KizlarSoruyor’a özel KSOKEY15 indirim kodu ile hazzı #İstediğinGibi Yaşa!
Kapat

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Hakan Guray r
Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun
Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Van'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Muş'un Malazgirt ilçesinde düzenlenen "4. Tarihi Roman ve Romanda Tarih Bilgi Şöleni" programının ardından Ahlat'a geçen Dursun, buradaki incelemeleri sonrası kara yoluyla Van'a hareket etti. Dursun'un içinde bulunduğu araç, Erciş ilçesine bağlı Bayramlı Mahallesi yakınlarında şarampole devrildi. Kazada, Dursun hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. Yaralalılar ambulansla Erciş Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Erdoğan'ın başsağlığı mesajı:

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile mesai arkadaşını kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşadığını açıkladı:

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Merhum Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun kimdir?

Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde aldı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Son Çağ ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Kürsüsünden mezun oldu. Bunun ardından Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nde asistan olarak işe başladı. Marmara Üniversitesi'nde yakın çağ tarihi üzerine yüksek lisans ve doktora yaptı, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nin Yakın Çağ Tarihi Ana Bilim Dalı'nda profesör oldu.

Kamudaki görevleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. Genel Müdür Danışmanı olarak Miniatürk Projesi'nin hazırlanmasında görev almış, İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu'nun Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış, 2005-2006 ile 2011 tarihlerinde aynı kurumda Başkan Vekilliği görevini yapmıştır. 2007 yılında İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü vekili olarak görev yapmıştır. 2006-2012 yılları arasında Ayasofya Müzesi Başkanlığını yürütmüş, 2009-2011 yıllarında Ayasofya Müzesi Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir. 2012 Temmuz ayı itibarıyla getirildiği Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğü görevini 2014 ortalarına kadar sürdürmüştür.

2012-2014 yılları arasında İstanbul Topkapı Sarayını Sevenler Derneği Başkanlığı görevine seçilmiştir. 2014 Temmuz ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atanmış, 2016 yılı Nisan ayında kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır.

26 Mayıs 2017 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu üyeliğine atanmıştır. Aynı zamanda Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüttü. 20 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla de Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine getirilmişti. Kariyeri başarılarla dolu Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun bugün geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Son Güncelleme: 27 Ağu 2019 / 04:08
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
3
4
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • EncLume
  Telekomu sattınız ne oldu?
  Yol yaptık!
  Tedaşı sattınız ne oldu?
  Yol yaptık!
  Petkimi sattınız ne oldu?
  Yol yaptık!

  Adam gibi yapın, tamir edin...
  Kendi adamlarınız da ölüyor.
  Bak hepiniz ve hatta inanırmısınız sizde ölümlüsünüz.

  Yol denetim ekimi amca yiyen...
  Levha ekibi dayı kuzen...
  Hep torpil hep yalaka.
  Patlak vermeye başladı baştan savma işler.
  Hepimizin canı yanıyor.
  Şu altyapı kurumlarına müfettiş gönderin.
  Ama hala dayı olanından değil ahlaklı vicdanı hür olanından.

  Denetimsizlik hayat alır.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye
  Allah rahmet eylesin
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

23
 • Aydın2133
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun olsun
 • sohret_para
  Gecen hafta gorev yaptigim antik kentteydi heyhat
 • Anıl4
  Allah rahmet eylesin.
 • ateist_tanrıçalar12
  Mekanik center olsun
 • Gizli Üye
  eyy cemaati müslimin rahmetliyi nasıl blirdiniz? yol yaptılar köprü yaptılar çaldılar çırptılar gariban işsizlere gss kazığı soktular her şeyi sattılar örtülü ödenekten götürdüler ihalelerden götürdüler yemedikleri nane kalmadı ülkeyi soyup soğana çevirdiler yandaşlarını zengin ettiler milleti hor gördüler ama yinede tüm bunlara rağmen durmak yok yola devam dediler ama bu yolun sonu çıkmaz sokak daha ilerisi yok kapalı yaani ve aşağısı uçurum sarp kayalıklar var ve bu dünyanın altında kötü yöneticiler için ve tüm kötüler için cehennem ateşi var azap var ızdırap var gazap var her günahkar yaptıklarının bedelini elbet ödeyecek kaçış yok yaani belki bu ülkede adam kayırmaca var adaletsizlik var ama öbür taraftada ilahi adalet ve adam cayırtmaca olacak yaani onuda iyi bilin :):)
YÜKLENİYOR...