2019 YKS Elektronik Kayıt Tarihleri Uzatıldı

2019 YKS Elektronik Kayıt Tarihleri Uzatıldı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2019-YKS yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerin elektronik kayıt başvuru süresinin 19-21 Ağustos yerine, 16-21 Ağustos olarak değiştirildiğini duyurdu. Saraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

2019 YKS yerleştirme sonuçlarının erken açıklanması da dikkate alınarak, bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin elektronik kayıtlarının süresini 19-21 Ağustos 2019 tarihi yerine, 16-21 Ağustos 2019 tarihi olarak değiştirerek başvuru süresini uzattık. Hayırlı olsun.

YÖK'ün internet sitesinde yer alan duyuruda da YKS sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2019-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı anımsatıldı. Duyuruda, üniversiteye şahsen yapılacak kayıt işlemlerinin süresinde ise bir değişiklik olmadığı, bu kayıtların önceden planlandığı gibi 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacağı aktarıldı.

2019 YKS Elektronik Kayıt Tarihleri Uzatıldı
4
2
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  şu elektronik kayıtı hala anlamadım. şimdi e kayıt nasıl olacakönce okula gidip kayıt olucaz sonra mı e kayıt olacak biri beni aydınlatsın

En İyi Erkek Görüşü

 • Tahtabisiklet

  Kayitlar 19 da mi vasliyor bitiyor mu

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

31
 • misspiggy_

  Kayıt yapabileceğim üniversite kazansaydım belki ilgimi çekerdi.

 • ahsençinar

  e kayıt yaaptırdıktan sonra tekrardan üniversiteye gerek var mı

 • Kayıt tarihini uzattıkları iyi olmuş.

 • Biz napalım

Yükleniyor...