Tertemiz Çamaşırların Sırrı Çözüldü! Öğrenmek İçin Bize Katıl!
Kapat

Dev Anlaşma: OYAK, British Steel'i Satın Alıyor!

Faruk Ayhan Utkan r
Dev Anlaşma: OYAK, British Steel'i Satın Alıyor!

OYAK, demir çelik sektöründe, İngiliz sanayi devi British Steel'i satın almak üzere ön anlaşma sağladı. İngiltere başta olmak üzere Fransa ve Hollanda'da üretim faaliyetleri bulunan British Steel, köklü geçmişi ve bilgi birikimi ile yüksek değer yaratma potansiyeline sahip.

OYAK'tan yapılan açıklamaya göre, İngiltere'nin 150 yıllık çelik şirketi British Steel, 4,5 milyon ton/yıl ham çelik üretim kapasitesiyle başta ray ve yapısal çelik olmak üzere 1500'e yakın stratejik öneme sahip uzun çelik kalitesi üretiyor. Demir çelik sektöründe bölgesel liderlik hedefi doğrultusunda inorganik büyüme opsiyonlarını değerlendiren OYAK, İngiltere başta olmak üzere Fransa ve Hollanda'da üretim faaliyetleri bulunan, İngiliz sanayi devi British Steel’i satın almak üzere ön anlaşmaya vardı. 21 Mayıs 2019 tarihinde finansal darboğaza giren ve aynı tarihte resmi makamlar vasıtasıyla satışa çıkarılan şirkete, başta Avrupalı üreticiler olmak üzere dünya genelinden 80'e yakın çelik üreticisi talip oldu.

OYAK Maden Metalürji Grup Başkanı Toker Özcan
OYAK Maden Metalürji Grup Başkanı Toker Özcan

OYAK Maden Metalürji Grup Başkanı Toker Özcan satın almayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

OYAK Maden Metalürji Grubu olarak, dünya ölçeğinde demir çelik sektörünün devleriyle yarışan, kalitemizle kendimizi dünyada kabul ettirmiş, aranan, tercih edilen bir markayız. Önümüzdeki dönemde de pazar payı yönetimine verdiğimiz önem ile küresel piyasalardaki her türlü gelişmeyi etkin bir şekilde izleyecek ve stratejik hedeflerimize katkı sağlayacak hamleleri proaktif bir şekilde hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte British Steel’in Ataer çatısı altına alınması, Grubumuzun gelecek planları dahilinde attığı ilk adım olup, önceliğimiz bu üretim sahasındaki üretim kapasitesini artırmak ve temiz çelik üretimine yatırım yapmak olacak.

Son Güncelleme: 24 Ağu 2019 / 04:08
Dev Anlaşma: OYAK, British Steel'i Satın Alıyor!
2
7
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • spedy6934
  Benim merak ettiğim Ülkemiz adına böyle güzel bir gelismeye nasıl bir çamur atacaklardı ki bazı Sosyal sitelerde başlamıs bile Oyak ingilizlere satiliyor diye ya hadi bu iftira bariz bellide buna inanan KAZ'larda hiçmi beyin yok, elindeki interletle arastırma yapacak kadar.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Deliyimbendeliyim
  Sabancı da toyota yı satın alıp türk firması yapacaktı koç hemen yahudi dostlarını aradı kardeşi suikast edildi tabi o zamanlar ecevit gibi zayıf adamlar vardı şimdi Reis var reissss
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

16
 • Uzun_Parlementt
  Alınabilir ve akıllıca yönetilebilirse amerikaya verdiğimiz onca para bize kalır yapacağımız ihracatta kaymağı olur
 • Serbest_dunya
  dışa bağımlılık bir nebze de olsa azalır. bence iyi bir adım (şimdilik)
 • kanatsızuçanadam
  hep biz mi bir şeyler satacağız? biraz da alalım değil mi.
 • cikooooooo
  Hayırlı olsun
 • serenat4
  hadi hayırlısı, böyle yatırımlara ihtiyaç var.
 • contravolta7
  Güzel habere benziyor
 • Photographer06
  Cokk güzel
YÜKLENİYOR...