Dalaman'da Başlayıp Göcek'e Kadar Ulaşan Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

Faruk Ayhan Utkan r
Göcek
Göcek

Muğla Dalaman'da çıkıp, Fethiye'nin Göcek Mahallesi'ne kadar gelen orman yangını, ekiplerin yoğun çabası sonucu 18 saatte kontrol altında alındı. Yangında ilk belirlemelere göre 400 hektarlık ormanlık alan yandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla'daki orman yangınının kontrol altına alındığını belirterek, "Can ve mal kaybımız yok Allah'a şükür, sadece içinde kimse olmayan butik otel, bir miktar etkilenmiş gözüküyor." dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Göcek Orman İşletme Şefliğinde, medya mensuplarına açıklama yapan Pakdemirli, çok büyük bir tehlike atlattıklarını belirterek yangının ilk başta yerleşim yerlerine tehdit ettiğini söyledi. Dün saat 15.30 sıralarında başlayan yangının kısa sürede yerleşim yerlerini tehdit ettiğine işaret eden Pakdemirli, "Tedbir amaçlı bazı yerleşim yerleri de boşaltmak durumunda kaldık. Dalaman'da Karacaağaç mevkisinde bir zirai tarladan çıkan bir yangın ilk tespitlerimiz bu." dedi.

"Şu anda yangının korku vermeyen bir görüntüsü var"

Helikopterle yangın çıkan alanda inceleme yaptığını, zarar gören alanın yangın tamamen söndürüldüğünde tespitini yapılacağını ifade eden Pakdemirli, şu ifadeleri kullandı:

Yangın tamamen söndürülmüş diyemeyiz, şu saat itibarıyla tamamen kontrol altında, ilerleyen saatlerde hava şartları değişikliğine göre tam söndürülmeden yayılmaz diyemeyiz. Hava aracıyla çıkmış olsaydınız yangının korku vermeyen bir görüntüsüne şahit olacaktınız. Türkiye'nin en büyük yangını 17 bin hektardır. Bu anlamda çok büyük bir yangın olmamasıyla birlikte yürekleri hoplatan yerleşim yerlerini tehdit ediyor olmasıydı. Bu kadar rahat konuşur olmamı görünmez kahramanlarıma borçluyum. Bütün yangınlarda onlarla birlikte olmaya çalışıyorum.

İlgili Haber: Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Dalaman'da Çıkan Yangın Hakkında Açıklama Yaptı

Son Güncelleme: 19 Tem 2019 / 05:07
Dalaman'da Başlayıp Göcek'e Kadar Ulaşan Orman Yangını Kontrol Altına Alındı
0
6
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Ooo tam da villa yapmalık yer açılmış
  oralara hemen ağaç dikmek yerine villa yapın dubleks evler yapın tamam mı?
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

05
 • Entero
  Yakiyolar
 • 201465
  Kötü olmuş.
 • MagRipOgLu
  Çok yazık oldu
 • serhwt
  Yaz doğa kül oluyor kış insanlar 🙄🙄
 • Adidas1989
  Sorumluluk hakkında işlem yapılmalıdır.,...

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...