Mersin'de İki Gönüllü, Kadınlara Bisiklet Sürmeyi Öğretiyor

Melike Gozence r
Mersin'de Bulunan Bisiklet Kursu
Mersin'de Bulunan Bisiklet Kursu

Mersin'de, bisiklet kullanmayı kadınlar arasında daha da yaygınlaştırmak isteyen Ebru Petek Budur ve Dilek Tol, yaklaşık 100 kadına bisiklet sürmeyi öğretti. Mersin'de eskiden beri olan bisiklet kültürü bu sayede daha da yaygınlaşmaya devam edecek.

Mersin'de, bisikleti kullanmayı bir yaşam biçimi haline getiren Ebru Petek Budur ve Dilek Tol, bunu kadınlar arasında daha da yaygınlaştırmak amacıyla başlattıkları gönüllü çalışmayla aralarında 40'lı, 50'li yaşlarında olanların da bulunduğu yaklaşık 100 kadına bisiklet sürmeyi öğretti.

100 kadına bisiklet sürmeyi öğrettiler.

51 yaşındaki Ebru Petek Budur ve 52 yaşındaki Dilek Tol, hayatlarında hiç bisiklete binmemiş kadınlar için çalışma yapmaya karar verdi. Bisiklet kullanmayı bilmeyenler için ücretsiz eğitmenlik yapan bisiklet tutkunu 2 kadın, yaklaşık 3 ay önce açtıkları kursu sosyal medya üzerinden duyurdu. Mezitli ilçesine bağlı Viranşehir Mahallesi sahil bandında haftada bir gün kadınlara bisiklet sürmeyi öğreten Budur ve Tol, bugüne kadar hiç pedal çevirmeyen kadınlara 2 teker üzerinde gitmeyi öğretti. Budur ve Tol, şimdiye kadar yaklaşık 100 kişinin hem bisiklet sürmesini hem de bu alandaki korkularını yenmesini sağladı.

Son Güncelleme: 30 Tem 2019 / 08:07
Mersin'de İki Gönüllü, Kadınlara Bisiklet Sürmeyi Öğretiyor
3
3
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Selimpasa
  Güzel bir iş, güzel bir bence olmuş eline sağlık trafikte bisikletlileri daha çok görmek istiyoruz. Bu arada benim benceme de beklerim😊
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Crazydolly
  Ne kadar güzel bişey ya
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

22
 • kelebaykuş
  tebrikler
 • gülşah67
  Ne güzel 👍
 • CatKing
  Çok iyi vallahi
 • Chelebi
  Çok gezel
YÜKLENİYOR...