Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Araştırma: İleri Derecede İngilizce Bilmek Mutluluğu ve Kazancı Arttırıyor

Melike Gozence r
Araştırma: İleri Derecede İngilizce Bilmek Mutluluğu ve Kazancı Arttırıyor

Gerçekleştirilen bir araştırmaya göre İngilizce konuşma seviyesi arttıkça insanların mutluluk ve kazanç düzeylerinin aynı oranda artış gösterdiği tespit edildi. İleri derecede İngilizce bilenlerin yüzde 68’i hem sosyal ve hem iş hayatında daha mutlu oluyor. İngilizceyi iyi seviyede konuşabilmek birçok alanda avantaj sağlıyor, kişinin yaşam kalitesinin yükselmesine yardımcı oluyor.

Wall Street English tarafından geçtiğimiz sene bağımsız bir araştırma şirketine yaptırılan araştırmanın sonuçları İngilizce bilmenin kişiye sağladığı faydaları gözler önüne serdi. Almanya, İtalya, Rusya, Hindistan, Endonezya, Çin, Japonya, Şili olmak üzere 8 ülkeden 18-50 yaş arası hem öğrenci hem çalışan 500’er kişi ile yapılan araştırmada, denekler hiç İngilizce bilmeyenlerden ileri seviyede bilenlere kadar geniş bir yelpazede seçildi. Araştırma, ileri derecede İngilizce bilenlerin yüzde 68’inin bilmeyenlere göre hem sosyal hem de iş hayatında kendini daha mutlu hissettiğini ortaya koydu. İngilizce konuşma seviyesi arttıkça insanların mutluluk ve kazanç düzeylerinin arttığını anlatan Wall Street English Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uçar, araştırmayı şu sözlerle değerlendirdi:

İngilizce bilenler bu durumdan dolayı mutlu. Ama bunların değişik seviyeleri var. Başlangıç, orta, günlük işlerini rahatlıkla halledecekleri seviye, anadil seviyeleri gibi. Seviyeler yükseldikçe insanların mutluluğunun da yükseldiği görülüyor. İyi İngilizce bilmek insanı hem iş hem günlük hayatında mutlu ediyor, İngilizce bilen daha başarılı da oluyor, daha iyi iş bulabiliyor, daha fazla para kazanıyor. Kişi kendi işini seçebiliyor. İngilizce öğrendikçe fırsatlar artıyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde ilk sonuçlarını göreceğiz. Ama 2030'da dünya nüfusu 8.6 milyara çıkacak. 2050'de de 10 milyara çıkacak. İngilizce öğrenenlerin sayısı da gittikçe artmaya başlayacak. Globalleşme ve teknolojideki gelişmeler sonucu insanlar İngilizce öğrenmeye başlayacak. İngilizce bilenler daha fazla ücret alıyor. Yüzde 25 oranında daha fazla kazanıyorlar. İngilizce öğrenenlerin yüzde 65'i dünya ile iletişim halinde olduğunu söylüyor. İngilizce insan zihninin daha iyi çalışmasına yardım ediyor, bir şeyi hatırlamakta güçlük yaşayan insanlara özellikle İngilizce öğrenmeleri tavsiye ediliyor. Eğitimde üç ana ders olduğunu düşünüyoruz. Bir tanesi anadilimiz Türkçe, ikincisi Matematik üçüncüsü ise İngilizce

Son Güncelleme: 9 Ağu 2019 / 01:08
Araştırma: İleri Derecede İngilizce Bilmek Mutluluğu ve Kazancı Arttırıyor
1
2
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

21
 • 19_Parzival_03
  B1 düzeyinde (en yüksek C1) İngilizce konuşuyorum. Yararını çok gördüm. Yurt dışına çıktım, gezdim, yine yararı dokundu. :)
  • pomen

   Nasıl geliştirdiniz ingilizcenizi?

   yani benim ingilizce seviyem hiç yok denecek kadar az. Nasıl geliştirebilirim?

  • Kendi kendime. Kelimeleri öğrene öğrene. Muzik ve dizilerden. Bilemediğim kelimenin anlamlarına baktım. Nasil kullanılıyor falan.

  • AkhylsA

   B1 seviyesinde olduğunuzu siz mi karar verdiniz? Grameri nasıl yaptınız?

  • Hepsini Göster
 • Orta seviye benim ki güzel okurum İngilizce kelimeleri kursuna falan gitmedim ama yetenek var
 • lorelty
  Elbette.
YÜKLENİYOR...