri 2019" İçin Hazır

Hakan Guray r
Semin Öztürk
Semin Öztürk

Türkiye'nin ilk profesyonel kadın akrobasi pilotu olan ve 2015'ten birçok etkinliğe katılan Semin Öztürk Şener, 25'inci gösteri uçuşu için hazır.

Hem ulusal hem de uluslararası etkinliklerde Türkiye'yi ve Türk kadınını en iyi şekilde temsil eden, ülkemizin ilk profesyonel kadın akrobasi pilotu 28 yaşındaki Semin Öztürk Şener, 25'inci gösterisini gerçekleştireceği "Sivrihisar Hava Gösterileri 2019" için hazırlıklarını tamamladı. Öztürk, 14-15 Eylül'de Sivrihisar'da yetenekleri sergilemek için sabırsızlanıyor.

Semin Öztürk ve Babası Ali İsmet Öztürk
Semin Öztürk ve Babası Ali İsmet Öztürk

İlk uçuş 19 Eylül 2015'te gerçekleşti

Türkiye'nin ilk profesyonel akrobasi pilotu babası Ali İsmet Öztürk'ün izinden giderek uçma serüvenine küçük yaşta başlayan Semin Öztürk Şener, seyirci önündeki ilk uçuşunu 19 Eylül 2015'te Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki Necati Artan Sportif Havacılık Tesisleri'nde yapmıştı.

Türkiye'in İlk Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk
Türkiye'in İlk Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk

Gösteri uçuşlarında zaman zaman gökyüzünde "kalp çizen" Semin Öztürk Şener, Sivrihisar Hava Gösterileri'nde havacılık tutkunlarıyla buluşmak için sabırsızlandığını açıkladı.

Seyirci önündeki her uçuşunda sanki bu deneyimi ilk kez yaşıyor gibi heyecanlandığını aktaran Şener, "Antrenmanlarda saatlerce, günlerce uçuyorum ancak seyirci karşısında uçmak büyük bir sorumluluk, izleyiciler karşısında uçmak beni inanılmaz motive ediyor. İnsanların yüzündeki heyecan ve mutluluk, gelecekte uçmak için bana bir neden veriyor. Gösteriye başladığımda her şeyi unutuyorum ve sadece uçuşa odaklanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Semin Öztürk
Semin Öztürk

Semin Öztürk kimdir?

1991 yılında dünyaya gelen Semin Öztürk Türkiye’nin İlk Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotudur. Semin, ilk akrobasi uçuşunu henüz 12 yaşındayken, babası Milli Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk ile birlikte gerçekleştirdi. Liseyi Saint-Michel Fransız Lisesi’nde, üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi’nde okudu. Üniversite 2. sınıftayken Ayjet Uçuş Okulu sponsorluğunda Hususi Pilot Lisansı’nı (PPL) aldı. Daha sonra Amerika’ya giderek Kaliforniya eyaletinde bulunan Tutima Academy of Aviatian Safety’de akrobasi uçuş eğitimini tamamladı. İlk yalnız akrobasi uçuşunu 21 yaşındayken Pitts S-2B uçağıyla yaptı. Böylelikle bu tip uçakla ilk yalnız uçan Türk Kadın Pilotu unvanını da aldı. Semin Öztürk, gökyüzünde yaptıklarıyla Türk kadının en iyi şekilde temsil etmektedir.

Oh land⚡️#gopro #female #pilot #aerobatics #acromachskydancer #aviationlife #smokeon Semin Öztürk Şener (@semin.ozturk)'in paylaştığı bir gönderi ()

Son Güncelleme: 20 Eyl 2019 / 04:09
Türk Kadınının Gururu Akrobasi Pilotu Semin Öztürk "Sivrihisar Hava Gösterileri 2019" İçin Hazır
4
5
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • I_Run_Each_Team_2
  Ülkemizi tekrar güçlü duruma getirecek Türk kadını olacaktır. Bizim güçlü Türk kadınına ihtiyacımız var.
  Hiçbir erkekten korkmamalı, hakkını savunmalı, kendi ayakları üstünde duran Semin Öztürk gibi güçlü kadınlara ihtiyacımız var.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • jessy
  Milli gururumuz gösterisini izlemeyi çok isterdim 🇹🇷🇹🇷 👩‍✈️
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

34
 • emre505
  Helal olsun sana bee. Türk kadınının azimli, çalışanı ne güzel oluyor.
 • Insafsızhavaaracı
  Milli gururumuz 👑
 • dreamliner61
  evet çok başarılı.
 • Eagle09
  Çok iyi
 • FucsMachine
  Teşekkürler bence için
 • Kayrra0
  Çok iyi bee
 • Gizli Üye
  Düştüm :)
YÜKLENİYOR...