İstanbul Valiliği: 16 Bin 423 Kaçak Göçmen Kayıtlı Oldukları İllere Gönderildi

İstanbul Valiliği
İstanbul Valiliği

İstanbul Valiliği, düzensiz göçle gelen 16 bin 423 kaçak göçmenin Geri Gönderme Merkezlerinin bulunduğu illere sevk edildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul'da düzensiz göçle mücadele, kaydı olmayan ya da başka illere kayıtlı olan Suriyeliler, kayıt dışı istihdamın önlenmesine yönelik rehberlik hizmetleri ve iş yeri tabela denetimlerinin devam ettiği hatırlatıldı.

Açıklamada, Valiliğin koordinasyonunda 12 Temmuz-25 Ağustos tarihleri arasında konuya ilişkin yapılan çalışmalar için şu ifadeler kullanıldı:

Düzensiz göçle gelen 16 bin 423 kaçak göçmen, Bakanlığımızın belirlediği Geri Gönderme Merkezlerinin bulunduğu illere sevk edilmiştir. Bunların geri gönderme işlemleri sevk edildikleri merkezlerde sürdürülmektedir. İlimizde kayıtsız 4 bin 500 Suriyeli, Bakanlığımızın belirlediği illerdeki Geçici Barınma Merkezlerine sevk edilmiştir. Başka illere kayıtlı Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyelilerin, kayıtlı bulundukları illere dönüşleri devam etmektedir.

Yapılan açıklamada; Suriyelilerin kayıtlı oldukları illere taşınmaları için 20 Ağustos tarihine kadar verilen sürenin 30 Ekim'e kadar uzatıldığı da vurgulandı.

İstanbul Valiliği: 16 Bin 423 Kaçak Göçmen Kayıtlı Oldukları İllere Gönderildi
3
3
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • FundaKoc1

  Sınır dışı edın allahın belaları hala illere dağıtıyorlar amk*

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • silentnight87

  İnansak mı acaba bir yerlerden cıkıp ceeeee yapmazlar dimi

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

22
 • ececikcikcik

  Ellerine sağlık🥂

 • masal6363

  sinir disi şart

 • Çok güzel olmuş

 • Gizli Üye

  Keşke direkt ülkeden atsalar

YÜKLENİYOR...