Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Erdoğan: S-400 Konusunda Yaptırım Yok, Böyle Bir Şeyin Olmayacağını Trump'ın Kendisinden Dinledik!

Faruk Ayhan Utkan r
Erdoğan - Trump
Erdoğan - Trump

G-20 kapsamında Japonya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Görüşmede S-400 krizi ele alındı.

Donald Trump, G20 Liderler Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin öncesinde yaptığı açıklamada, Erdoğan ile tekrar bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. ABD Başkanı Donald Trump, ABD’den Patriot savunma sistemleri alımı konusunda, Obama döneminde Türkiye’ye adil davranılmadığını belirtti.

"Yaptırım olacak mı?" sorusu...

Bir gazetecinin Türkiye'nin S-400 savunma sistemini alması halinde ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulayıp uygulamayacağını sorması üzerine Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama yönetiminden Patriot almak istedi fakat izin verilmedi. Obama döneminde Türkiye’ye adil davranılmadı." cevabını verdi.

"Türkiye'ye karşı adil olmak zorundasınız!"

Trump, S-400 konusunda, "Karışık bir konu. Farklı çözümler arıyoruz. Türkiye'ye karşı adil olmak zorundasınız." ifadesini kullandı. Türkiye’nin NATO üyesi olduğunu hatırlatan Trump, "Türkiye ABD’nin dostu ve beraber harika işler yaptık ve büyük ticaret ortağımız. Bunu daha da büyüteceğiz. İkili ticaret hacmi 75 milyar dolar çok az. 100 milyar doların çok üzerinde olması gerekir."şeklinde konuştu. Trump, Türkiye ile ABD ilişkilerinin gittikçe ilerlediğini belirterek, "Ticaretimizi dört katına çıkarmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin çok iyi üretimi ve ürünleri var. İlişkilerimiz askeri alanda da gelişiyor. Aynı zamanda bizden çok miktarda askeri alım yapılmasını bekliyoruz." dedi. Türkiye’yi ziyaret edeceğine işaret eden Trump, bu ziyaret için net bir tarih vermedi.

Erdoğan: S-400 Konusunda Yaptırım Yok, Böyle Bir Şeyin Olmayacağını Trump'ın Kendisinden Dinledik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlediği basın toplantısında Trump ile yapılan görüşmeyi değerlendirdi... Rusya'dan S-400 alımına ilişkin bir soru üzerine, Trump'ın basın toplantısını anımsatan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Kendisiyle görüşmemden hemen önce basın mensuplarına da bu konularla ilgili gayet güzel cevabı verdi. S-400'lerle ilgili konuda bizim tabii bütün anlaşmamız, her şeyimiz bitmiştir ve şu anda artık olay teslimat sürecindedir. Ve teslimat sürecinde de olan böyle bir sözleşmeyi inkar etmemiz Türkiye gibi bir devlete yakışmaz. Bu iş bitti.

Erdoğan: S-400 Konusunda Yaptırım Yok, Böyle Bir Şeyin Olmayacağını Trump'ın Kendisinden Dinledik!

"ABD'den alamayınca Rusya'dan aldık."

Fakat burada bir gerçeği ortaya koymamız lazım. Biz Patriotlar alma hususunda Sayın Obama döneminde bir adım atmıştık. Ancak Patriotlar hususunda maalesef 'kongre müsaade etmedi' dediler ve bize böyle bir satışı gerçekleştirmediler. Bizim de tabii ki hava savunma sistemleri için böyle bir adımı atmamız gerekiyordu ve en uygun şartlarda bunu Rusya'dan bulmuş olduk ve kendileriyle de anlaşarak, bu adımı attık. Yaptırımlar konusunda Sayın Trump bugün yaptığı açıklamada, bu konuya açıklık getirdi. Böyle bir şeyin olmayacağını da kendisinden özellikle dinlemiş olduk.

Son Güncelleme: 7 Tem 2019 / 04:07
Erdoğan: S-400 Konusunda Yaptırım Yok, Böyle Bir Şeyin Olmayacağını Trump'ın Kendisinden Dinledik!
3
14
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • by_simit
  Trump İran'la olan savaşta yalnız kaldı , Ortadoğu'da da giderek yalnızlaşiyor bu yüzden Türkiye'yi gözden çıkarmak istemiyor , İran'a karşı Türkiye'yi kullanmak istiyor olabilir , trumpin yarın ne yapacağı belli olmaz
  Görüş hala geçerli mi?
 • DigitalPortakal
  Çok basit abi s400 olayını çözdüler ama trump daha fazla silah patriot satacak bize her zaman çıkar kazanır bu s400 leri akdeniz tarafında kulanndırtmazlar bir de
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • ecemuzunn
  Trump en gereksiz lider
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

212
 • gizli933
  Uygur Türklerine zulüm yapan Çin o zülme karşı çıkarsak Çin’le olan ticaretimiz kesilir diyen tayip amca
 • Arag0rn
  Trump ın sözüne güvenilmez.. Üstelik bu konu onun yetkisinde değil.. Kongrenin buna nasıl bakacağı önemli.. Kongre epey olumsuz bu konuda..
 • bendeniz61
  Biz eğer bağımsız hür bir devlet olmak istiyorsak yaptırımlarla değil ihtiyaçlarımız doğrultusunda hareket etmemiz lazım
 • Entero
  Ya bu ABD nin ağzı başka gotu başka konuşur ben pek güvenmiyorum
 • kralkobrax21
  İnanmıyorum.
 • ABD başkanının yüz ifadesine iyi bakın.
 • MagRipOgLu
  Reis sensen korkmuş 🤣
 • oğuz-34
  Bakalım ne olacak
 • ErenBey59
  Dünyada s-400 ve f-35 olan tek ulke olucaz
 • clkkk1
  Trump kadar gereksiz bir lider yok
 • Gizli Üye
  Bakalım ne olacak
 • Gizli Üye
  Uykum geldi.
 • Gizli Üye
  Evet yalan
 • Gizli Üye
  ABD’ye güvenilmez yaptırıp olacak. Ama kuruş kuruş. Ve kimsenin haberi olmadan yükselecek
YÜKLENİYOR...