Çatıda Golf Antrenmanı Yaparak Türkiye Şampiyonası'na Gitmeye Hak Kazandılar (Ağrı)

Serap Aksu r
Çatıda Kurulan Antrenman Alanı
Çatıda Kurulan Antrenman Alanı

Onların ne milyon dolarlık sahaları ne de uygun hava şartları var... Azimle çalışan sporcular büyük bir emek harcayarak Türkiye Şampiyonası'na gitmeye hak kazandılar!..

Beden eğitimi öğretmeni Mehmet Hanifi Karaoğlan'ın antrenörlüğünü üstlendiği Ağrı Atletik Golf Kulübü takımı, tarlada ve okul çatısındaki alanda yaptıkları golf antrenmanları sayesinde Yerel Yıldızlar Golf Turnuvası'nda 1 birincilik, 2 ikincilik elde ederek Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Görevli olduğu Alpaslan İlköğretim Okulunun çatı katı ve okulun çevresindeki tarlalarda 25 sporcusuna antrenman yaptıran Karaoğlan, takımını Türkiye genelinde düzenlenen turnuvalara götürmeye başladı. Türkiye Golf Federasyonunca Ankara'da düzenlenen Yerel Yıldızlar Golf Turnuvası'nda 1 birincilik, 2 ikincilik elde eden takım, 7-8 Eylül'de İstanbul'da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

Çatıda Golf Antrenmanı Yaparak Türkiye Şampiyonası'na Gitmeye Hak Kazandılar (Ağrı)

Takımı oluşturduktan sonra antrenman için okulun çatı katını kullanmaya başlayan Karaoğlan, yaptığı açıklamada, sporcularını burada yetiştirmeye başladığını açıkladı:

Alpaslan İlköğretim Okulunun çatı katında kafes sistemi kurduk. Soğuk havada kışın orada çalışmamızı yaptık, sonrasında orası bize yetmedi. Kapalı alanda golf çalışamazsın, açık alan isteyen bir spor. Millet Bahçesi'nin arka tarafında boş bir alan bulduk. Haftada 3 gün burada çalışmaya başladık. Yetenekli çocuklar da ortaya çıkmaya başladı. Kulübümüzün 25 sporcusu var, hepsi de faal olarak çalışıyor.

Çatıda Golf Antrenmanı Yaparak Türkiye Şampiyonası'na Gitmeye Hak Kazandılar (Ağrı)

Golfte bir adım attıklarını ve iyi noktalara geleceklerine inandıklarını sözlerine ekleyen Karaoğlan, şu ifadeleri kullandı:

Tam gaz çalışmaya devam ediyoruz. Yetenekli çocuklar var, yeter ki el atılsın. Biz çocukları buraya kadar getiriyoruz ama bundan sonra daha üst düzeye çıkmamız için golf sahasına ihtiyacımız olacak. Bizim tek talebimiz bir saha için yer ve imkan sağlasalar çok mutlu olacağız, bunları çocuklarımız için istiyoruz. Başarımız tesadüf değil. Bunun bir altyapısı oluştu. Bunun üzerine taşlar diziyoruz. Ağrı'da çok yetenekli çocuklarımız var, keşfetmemiz lazım.

Son Güncelleme: 24 Ağu 2019 / 04:08
Çatıda Golf Antrenmanı Yaparak Türkiye Şampiyonası'na Gitmeye Hak Kazandılar (Ağrı)
4
0
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Kimikio
  Elinde kısıtlı imkanları olan ve hedefleri doğrultusunda azimle çalışıp, başarıya ulaşanları takdir ediyorum. Gönül ister ki böyle yetenekli tüm gençler, hak ettiği yere ulaşabilse...
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

03
 • ANTI_deodoran
  Teprik ediyorum. basarilarinin devamini dilerim kutluyorum😘
 • Endymiοn
  abartılmış diğer katılanlarda sahalarda çalışmıyor
 • Asi_kaptan1
  Helal olsun başarıların devamını dilerim
YÜKLENİYOR...