Milli Piyango İhalesinde En İyi Teklif Veren Belli Oldu!

Sait Özseven
Milli Piyango
Milli Piyango

Türkiye Varlık Fonu'nun Milli Piyango oyunlarının düzenlenmesine ilişkin gelir paylaşımı esasına dayanan 10 yıl süreli hizmet alım sözleşmesi için açık teklif alma süreci tamamlandı. Türkiye Varlık Fonu, Milli Piyango oyunlarının düzenlenmesine ilişkin net bugünkü değer bazında en iyi teklifi 2020 yılı için yüzde 9,5 komisyon oranıyla Sisal-Şans Ortak Girişimi'nin verdiğini açıkladı. 'Şans'ın sahibi Demirören Grubu daha önce de ABD'li ortağıyla Spor Toto'nun İddaa ihalesini kazanmıştı.

Türkiye Varlık Fonundan yapılan açıklamada şu ifadelere yere verildi:

Türkiye Varlık Fonu’nun Milli Piyango oyunlarının düzenlenmesine ilişkin gelir paylaşımı esasına dayanan 10 yıl süreli hizmet alım sözleşmesi için açık teklif alma süreci tamamlanmıştır. Net bugünkü değer bazında en iyi teklifi 2020 yılı için 9 milyar 320 milyon TL tutarında asgari hasılat taahhüdü ve bayi komisyonları da dahil olmak üzere yüzde 9,5 komisyon oranıyla Sisal - Şans Ortak Girişimi vermiştir.

Kamuya azami fayda sağlanmasının gözetildiği teklif alma sürecinde Sisal - Şans Ortak Girişimi’nin taahhüt ettiği 10 yıllık hasılatın net bugünkü değeri 28 milyar 119 milyon TL’dir. Sisal - Şans Ortak Girişim Grubu, Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım AŞ’nin yüzde 51 ve İtalyan Sisal S.p.A’in yüzde 49 katılımıyla oluşmaktadır.

Değerlendirme sürecinde net bugünkü değer, asgari hasılat taahhüdü ve bu hasılat üzerinden işletmecinin alacağı asgari komisyon oranının yanı sıra katılımcıların şans oyunları alanındaki deneyimi, finansal yeterliliği ve teknik altyapı kriterleri de dikkate alınmıştır. Türkiye Varlık Fonu tarafından yürütülen süreçte Doğan - Intralot Ortak Girişim Grubu, SAZKA Group a.s. ve IGT Austria GmbH tarafından da teklif verilmiştir.
Süreç, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ ile Sisal - Şans Ortak Girişim Grubu’nun ilgili hizmet alım sözleşmesinin imzalanmasıyla tamamlanacak ve kamuoyuna açıklama yapılacaktır.

Son Güncelleme: 17 Ağu 2019 / 04:08
Milli Piyango İhalesinde En İyi Teklif Veren Belli Oldu!
3
7
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • ruletci03
  Milli piyango tamamen sahtekardır havadaki ucan kus bile biliyor bu sahtekarr avşaklarınn bu paraları sizlere yedireceğini mi düşünüyorsunuz

  Milli piyango tamamen hilelidir
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Türkiye'de ki futbol maçlarının %93 ü hileli şikeli oynatıldığı bir ülke düşün bu ülkede milli piyango tertemiz olucak buna inananın aklını
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

26
 • aybay_leyla
  Niye ki..
 • Şeftalisever
  Ülkemize Hayırlı olur inşallah
 • Entero
  Ya ben bıraktım hep hile var bu iste
 • yolayrmı
  Şaşırdık mı?
  Tabiki de hayır...
 • I_Run_Each_Team_2
  Bu ihaleler pek hayırlı değil ama hayırlısı.
 • emmah
  Özelleşsin de adam gibi ikramiyeler artsın.
 • dreamliner61
  demirören mi almış?
  çok şaşırdım !!! :)
 • zupperzonick
  Mp özelleşmeyecekti
YÜKLENİYOR...