YKS 2019 Tercih Kılavuzu Yayınlandı. Tercihler, 23-29 Temmuz Arasında Yapılabilecek

.

YKS 2019 Tercih Kılavuzu Yayınlandı. Tercihler, 23-29 Temmuz Arasında Yapılabilecek

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde yayınlandı.

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

2019-YKS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

2019 ÖSYM YKS tercih kılavuzunu indirmek için Tıklayın

YKS 2019 Tercih Kılavuzu Yayınlandı. Tercihler, 23-29 Temmuz Arasında Yapılabilecek
1
3
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  Ya bişey sorabilir miyim bu önceki yayınlanan klavuzla aynı mı bana mı öyle geliyor

  Görüş hala geçerli mi?
  • Puanlama alan sınavın da ikinci oturum da sözel sayısal eşit ağırlık dil diye değişiyor 4 yıllık da alan ile ilgili bolum seçiyorsun yani tyt den ise puanına göre istediğini.
   Tercih dönemin hayrlara vesile olsun inş.

En İyi Erkek Görüşü

 • Hem, cok guzel hemde okunasi bir yazi

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

02
 • Harunn2186

  Başarılar tüm arkadaşlara

 • suskunluksadece

  sayısal loto gibi hayatta öyle ztn

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...