Yatılı Kuran Kursunda Öğrencilere Cinsel İstismarda Bulunan Eğitmenler Tutuklandı

Faruk Ayhan Utkan r
Yatılı Kuran Kursunda Öğrencilere Cinsel İstismarda Bulunan Eğitmenler Tutuklandı

Ümraniye'de faaliyet gösteren Fıkıh-Der isimli bir derneğin bünyesindeki yatılı Kuran kursunda, sorumlu Ömer Işıktekin ve eğitmenler Hacı Serkan Bektaş ile Tarık Bektaş çok sayıda öğrenciye cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Fıkıh-Der'de yaşanan istismar kurstan ayrılan 17 yaşındaki mağdur H.R.Ö. isimli çocuğun ocak ayında yaşadıklarını polise giderek anlatmasıyla ortaya çıktı. H.R.Ö. ifadesinde Ömer Işıktekin, Hacı Serkan Bektaş ve Tarık Bektaş'ın kursta kalan öğrencilere cinsel istismarda bulunduklarını ayrıca şiddet uyguladıklarını anlattı. H.R.Ö’nün verdiği ifadenin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 6 öğrenci de polise giderek şikayette bulundu. İddialar üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı derinleştirdi.

6 çocuğa cinsel istismarda bulunmuşlar

İddianamede 6 çocuğa yönelik 'Cinsel saldırı' suçunu işlediği belirtilen kurs sorumlusu Ömer I.'nın 145 yıla kadar hapsi istendi. Kursta eğitici olan şüpheli Hacı Serkan Bektaş’ın mağdur öğrenci H.R.Ö. ve Y.E.T.’ye yönelik olarak 'zincirleme cinsel saldırı' suçunu işlediği yönünde birden fazla mağdur beyanı bulunduğunun aktarıldığı iddianamede şüpheli için 50 yıla kadar hapis cezası istendi. H.R.Ö.’ye yönelik olarak 'Zincirleme nitelikte cinsel saldırı” suçunu işlediği iddia edilen Tarık Bektaş’ın ise 25 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Çıkarıldıkları ilk duruşmada iddiaları reddeden 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son Güncelleme: 20 Eki 2019 / 06:10
Yatılı Kuran Kursunda Öğrencilere Cinsel İstismarda Bulunan Eğitmenler Tutuklandı
28
61
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • BuzlarTriliçesi
  Ben tarikat yurduna teslim edilmesin kuran kursları kapatılsın diye yorum yapan insanların beyninde önyargıdan örülü bu duvarlar gerçekten içler acısı. Yatılı kuran kursunda okudum, ve tarikat yurtlarında. Ömrümün büyük bir bölümü de böyle geçti. Ne bir istismara, ne de ahlak dışı, inanlık dışı birşeye mağrus kaldım. Ön yargılarınızı bir kenara bırakıp öyle yorum yapın. Bir müessesede birileri kendi çıkarlarına göre hareket etti diye tüm müesseseleri ayı çuvala sokamazsınız. Biz alkol alan her insan tecavüzcüdür diyor muyuz? Oysa akol alıp öz kızına tecavüz eden, karısını döven milyontane insan var ülkede. Ozaman aklol imalathaneleri kapatılsın. Geçen senelerde bir öğretmenin öğrencisine tecavüz etmesi sonucu öğtencinin intihar ettiği haberi yayınlandı. Ve ben çevremde küçük çocukları kucağına oturtturup sapıkça haraketler sergileyen bir çok öğretmen duydum. Okullar kapatılsın mı yani? Ya da bu anne babalar bunca haber sonrası nasıl güvenip çocuklarını okula gönderebiliyor diyor mu kimse? Bütün öğretmenleri ve okulları bununla yargılayabilir miyiz? Peki neden aynı şeyi kendi dinini öğrenmeye ve öğretmeye çalışan bu insanlara yapıyorsunuz?
  Görüş hala geçerli mi?
  • _stalker_

   Haklısınız..

  • Çocuklar*

  • _stalker_

   Aynen katılıyorum cümlelerinize

  • Hepsini Göster
 • Şöylesi bir haberin altında dahi oooww acaba müslümanlara kötüleme mi var diyenler var. Arkadaşlar, her olayın magazin tarafıyla ilgilenmeyin. Tecavüze uğramış çocuklar var diyor haber, konu bu. Bunu da dini bilgi öğretelim diyerek aileleri kandıran şerefsizler yapmış.

  Şu tam görünmese de tiplere bak çocuk emanet edilecek tipler mi? Aileler de sakal bırakanı babaları zannediyorlar. Yazıklar olsun hepsine. 17 yaşında biri gayet ne olduğunu fark edip ailesine söyleyecek düzeyde olmalıydı bu kadar yayılana kadar.

  Aileler çocuklarıyla konuşmayı bilmiyor. Aileler çocuklarını doğru yönlendirmeyi bilmiyor. Bu şerefsizler kadar bilinçsiz ve çocuğunun eğitimini elin heriflerine bırakan aileler de suçlu.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • süperbenn
  Bu yapılan şerefsizce hareketlerin nerede ve kim tarafından yapıldığı gram umrumda değil. Artık bırakın şu sağcısı, solcusu, dincisi, dinsizi algısını yeter ya hu! Yetmedi kırgınlıklarınız, öfkeleriniz. Konuya odaklansanıza arkadaşım.
  Tarikatta yapılsa ne olur, kilise de yapılsa ne olur, cemaatçisi yapsa ne olur cemaatsizi yapsa ne olur, Ak Parti binasında yapılsa ne olur, CHP binasında yapılsa ne olur?
  Hangi taraf yaptıysa tepkimizi ona göre mi belirleyeceğiz? İnsan yeter ki şerefsiz olmasın camii de bile yapar. Çocuklara uygulanan iğrenç ve insanın kaldıramayacağı bir adilikten bahsediliyor. Allah'ım bu son bulsun. Her kim bu işe çanak tutuyor, cesaret veriyor ve cürret ediyorsa perişan olsun. Yazıklar olsun. Lanet olsun!
  Görüş hala geçerli mi?
 • barraquda
  Tamam boyle manyaklar var ,. bu kesin. De.. Kuran kursuna kadar yayilmalari nedir ya? Ilim meclisinde taciz livata istismar olmamali kesinlikle.. hic bir yerde olmamali ama medresede oldugunda daha bir kotu hissettiriyor.. her yerde yasandi bunlar.. cocuk esirgemede , kiz yetistirme yurdunda , her yerde yaa. Üstüste ortaya cikmasi da bir ayri muamma.. bir acı tablo da bunu kullanip kuran kurslari kapatilsin diyenler.. cocuk yetistirme evleri de veya taciz olan her yer kapatilsin? Kurum degil manyak olan insan sucludur.. bunu siyasi goruslere alet etmemeliyiz. Papazlar da manastirlarda yaptilar bu rezaletleri gecmiste.. bu , her ortamda olabilir.. okullarda da oldu.. okullari da kapatalim hadi..
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2659
 • nazlışşşşş
  Çoçukları tarıkat yurtlarına teslim eden ailelerin Allah bin belasını versin bakamıcağın çocuğu dünyaya getirme kardeşim bu tarikatlara yüz veren devlet yetkililerinden tez zamanda kurtulmak dileğiyle Allah onlarında belasını versin
  • Görüşümü beğenmeyenler o cocukların yaşadığı duruma çanak tutanlar sanırım

  • Bende sabahtan beri anlatmaya çalışıyorum kardeşim ama anlamıyorlar

  • Anlamaz onlar ne söylesen boş biz sadece çırpındığımızla kalıyoruz bu insanlar ya körü körüne inanıyor bu tarıkatlara ya da bu tarikatların himayesinde kalarak maddi kazanç elde ediyor çünkü ben hiç fakir tarikat yandaşı görmedim

  • Hepsini Göster
 • atombombasietkisiii
  Malum derneklere para akıtanlar, ailelerin ve kuşakların inançları üzerinden sömürü yapmayı bırakın!

  Aileler, önce eğitim (hayata hazırlama) sonra öğretim (ilim bilim fen) gelir. Bunu bilmemenin cahilliğiyle gelecek nesillerin bozuk psikolojine sebep olmayın!

  ... desem de ümit var mı yine de? umarım!
  ama güzel günler çok yakın!
 • Amorcita
  Neden şaşırmıyorum? Tiplere bak yahu? Ne zaman öğrenecekler şu saçma sapan derneklere kurslara çocuklarını göndermemeyi insanlar. Kaç kere oldu bu olaylar. Bunlar gün ışığına çıkanlar, ya bilmediklerimiz, saklananlar... Neden yüzleri gizli. Yayınlayacaksın herkes görecek bu deyyusları
 • Birtebessumyeter
  Böyle insanlar yüzünden dinimiz karalaniyor yazik gercekten ALLAHIM yolunu sasirmislari hayra sevk eyle ALLAHIM
 • hayalimatmazel
  Kiliselerde de bu tür haberler çıkıyor. Ve devamlı bunlar gündeme düşmüyor sadece. Hep pirim tarikatler cemaatler üzerinden yapılıyor.. ben yıllarca yurtta kaldım erkek yurtlarında akraba çocukları kaldı böyle bir durum ne yaşandı nede duyuldu.
  • Yani? Duyulmuş olmasını neden eleştirdin şuan?

  • aerolite

   Zaten bu tür olayların büyük çoğunluğu duyulmaz, hasır altı edilir bir şekilde. Duyulmaması olmadığı anlamına gelmez. Yatılı dini eğitim verilen yerlerde tacizler son derece yaygındır. Bu konuyla ilgili bir film vardı. Hristiyan din adamlarının erkek çocuklarına yaptıkları tacizler yaşanmış gerçek bir olaydan alınıp belgesel tarzında film yapılmıştı. Ve ne kadar yaygın olduğu , kimler tarafından nasıl hasıraltı edildiği yıllar sonra teferruatlarıyla ortaya çıkarılmıştı.
   Siz hangi cemaattensiniz ki böyle bir cemaat savunması yapmaya gerek duydunuz?

  • aerolite

   Spotlight filmi konu için yeterince aydınlatıcı olacak belgesel niteliğinde bir filmdir.. Herkesin izlemesini tavsiye ederim.
   http://www.beyazperde.com/filmler/film-222271/

  • Hepsini Göster
 • yunuscakıl
  Her yerde ot gibi tuneyen cemaatlere izin verilmemesi gerekiyor devlet izin verdiği bı kaç din kursları açılması verekiyo insanlara dinini devlet öğretmesi gerek byle saçma insanların bı araya gelerek kurduğu yerlerden de anca bu olur insanlarında her Allah diyene her sakalı olana kanmamasi gerekiyor yine geldik cehalet ve eğitim arasındaki sarmala
 • Mandarinia
  Bugün Twitterda gördüm bu üç su katılmamış... herifleri ve aklıma gelen tek şey üçünü bir üçgen haline getirip kafalarını birbirlerinin münasip yerine sokmak. Aynen şöyle:
  https://www.youtube.com/watch?v=xJ9OZ1i9KKw
 • Bazı projelerim var onlar tutarsa zengin olucam ve o dönem için islami eğitim kurumu açıcam diye bir sözüm vardı kendime ama ensar vafında olanlar şu an bu okuduğumuz haberde olanlar beni vazgeçme noktasına getirdi
  ulan nasıl insanlarsınız ya sizin gibiler yüzünden müslümanız demeye utanır olduk
 • Omurilik
  @ajdaranıkhayranı peki din okullarını kapatalım dinlerini öğrnrmesinler, aşağıdaki linke bakın vakit yani Hristiyan ların merkezi burada aynı olay var!

  Bu durumda konu din üzerinden mi sapıklık oluyor?

  www.google.com/.../haberler-dunya-47264845
 • Ne yazık ki islamın adını lekeliyorlar. 😏 bunlar ne müslüman ne de hoca. Zaten ne çıkıyorsa bu tarikatçı bozuntularından çıkıyor. Sakallı takkeli görünce artık 100 kere sorgular oldum.
  Boşuna demiyorlar parayla imanın kimde olacağı belli olmuyor diye. İmansız şeref yoksunları!!!
 • Defacer
  İdam idam diyordunuz alın size idam, bunlar gibi şerefsizlere idam getirilmeli o zaman. ensar vakfı ve türevleri bunların hepsi aynı, resmen bizim vergilerimiz bu tecavüzcülere gidiyor vallahi aklım almıyor hala neyini destekliyorsunuz?
 • Mr-Ken
  Mevcut hükümet 18 yılda istese idi bu sapıklara adam akıllı ceza veremez miydi?
  ama bir kereden bir şey olmaz diyen. bir kadın bakanın utanç dolu açıklamasından sonra bu şansı kaçırdı... günahı vebali bu hükümete ve bu hükümeti destekleyenleredir.
  • Mr-Ken

   ayrıca hükümet Düzcedeki akp binasında ki seks skandalı için basın yasağı koymuş, tecavüz edilen kadın ve kadınlar. akp li seçmen işte desteklediğiniz hükümet bu. tecavüz edilen çocuklar ve kadınlar sizden olmayınca sesiniz çıkmıyor. iki yüzlüsünüz.

 • CokBilenAdam
  pislikler. böyleleri bira icen domuz eti yiyen kiz/erkek arkadasi olan insanlara saldirir ama... al iste... bu mu yani bu mu? ... a_mina koyim bunlarin ve böyle olanlarin. benim cocugum olsa iskence ederim bunlara günlerce ve kiclarina sopa sokarim. sonrada gebertirim.
 • I_Run_Each_Team_2
  Aşağılık pislikler. Dini lekeleyen varlıklar.
  Bu pisliklere en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.
  Gerçi yukarıdan tanıdık çıkarsa cezasız pislikler bırakılır. Malum ülkede adalet yok.
 • deryaaa19
  Yazıklar olsun bunları yapanları. Asıl bizlere örnek olacak sizlerken yaptıklarınız utanç verici. Rabnim yolundan saptırma, sapıtmışlara hidayet ver.
 • şestracan
  Cinsel istismarda bulunanlara yazıklar olsun bunlar yüzünden enbesil beyinliler burada kuran kursu ve tarikatları kötülüyor dini öğrenmeyi küçümsüyor ve aşağılıyorlar burada dini aşağılayan beyinsizlere fırsat veren bu sapıkların en ağır cezayı almaları gerek...
 • Bebettoo
  Böyle serefsizler yüzünden insanların çocukların masumane başını okşamaları, şeker, çikolata verip mutlu etmeleri bile olanaksız hale geldi.
 • gizem_355
  Canım yanıyor içim acıyor bu haberleri okudukça bu adi şerefsizlere ne ceza verilirse verilsin içimi soğutmaz
  Umarım ceza evinde o çocukları yaşattıklarını yaşarlar yaşattıklarını misli mislini çekmeden can vermesinler
 • selman_kingof
  Diyecek bir söz bulamıyorum ve tarikatlar kapatılmalı ve eğitimde herkesin kaynaşabileceği bir düzen istiyorum. Kadınlar ile erkeklerin odalarını ayırırsanız erkekler kadınlarda bulamadığı şeyleri hemcinsinde arayacak duruma gelir
  • Yanlış anlaşılmasın söylediğim ama çocuk istismarına ve eşcinselliğe hayır

 • Elseral
  Anne babaları niye tutuklanmamış. Devlette, anne babada aynı derecede suçlu. Anlamıyorum ana baba olmak bu kadarmı basit. Doğur yolla gitsin ne güzel iş ya.
 • Catutigernos
  Bir de eğitmen demişler :))) asıl bunları eğiten eğitmenleri tutuklamak lazım bir insan bu kadar mı kötü işçilik çıkartır hiç mi bir şey öğretemez
 • Corneliusz
  Yatılı kuran kursu fikri başlı başına bir saçmalık, insan dini pekala kendisi alıp okuyarak araştırarak öğrenebilir böyle durumlar çok üzücü.
 • ClasssMAN
  Bunlar insanmı yaa midem bulanıyor böyle pislikleri görünce... birde din kisvesi altında yapmaları dahada utanç verici... insanları dinden imandan soğuttular..
 • Chloé_
  Yine bir dini eğitim kurumunda olması neden hiç şaşırtıcı değil?
 • yolayrmı
  Bir kereden bir şey olmaz diyenlerin, çoluğunun, çocuğunun başına gelmesi dileği ile.
  bacım çocukları
 • coooler
  ya kardeşim artık anlayın bunlar görünenin çok azı adamlar sırf bu iş için kurs açıyor.
 • meraklıbıdık98
  En acısıda kendilerine Müslüman demeleri onca genç böyle haberler yüzünden ateistliğe sürükleniyor işin acı durumu bu yüz karası bunlar
 • beyazgülüm25
  Bir tarafta yüz yillardir islamiyeti tanimayip karalamaya calisan zihniyetler diger tarafta ise buna inanan sözde müslümanlar var.. üzücü... kuran kursunda göndermeyin diyenlere cvbim ise
  Okul yolunda veya cesitli yerlerde de böyle durum söz konusu olabiliyo
  Kuran kursuna arastirilip gönderilmeli islami yanlis yayan olmamasi gerek yerler olmali.. ehli sünnet olmali..
  bence genel ev kapatilmali diziler magazinler hayattan cikarilmali tamamen egitim ve bilim ve ilim olmali hayatlarimizda olmasi geren seyler bunlar ayrica cezalarinda caydirici olmasi lazim bu adamlar polisten cezadan mahkemeden cekinmiyomu? Yurt disinda yasiyorum burada polise acayip bir saygi ve cekingenlik var tr de ise.. ya saldirabiliyolar istediklerinde bunlar bir degisse..
  • Begenmeyenler de islamiyeti savundum ya begenmezler siz busunuz iste gayeniz hakikatin önüne gecmek mi diye sormak isterim ha öyleyse basaramayacaksiniz

  • Collinssrc

   Başından sonuna kadar haklısın, hep yapanın inancını baz alıyorlar. Biri de desin kitabında yazıyor bu adamın kitabı yanlış diyemiyor. Ulan kitapta zinaya yaklaşmayın diyor siz yolundan sapmış sapık adamın dini islam diye islamiyete laf atıyorsunuz. Aç bir bak zina için ne deniliyor. Öğretmen yaptı diye okullara göndermeyen görmedim :D Hoca yaptı diye islamiyete küsüyor adam :D

 • Boyle o. evlatlari var verin halkin eline bunlari herkesin icinde hadim edelim 2-3 kisi ustunden gecsin onların ne yasadigini anlasn onun bunun evlatlari
 • kodex_ll
  İşte dinden bir kez daha nefret etmem için geçerli bir sebep daha.
 • Synetesia256
  Mahkemede bir takım giyerler kazayla oldu dersler. 1 seneye çıkarlar en kötü.
 • Insaatmuhendısı35
  1 kereden birşey olmaz diye açıklama yapmamış mı sayın başkanlar
 • DeliBirBağyan
  İdam cezası gelsin denilince kendini yırtanlar, eserinizle, eserimizle gurur duyalım!

  O ufacık çocukların hayatını hep birlikte s... Aferin bize...
  • artem01

   Boş boş konuşma idam cezası gelmemeli çünkü bu millet bunun cezası çekti görüşlerinden dolayı 18 yaşına bile girmemiş çocukların yaşını büyütüp yargılayıp kalemini birer birer kırıp astılar zamanında adaletin özgür olmadığı yerde idam cezası anaca keyfi olarak adam asar başka bir işe yaramaz önce adil yargılama olması lazım adaletin özgürleşmesi lazım.

  • artem01

   Bu ülkede Hsyk bile işlevsizleştirildi. adalet sadece duvarda yazıyor mükün temelidir diye başaka bir anlam ifade etmiyor.

  • İşte tamda bu zihniyetin amacı idam getirtmek mesele idam ya da herhangi bir ceza boyutu değil mesele bu zihniyeti hayatımıza kuranları hayatimiz dan çıkarmak idam çığırtkanlığı yapanlar iyi eğitim sistemi üzerinde bu kadar çalışsalar bunlar başımıza gelmeyecek onlara aktarılan para pedagoglara psikologlara sosyologlara ve eğitim politikalarına harcansa bunların hiçbirini ülkecek yasamayacagiz o milyonlar aktarılan bok cukurlarinda kadını köle yapan evin içine hapseden erkekleride efendi yapan bir öğreti den başka bir şey yok İslam'dan oldukça uzaklar ülkecek yaşadığımız travmalar da cabası İslam'da eğitim kadina da erkeğe de farzdır oralarda oluşturulmak istenen kadın erkek profilini yerinde görmeni tavsiye ederim

  • Hepsini Göster
 • Ayşegever
  Ben tüm sülalenizi o. çocukları picler dini ne hale getirdiniz serefsizler din altından piclik yapıyorsunuz
 • kamilburgazli
  İslam budur. Çocuklara cinsel istismarda bulunmak günah değildir. Zaten onlar olaya istismar olarak bakmıyorlar. Muhammed'in sünnetini uyguluyorlar.
 • spacescom
  daha öncesinde denetim yapılmayıp olan olduktan sonra assalar ne tutuklasalar ne
 • Glikojen
  Bunlara Lanet olsun bunların yaptığını tüm müslümanlara yıkmak için pusuda yatanlara da Lanet olsun
 • stop49
  Bir eğitimci olarak rica ediyorum şöyle tiplere eğitmen demeyin.
 • _NiKaH-BoZaN-İMaM_
  Bunlar varya bunlar işte bu mahlukatları sallandıracaksın bunlar yaşamayı haketmiyorlar
 • OkanTas34
  Damatlar Koğuşuna konulsun Taze et diye kullanırlar umarım
 • Nilaye
  Allah hepsinin belasını bu dünyada verir İnsallah.

  Hapisanede aynıları başına gelir.
 • dreamliner61
  bir kereden bir şey olmaz ya önemsemeyin !!!
  (zamanın aile bakanı böyle demişti ! )
 • yaiz06
  İmam müsvetesi kılıklı insanları tanıdıkça hayvanlara hayranım insan denmez belasını bulursun
 • abraksas
  Sitedekilerden özür dileyerek Analarını s... k lazım bunların..
 • Bunlara bakıp her muslumani her sakalliyi her kursu sapık dicek cahiller siteye akın eder artık.
 • seyhan85
  cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır yazık çok yazık
 • Bukowski_ist
  Oc'larını bir iki güne bırakırlar olan çocuklara oluyor
 • yassax79
  Aklı olan bu gibi yerlere Evlatlarini emanet etmezler
 • ANTI_deodoran
  Genrlde din adsmlsri hiristoyanlardada böyle sapik cikiyor
 • ajdaranıkhayranı
  En iyisi şu kuran kurslarını toptan kapatalım
  • _stalker_

   Biliyordum böyle saçma cevap veren bir üye çıkacağını. Alkolden biradan o kadar insan etkileniyor ölüyor yuvalar dağılıyor.. barları birahaneleri kapatalım diyen yok.

  • bir git yobaz sana laf anlatmaya uğraşamam git kuran kursuna sanada tecavüz etsinler o zaman anlarsın

  • _stalker_

   Seviyene inmek istemiyorum. Basmakalıp konuşuyorsun çözüm odaklı değil. Herkes isteği ve işine geldiği gibi konuşuyor tıpkı sen gibi. Asıl senin kurduğun cümle buram buram yobazlık kokuyor madam..

  • Hepsini Göster
YÜKLENİYOR...