Mersin'de İki Gönüllü, Kadınlara Bisiklet Sürmeyi Öğretiyor

Mersin'de Bulunan Bisiklet Kursu
Mersin'de Bulunan Bisiklet Kursu

Mersin'de, bisiklet kullanmayı kadınlar arasında daha da yaygınlaştırmak isteyen Ebru Petek Budur ve Dilek Tol, yaklaşık 100 kadına bisiklet sürmeyi öğretti. Mersin'de eskiden beri olan bisiklet kültürü bu sayede daha da yaygınlaşmaya devam edecek.

Mersin'de, bisikleti kullanmayı bir yaşam biçimi haline getiren Ebru Petek Budur ve Dilek Tol, bunu kadınlar arasında daha da yaygınlaştırmak amacıyla başlattıkları gönüllü çalışmayla aralarında 40'lı, 50'li yaşlarında olanların da bulunduğu yaklaşık 100 kadına bisiklet sürmeyi öğretti.

100 kadına bisiklet sürmeyi öğrettiler.

51 yaşındaki Ebru Petek Budur ve 52 yaşındaki Dilek Tol, hayatlarında hiç bisiklete binmemiş kadınlar için çalışma yapmaya karar verdi. Bisiklet kullanmayı bilmeyenler için ücretsiz eğitmenlik yapan bisiklet tutkunu 2 kadın, yaklaşık 3 ay önce açtıkları kursu sosyal medya üzerinden duyurdu. Mezitli ilçesine bağlı Viranşehir Mahallesi sahil bandında haftada bir gün kadınlara bisiklet sürmeyi öğreten Budur ve Tol, bugüne kadar hiç pedal çevirmeyen kadınlara 2 teker üzerinde gitmeyi öğretti. Budur ve Tol, şimdiye kadar yaklaşık 100 kişinin hem bisiklet sürmesini hem de bu alandaki korkularını yenmesini sağladı.

Mersin'de İki Gönüllü, Kadınlara Bisiklet Sürmeyi Öğretiyor
3
3
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Selimpasa

  Güzel bir iş, güzel bir bence olmuş eline sağlık trafikte bisikletlileri daha çok görmek istiyoruz. Bu arada benim benceme de beklerim😊

En İyi Kız Görüşü

 • Ne kadar güzel bişey ya

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

22
 • kelebaykuş

  tebrikler

 • gülşah67

  Ne güzel 👍

 • Çok iyi vallahi

 • Chelebi

  Çok gezel

Yükleniyor...