Yunanistan'da Büyük Rezalet: Hentbol Maçında Türk Bayrağının Asılmasına İzin Verilmedi!

Salona Türk Bayrağı Asılmadı
Salona Türk Bayrağı Asılmadı

Yunanistan'da oynan hentbol maçında salona Türk bayrağının asılmasına izin verilmedi. Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası 1. turda Muratpaşa Belediyespor'un Yunanistan temsilcisi PAOK ile oynadığı iki maçta bayrak krizi yaşandı. Türk bayrağının salona asılmasına izin verilmeyen maçta, fanatik Yunan taraftarları kadın sporculara tükürüp, sahaya yağ fırlattı.

Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, EHF Kupası 1. tur ilk maçında Yunanistan temsilcisi PAOK'la Selanik'te 13 Eylül'de oynadığı maçta 32-25 yenilmişti. Paşa'nın Melekleri, dün yine Selanik'te oynanan maçta Yunanistan temsilcisiyle 24-24 berabere kalınca kupaya veda etti.

Bayrağımızın salona asılmasına izin verilmeyince sporcularımız sahaya üzerinde ay yıldız bulunan formayla çıktı.

Karşılaşmalarda yaşanan bayrak krizi, sahadaki mücadelenin önüne geçti. İlk maç öncesi yapılan teknik toplantıda Yunan takımı temsilcileri taraftarı tahrik etmeme adına yönetmelikteki kural gereği salona iki ülke bayrağının asılmaması kararı aldı. Maç başlama saatinde Muratpaşa Belediyespor yöneticileri salonda sadece Yunanistan bayrağının asılı olduğunu fark etti. Türk bayrağının asılması gerektiğini saha gözlemcisine ileten yöneticiler, olumsuz yanıt aldı. Yunan takımı temsilcileri de maçın oynanacağı salona Türk bayrağının asılmasına izin vermedi. Bunun üzerine Muratpaşa Belediyespor yöneticileri, yönetmeliğe göre iki ülke bayrağının asılı olması gerektiğini, bu yapılmayacaksa sadece EHF bayrağının yer alması gerektiğini saha gözlemcisine iletti. Gözlemci de Türk yöneticilere salonda yaşananlar hakkında rapor tutacağını ifade etti. Paşa'nın Melekleri maça, üzerinde ay yıldız bulunan takım formasıyla çıktı.

Gergin ortamda geçen maçta PAOK taraftarı, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol takımı sporcularına tükürüp, sporcuların kayıp düşmesi için sahaya kaygan madde fırlattı. İki takım arasında 13 Eylül'de oynanan ilk maçın ardından dün oynanan rövanş maçında da salona Türk bayrağı asılmasına izin verilmedi. Muratpaşa Belediyespor yöneticileri bunun üzerine ilgililere itirazlarını ileterek sahada yerini aldı. Polisin ilk maça göre daha yoğun önlem aldığı rövanş maçında, Paşa'nın Melekleri rakibiyle berabere kalarak, şampiyonadan elendi.

Muratpaşa Belediyespor Hentbol Şube Sorumlusu Özcan Yılmaz, yaşananlar hakkında şu ifadeleri kullandı:

Maç öncesi yapılan toplantıda her iki takım ülke bayraklarını asmama kararı aldı. Salonda asılı Yunan bayrağı vardı. Salonda ya iki ülke bayrağı asılmalı ya da iki ülke bayrağı asılmayıp, sadece EHF bayrağı yer alması gerekir. Biz, 'Madem bayrak asılmayacak dendi niye asıldı' diye yetkililerle konuştuk. Türk bayrağımızın da asılması gerektiğini belirttik. Gözlemci ile görüştük. Önceden asıldığı için indirilmesinin taraftarı tahrik edeceği belirtildi. Gözlemci de yaşananları rapor tuttuğunu söyledi. İtirazlarımızdan dolayı maç 5 dakika geç başladı. Yönetmelik gereği sahaya çıkmama durumunda cezayla karşı karşıya kalmamak için maçı oynadık. Biz EHF ve başkanına dilekçe gönderip, gerekli yerlere şikayetimizi yaptık.

Karşılaşmada PAOK taraftarının tişörtlerini çıkarıp tezahürat ederek, kadın sporculara el hareketi, yumruk gösterdiğini anlatan Özcan Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

Taraftar küfür etti. Kadın sporcularımız bundan olumsuz etkilendi. Kanat oyuncumuza tükürüldü. Gözlemciyi uyardık ama müdahale etmedi. Maç sonlarına doğru sahaya sıvı yağ atıldı. Oyuncularımız ciddi sakatlanabilirdi. 3-4 dakika sahanın temizliğiyle uğraşıldı. Derdimizi anlatamadık. Maçta taraftarın tribündeki ilk 3 sırayı güvenlik amacıyla boşaltmasını talep ettik. Maça verilen arada karşılaşmaya çıkmama kararı alacağımızı bildirince isteğimiz yerine getirildi ve maç tamamlandı. Fanatik taraftara sahip takımın salonunda yeteri kadar güvenlik tedbiri yoktu.

İkinci maçta polis tedbirinin artırıldığına dikkati çeken Yılmaz, salona yakın 3 sıra tribüne taraftar alınmadığını söyledi. Polis eskortu eşliğinde salona gidip geldiklerini aktaran Özcan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

İkinci maçta isteğimiz üzerine güvenlik tedbirlerinin artırılmasıyla kızlarımız daha cesaretli oynadı. İlk maçta sporcularımız endişeden dolayı rahat oynayamadı. İkinci maçta sporcularımız kendilerini rahat hissettiği için iyi performans sergiledi. Muratpaşa Belediyespor olarak önümüzdeki yıllarda Avrupa kupalarında yer alma adına ciddi çalışmalarımız olacak. Türkiye'nin en genç takımıyız, milli takım sporcularının yüzde 40'ını oluşturan kulübüz.

Yunanistan'da Büyük Rezalet: Hentbol Maçında Türk Bayrağının Asılmasına İzin Verilmedi!
11
4
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • GS_Aras

  Siz daha gidin yunan adalarına tatile... Yok birilerin yaptığı tüm ülkeye yüklenmemeli filan geçin o ayakları. Yunandan dost olmaz zerre kadar Türk kanı taşıyan tepkisini göstersin. Hani o çok bilmiş ünlülerimiz? Ota boka sosyal medyadan tepki gösterenlerimiz neredeler... Tabii ki yoklar ses çıkaramazlar çünkü oranında ekmeğini yiyorlar. Vatan millet milliyetçilik hatta atatürkçülük bile menfaatlerine göre işlerine geldikleri gibi

  Görüş hala geçerli mi?
 • Az önce haber sitesinde haberleri okuyordum, bunu görünce sinirlerim tepeme çıktı. Azgın yunan köpeklerinin kadın taraftarlarımıza yaptığı çok karaktersizce.

  Türk bayrağını astırmıyor, sporcularımıza yağ atıyor, tükürüyor. Onlar gelse bizim stada biz yapar mıyız? - Hayır!

  Neyse, kanına yunan kanı karışmışlar onları sevmeye devam etsin, ama bizim düşmanımız olduğu ilelebet sürecektir.

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü


 • Bizim takımlarımız olsa en büyük yunan bayrağını asardı. daha öncr yaşanmış örnekler var. neden avrupanın g*tünü yalıyoruz hala anlamıyorum. tükürsek boğulacak yunanistanın yaptığın bak.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

39
 • ninita

  Selanik sokaklarında kanlı Kıbrıs haritası ve üzerinde remember yazısı olan tabelalar var. Bize karşı inanılmaz derecede kin dolular ancak aptal sevgi pıtırcıklarımızın haberi yok komşi komşi diye yalakalık yapıyorlar.

 • Deliyimbendeliyim

  Hdp de Türk bayrağı astırmıyor ama imamoğlu nun kankası 25 milyon oy alıyor bu ülkede siz yunanlıları eleştireceğinize ülkemizde ki hainleri biz temizliyek sora

 • pisagorun_pisi

  Kesin talimat gelmiştir. O maça çıkın diye çünkü hiç bir Türk evladı o şartlarda maça çıkmaz

 • dreamliner61

  şerefsizler.
  dedelerinizi denize döktük yetmedi mi?

 • Kiminekimono

  ALLAH'ın belaları yunanlılar, hanı nerede hepımız yunanız dıyenler, İstanbul bızım artık herkulun torunları ıstesenızde ıstemesenızde

 • Faşist pislikler dünyanın her yerinde aynılar zaten...

 • around2356

  Yunanistana bak ya hem ekonomik olarak hem siyasi olarak bitmişler halen daha artis lik yapıyolar

 • ƛƬMƛƇƛ

  Rezalet valla

 • silentnight87

  Çıkmasalardı keşke

 • Sahaya çıkmaları hata bence

 • Eagle09

  Vandallık

 • mustafaefeunsals

  Ne olursa olsun. Adetsizlik Yapilmamasi lazimdi

YÜKLENİYOR...