Türkiye Genelinde Yapılan Denetimlerle 1551 Taksiciye Para Cezası Kesildi

Türkiye Genelinde Yapılan Denetimlerle 1551 Taksiciye Para Cezası Kesildi

Son günlerde taksi şoförleri hakkında şikayetlerin artması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı. Bu kapsamda yapılan denetimlerde 1551 ticari taksi şoförüne para cezası kesildi. 165 taksi de trafikten men edildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı taksi şoförlerinin, kısa mesafe, çok uzun mesafe ya da olumsuz hava koşullarında veya trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolcu almadığı, ödeme konusunda (bozuk para) sorun çıkardığı, özellikle yabancı turistler başta olmak üzere farklı şehirlerden gelen vatandaşları gidecekleri adresleri bilmemelerini fırsat bilerek ulaşım güzergahını uzatarak yolculardan yüksek ücret talep ettiği belirtildi.

Taksi şoförleri hakkında yapılan şikayetler...

Ayrıca, pazarlık usulü ile taksimetre kullanmada imtina ettiği, araç içerisinde yüksek sesle müzik dinlediği, seyir halinde iken cep telefonu ile oyun oynadığı, uzun süreli yüksek sesle konuşarak yolcuları rahatsız ettiği, araç içerisinde sigara içtiği, alkollü iken araç kullandığı, uygunsuz tutum ve davranışlarda bulunduğu, aracı mevsim koşullarına göre bakımlı/temiz kullanmadığı şeklinde şikayetler geldiği vurgulandı.

Denetimlerde 165 ticari taksi trafikten men edildi!

18640 taksinin denetlendiği uygulamada toplam 1551 taksi şoförüne para cezası kesildiği bildirilen açıklamada, 165 taksi de trafikten men edildi.

Türkiye Genelinde Yapılan Denetimlerle 1551 Taksiciye Para Cezası Kesildi
2
8
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • Bu taksiciler ne istiyor insanlardan ya? Hizmet sektöründe olup bunlar kadar serkeş çalışan yok. Kardeşim ben yarım saatlik yola 60 70 lira veriyorsam, otobüse bini 3 liraya gitmiyorsam ona göre de konfor bekliyorum.

  Altlarında 2 milyonluk araçlar, adamları görsen perişan olur mu böyle şey? Mutlaka hepsinin düzelmesi için eğitime tabi tutulup kılık kıyafet yönetmeliği getirilmesi lazım.

  Görüş hala geçerli mi?
  • Bence kimi para üstü almayalım diye yoksul görünmek istiyor.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

17
 • barraquda

  Taksicilerin cogu eskiya zaten. uzulmedim.. madem ekmek teknen o arac.. evraklarin tam olacak.. isine saygi.. kolpacilik degil.

 • Zevksizhayat

  trafiktede ayrı sorun var yol benim hakkım hemen önüme atlar sıraya girmezler... Eğitim şart

 • daha bunlar az yaygın olmalı iyice trafik canavarı gibi geziyorlar

 • Secilayguderoglu

  hapis cezası olmalıydı

 • alternatif_

  Tesekkurler.

 • balıkamaduygusuz

  Tek temennimiz denetimlerin sıklaştırılması.

 • Montreal7

  %98i biatch

 • Oğuz901

  Hakettilerse iyi oluyı

YÜKLENİYOR...