Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Bakan Murat Kurum, 'Salda Gölü' Hakkında Konuştu: Tek Bir Çivi Dahi Çakılmaması İçin Bu Projeyi Yapıyoruz (Millet Bahçesi)

Serap Aksu r
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü çevresine yapılacak Millet Bahçesi'nin gölün doğal güzelliklerine zarar vereceği iddialarını yalanladı.

"Türkiye'nin Maldivleri" olarak anılan doğa harikası Salda Gölü ile ilgili asılsız ve gerçekleri çarpıtan iddialarla kamuoyunun yanıltıldığını belirten Kurum, "Tabiat varlıklarımız bizlere emanettir. Bu güzelliklerimizi gelecek kuşaklarımız için muhafaza etmeliyiz. Biz Salda'ya dokunmuyoruz, bilakis Salda Gölü'nün korunması, doğal güzelliklerinin muhafaza edilmesi için çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Salda Gölü
Salda Gölü

"Araç girişi yasaklandı"

"Salda'nın özel yapısını yüzyıllar boyunca korumak için çalışıyoruz." diyen Kurum, şöyle devam etti:

Salda Gölü ve çevresi daha önce çöpten geçilemez haldeydi. Ziyaretçi yoğunluğu nedeniyle tehdit altına giren gölün kıyısına kadar otomobillerle giriliyordu, etrafında düzensiz yapılaşmalar oluşmuştu. Burayı ÖÇK ilan etmemizin ardından bu düzensiz yapılaşmalar kaldırıldı, çöpler toplanmaya başlandı ve araç girişi yasaklandı. Valiliğimiz başkanlığındaki komisyon tarafından haftada iki gün çevre ve imar kirliliğinin önlenmesi için rutin denetimler gerçekleştirilmeye başlandı. Yani biz, Salda Gölü'ndeki tahribatın bir daha yaşanmaması için çalışıyor ve Salda Gölü'nü koruyoruz.

Salda Gölü
Salda Gölü

"Tek bir çivi dahi çakılmayacak"

Millet Bahçeleri projelerinin yarıya yakınını TOKİ'nin üstlendiğini, diğer yarısının da yerel yönetimlerin gerçekleştirdiğini hatırlatan Kurum, şu ifadeleri kullandı:

TOKİ sadece sağlam, yatay mimariye uygun ve hesaplı konutlar üreten bir kurum değil, aynı zamanda çevreye saygılı şehirler konsepti çerçevesinde bisiklet yolları, yürüyüş parkurları gibi şehirlere nefes aldıran projeler de üreten bir kurumdur. Salda Gölü Millet Bahçesi Projesi de işte bu amaçla ortaya çıkmıştır. Salda Gölü, özel yapısı nedeniyle daha özel bir çalışma gerektirmiştir. Biz de bu çalışmayı yaptık. Millet Bahçesi projemizle Salda Gölü'nün doğal güzelliğini koruyacağız, çevresinde herhangi bir yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Burada tek bir çivi dahi çakılmaması için bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Biz Salda Gölü'nü korumak, doğal yapısının bozulmasını engellemek için bu projeyi hazırladık. Bakanlık olarak, Salda Gölü'nün korunması ve gelecek nesillere ulaştırılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

İlgili Soru: TOKİ'nin, Salda Gölü'nde Millet Bahçesi yapma ihalesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son Güncelleme: 6 Ağu 2019 / 04:08
Bakan Murat Kurum, 'Salda Gölü' Hakkında Konuştu: Tek Bir Çivi Dahi Çakılmaması İçin Bu Projeyi Yapıyoruz (Millet Bahçesi)
10
5
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • mastergreeneyes
  bekcısı sensen zaten cıvı cakılmaz oraya.. sız sımdı etrafda olusacak rantdan kım nemalancak onu ızleyın.. bunlar allah bır derse ınanıyorum gerısının altında hep bısey arıyorum cunku yaptıkları yapacaklarının temınatı!!
  Görüş hala geçerli mi?
 • Synetesia256
  Ya her halta dava açmasalar ben ne diyeceğimi biliyorum da.

  Mahvettiler ülkeyi!

  img-s1.onedio.com/.../...9603e95e7e49cb0c328a.webp

  Böyle böyle bokunu çıkarın.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • ajdaranıkhayranı
  Badem bıyığınız kadar beyninizle bizi inandırabileceğinizi mi sandınız bu laflara?
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

48
 • Gereksiz-BİR-üye
  Kendileri gereğinden fazla çivi çakıyor zaten başkalarına çaktırırmılar...
 • BOconnerr
  Çivi çakılıp çakılmaması sizin elinizde zaten, nağme yapmama gerek yok
 • darkleyl96
  Gölün varlığından yeni haberdar oldum, sanırım çok bilindik değil
 • He tamam tamam anladık biz tamam
 • FundaKoc1
  hay millet sıksın gotunuzu
 • Ragnar_Lodbrok
  Yav şu adamlara inanan var mı?
 • Ansur
  Yalaaaaan yalaaan yalaaaan..
 • umutuaua
  Bu adam iyidir dediklerini yerine getirir
 • WearyHumaN
  : ) bakalım görelim
 • sananemmk
  Atma ziyaa
 • biradetmehmet
  Güzel olur umarım
 • Gizli Üye
  Inandik mi?
YÜKLENİYOR...