Pucca'dan İlk Açıklama Geldi: Geçecek Bunlar Derseniz Çok Sevinirim. Geçecek Değil Mi?

Faruk Ayhan Utkan r
Pucca
Pucca

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarla "Uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği" iddiasıyla yargılanan ve Pucca lakabıyla bilinen Pınar Karagöz, 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 666 lira para cezasına çarptırıldı.

Pucca, Instagram hesabından yaptığı açıklama ile verilen ceza için 'Çok üzgünüm' başlıklı bir yazı kaleme alarak şu ifadeleri kullandı:

Daha dün gece 'her şey yoluna giriyor' yazmıştım bugün hayatım alt üst oldu. Ne desem bilmiyorum, gerçekten bilmiyorum.. Hapis cezası verildi sizi özendirdiğim için. Tek başıma var olma mücadeleme özenmeyip, saçma bir tweete özenmişsiniz, adalet öyle diyor maalesef. Ben çok kötüyüm, gerçekten perişan haldeyim bunu bile nasıl yazdım inanın bilmiyorum.. Ama bana verdiğiniz desteği görünce, arkamda bu kadar insan olduğunu hissedince kalkmam lazım. Her şey için teşekkür ederim, üst mahkemeye başvurduk umarım bu saçma durumdan kurtuluruz. Bu arada yarın çeşme'de D&R'da olacak imza günüm maalesef iptal edildi. Hatta D&R beni internet sitesinde listeden çıkartmış, eminim teknik bir arıza olmuştur (?) İzmir Karşıyaka kırmızı kedi kitapevi sağolsun, Pazar günü saat 16.00'da imza günü orada olacak, beni yalnız bırakmazsanız sarılırsanız, geçecek bunlar derseniz çok sevinirim. Geçecek değil mi?

Daha dün gece 'her şey yoluna giriyor' yazmıştım bugün hayatım alt üst oldu. Ne desem bilmiyorum, gerçekten bilmiyorum.. Hapis cezası verildi sizi özendirdiğim için. Tek başıma var olma mücadeleme özenmeyip, saçma bir tweete özenmişsiniz, adalet öyle diyor maalesef. Ben çok kötüyüm, gerçekten perişan haldeyim bunu bile nasıl yazdım inanın bilmiyorum.. ama bana verdiğiniz desteği görünce, arkamda bu kadar insan olduğunu hissedince kalkmam lazım. Her şey için teşekkür ederim, üst mahkemeye başvurduk umarım bu saçma durumdan kurtuluruz. Bu arada yarın çeşme'de dr'da olacak olan imza günüm maalesef iptal edildi. Hatta Dr beni internet sitesinde listeden çıkartmış, eminim teknik bir arıza olmuştur (?) İzmir karşıyaka kırmızı kedi kitapevi sağolsun, Pazar günü saat 16:00 da imza günü orada olacak, beni yalnız bırakmazsanız sarılırsanız, geçecek bunlar derseniz çok sevinirim. Geçecek değil mi? PuCCa (@puccito)'in paylaştığı bir gönderi ()

Son Güncelleme: 22 Tem 2019 / 09:07
Pucca'dan İlk Açıklama Geldi: Geçecek Bunlar Derseniz Çok Sevinirim. Geçecek Değil Mi?
3
16
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • ManiyCo
  Lanet olası uyuşturucu kimlerin canını yakıyor hangi hayatları söndürüyor biliyor mu acaba?

  Bu kadını masum ve sucsuz bilenler... Acaba bunun hitap ettiği kitlenin içince sadece bir kişinin özenip acaba mı diyerek uyuşturucuya düşmesi neyle ifade edile bilinir?

  Şu ülkede uyuşturucuyu aklımızdan fikrimizden cebimizden midemizden ağzımızdan uzak tutalım.

  Asla ve asla bunlara acımayın... Eğer acımak istiyorsanız birilerine uyuşturucuya düşmüş bir gence onun ailesine acıya bilirsiniz. Daha makbule gecicektir.

  O kadar hitap ettiği kişi var ağzına ala ala uyuşturucu ile ilgili sözler alıyorsa... Afedersiniz ama defolsun gitsin. Bizim toplumumuza böyle tipler lazım değil.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Bıraslav
  Devletimizin bu cezai şiddetini tüm ahlak yoksunu için arttırarak devam etmesini temenni ediyorum. Her ne olursa olsun ağzından çıkanlar 12 yaşındaki takipçilerinin olduğunu bilerek bu şekilde paylaşmak kesinlikle popüler olma çabasından öteye bir davranış değildir ve sorularınızın altında acaba ben ne dedim diyerek sorgulamadan oluştuğunu düşünüyorum ama bu cezaya karşın tecavüz hırsızlık vb. pek çok konuda da daha da şiddetlenmesini istiyorum. Cezaların caydırıcılığı anında olmasa bile bir süre sonra işe yarayacaktır.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • cadınınöndegideni
  düşünce suçu olarak görüyorum ben bunu. Düşüncesini ifade etmiş. Belkide yanlış şekilde ifade etmiş. Kimine göre doğruymuş. Kimine göre beyinsizce. Belkide düşüncesinde iyi niyetliydi. Belkide tamamen art niyet taşıyordu. Kime göre neye göre doğruydu ve ya suçluydu. Düşünceye göre yargılanacaksa insanlar hapishaneler dolup taşsa, dışarıda adam kalır mıydı?
  Görüş hala geçerli mi?
  • spedy6934

   Uyuşturucunun düsünce suçu diye birsey olamaz, mantiga aykiri

  • @spedy6934 alıp pazarlamamış, orda burda satmamış, sosyal hesabına uyuşturucu maddelerin resmini ekleyip şuralarda bulabilirsiniz diyerek methetmemiş... kadın mizahi bir dil kullanarak düşüncesini yazmış. Düşünce bu.. ortada aktif olarak yaptığı birşey yok. Herkes düşündüğünde özgür ama herkes yaptıklarında özgür değil. Şunu bir ayıralım önce.

  • spedy6934

   Konunuyusturucu iyindusun

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

214
 • pentin
  Kim bu kadının attığı tweet ile bağımlı olup da hayatını karartmışsa, bence beyni yoktur. Bu kadının paylaşımlarını gördüm asla hoş değiller ama 6 seneye hükmetmek de bu mu yani? Torbacılar bu kadar yatıyor mu merak ediyorum. Çok yazık, çok üzüldüm umarım yatar verilmemiştir.
  • kimlik arayışında olan ergenleri hesaba katmadan konuşuyorsun sanırım. Çocukların elinde tablet, telefon olduğu bir dönemdeyiz. Yargı aptal değil, paylaştığı tweet'lerden ötürü uyuşturucuyu merak edip de başlayan ve bunu iyi bir şey sanan insanlar illa ki olurdu. Gerekli psikoloji bilgin yoksa bu tür yorumlar yapmaman gerek.

  • pentin

   @hiçliğinesiri ergenleri etkilemeyelim diye nefes almamamız lazım o zaman. Kontrolsüz bir dünyaya çocuklarını bırakan, aman gürültü yapmasın da tablette naparsa yapsın diyen ailelerden başlasınlar ıslah etmeye. İnternette ne pornografik içerikler, ne sakıncalı olaylar, ne cinayetler, ne ensest olaylar, ne mazoşist videolar var. Sadece söylem değil, alenen izliyorsun. Öyle eskisi gibi deepweb falan da değil, örneğin Pucca'nın twit attığı twitter'da birsürü anasına tecavüz eden görüntüler olan hesaplar var. Bu ergenler gidip analarına saldırmıyordur diye düşünüyorum özenip. Ha saldırıyorsa da, bu onların problemi. 7 sene bir insanın hayatından çalacaklar sebep de ney? İmkan olsa ne içerdiniz demesi? Gülünç. Torbacılar bu kadar yatmıyorlar, denetimli serbestlik alıyorlar kadına 7 yıla gerekli psikolojik rerörö diyorsun.

   O kadının tek suçu, iktidarı sevmediğini alenen söylemesiydi, bunu da kılıf yaptılar benim düşüncem. Ergenleri, çocukları korumak ailelerinin görevi, Pucca'nın değil.

  • Ben 'bir çocuğa tecavüz etme hakkınız olsaydı, hangi çocuğa tecavüz ederdiniz?' diye tweet atsam buna da mı suç değil diyeceksin? Arada hiçbir fark yok, birisi uyuşturucuya özendirmek, diğeri çocuklara tecavüze özendirmek. Evet, ailelerin görevi çocuklarını korumaktır ancak alkollü araba sürmenin yasak olduğu bir ülkede, bir çocuk dışarı çıkıyor ve çocuğa alkollü bir sürücü çarpıyorsa bu ailenin eksikliği değildir. Uyuşturucunun yasak olduğu bir ülkede çocuklarını uyuşturucuya özendiren birilerinin olması ve çocukların bundan etkilenip de uyuşturucuya başlaması ailelerin sorunu değildir, devletin sorunudur ve devlet o kadına yaptığı gibi suç işleyenleri cezalandırır. Söylediğin gibi sapkınlık derecesinde cinsel içerik paylaşan profiller gördüğünde, eğer Türk profili ise Siber Suçlar ile Mücadele Dairesi'ne, eğer Türk profili değil ise Twitter'a şikayet edebilirsin. Aklı başında olmayan çocuklara karşı daha hassas düşüncelere sahip olmalısın, Mavi Balina vb. oyunlarda çocukların nasıl kendi kendilerini öldürdüklerini ve işkence ettiklerini gördük. Çocuk psikolojisi bu, senin gibi mantıklı düşünemiyorlar

 • lord-of-zirtapozz
  Pucca kim? Necidir? Ne işe yarar? Suçu neymiş ya da işlediği suça ve buna istinaden aldığı cezaya rağmen bu kadar çok konuşulmasının sebebi hikmeti nedir?
 • Fjeşdlwşdliwdliwd
  Beyinsizin teki öndeden attığı twiterr bir bakın isterim
 • isimversemnefayda
  Tabi ki geçecek yahu, daha kanun yollları var, yerel mahkeme kararı sonuçta, yüksek yargı ne diyecek ona bakmak lazım. Sıkma canını erik gözlü
 • Pucca dua etsin o attığı tweet onu Fetöcü yapmadı sjsjk.
 • MTHAN52
  Demek aptallarda kitap yazıyor tweet atıyor çocuk doğurabiliyor ve fenomen olabiliyor
 • Dybala00016
  Beğeni almak için saçmalıyorlar sonrada mağdurum ayağı yapıyorlar
 • spedy6934
  Evet gececek 5 yil 10 ay sonra geçirmişler olsun 😉😉😉👎👎
 • yasarbektas01
  Umarım hatasının farkına varır 7 yıl boyunca. 🙏🙏
 • Be_smart
  Bu durumu reklam için kullanmış
 • emre996
  Korkmuş ya cidden yazık.
 • yigithansens
  yeter artık her yerde pucca 😃
 • Romantikkkkk
  Gececek ama delip gececek desem :(
 • MagRipOgLu
  Gereksiz
 • 201465
  Doğu dürüst tweet atar artık...
 • Gizli Üye
  bu kadinla ust duzey biri ugraşiyordu bahanesi bu oldu.
YÜKLENİYOR...