#İstediğinGibi Bir Cinsel Yaşam İçin Hisleri Kabart!
Kapat

Ekşi Sözlük Hakkında Suç Duyurusu Yapıldı (Öğretmenlere Yönelik Hakaret İçeren Başlık)

Hakan Guray r
Ekşi Sözlük Hakkında Suç Duyurusu Yapıldı (Öğretmenlere Yönelik Hakaret İçeren Başlık)

Ekşi Sözlük’te önceki gün açılan “Öğretmenlik ile fahişelik arasında bir fark olmaması” başlığı, öğretmenlerden ve toplumun her kesiminden büyük tepki çekti. Eğitim Bir-Sen savcılığa suç duyurusunda bulundukları söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, “Ekşi Sözlük sitesinde öğretmenlere yönelik ve mesleğimizi hedef alarak kullanılan nefret içerikli dile dair dile getirebileceğimiz her ifade yetersiz kalır. Öğretmenlik mesleğine ilişkin oluşan bu öfke, nefret dilini reddediyoruz” derken, Eğitim Bir-Sen savcılığa suç duyurusunda bulundukları söyledi.

Ekşi Sözlük başlığı kaldırdı

Ekşi Sözlük’te önceki gün açılan “Öğretmenlik ile fahişelik arasında bir fark olmaması” başlığı gelen tepkilerin ardından kaldırıldı. Açılan başlığa, Twitter’dan #haddinibilekşisözlük hashtagi ile yüzlerce kişi tepki gösterdi. Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, öğretmenlik mesleğine ilişkin oluşan bu öfke, nefret dilini reddettiklerini belirtip, “Mesleğimize yönelik bu dilin ortadan kalkmasının temel koşulu öğretmenlik mesleğine, mesleki itibarımıza yönelik olumsuz dil ve politikaların, uygulamaların ortadan kaldırılmasından geçmektedir” diye konuştu.

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, Ekşi Sözlük'ü sert bir dille eleştirdi

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi de konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirtip, “Bu ahlaksızlığı sitede başlık olarak açmak, dumura uğramış bir zihnin, kendini ahlaktan soyutlamış bir benliğin hezeyanından öte bir şey değildir. Bu ahlaksızlığa geçit veren, bu had bilmezi bir platformun sözcüsü yapan site de bu olaydan sorumludur. Bu tür kişilere böylesi bir yetkinin verilmesi bir yetersizlik göstergesidir. Bu nedenle, bu yakışıksız ifadelere yer veren ve bu ahlaksızlığı yapmaktan imtina etmeyen kişi ve kişiler hakkında Eğitim-Bir-Sen olarak şikayetçi olduk. Öğretmenlerimize karşı haddini aşan bu kendini bilmezlerle mahkemede hesaplaşacağız. Mesleğin küçümsendiği, meslek mensuplarının örselendiği, öğretmenin bilgisinin ve yeteneğinin köreltildiği, toplumsal değerlerin sınav başarısı uğruna görmezden gelindiği bir eğitim sistemi, ne yazık ki, ahlaksızlığı, yüzsüzlüğü ve utanmazlığı meziyet olarak gören toplum kesiminin doğuşuna sebep olmuştur” açıklamasını yaptı.

Ekşi Sözlük, başlıkla ilgili açıklama yaptı...

Açılan başlıkla ilgili Ekşi Sözlük’ten yapılan açıklamada, “Bugün açılan ve öğretmenlerimize yönelik kabul edilemez bir ithamda bulunan başlık kapatılmış, söz konusu başlığı açan yazar Sözlük’ten uçurulmuştur. Ekşi Sözlük, yürüdükleri zorlu ve onurlu yolda her daim öğretmenlerimizin yanındadır. Bu tür ithamlarda bulunan söylemlerin Ekşi Sözlük’te barındırılmasının hiçbir şekilde mümkün olmayacağını paylaşmak isteriz” ifadeleri kullanıldı.

Son Güncelleme: 25 May 2019 / 04:05
Ekşi Sözlük Hakkında Suç Duyurusu Yapıldı (Öğretmenlere Yönelik Hakaret İçeren Başlık)
4
10
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Eğitimi yok edenlerin öğretmenleri savunması da ayrı bir trajikomedi :)
  Konu sözlük, sosyal medya olunca olayın büyümesi normal. aynı yorumu malum şahıs yapsa idi ki yapmışlığı da var acaba bu sitede haber olur muydu ya da eğitim sen sesini çıkarabilir miydi?

  Bu da tepki gösterenlerin samimiyetsizliğini gösteriyor. tiwitter ve instagram da açılan hashtag sayfasında ekşi sözlük başta olmak üzere öğretmenleri savunayım derken eğitime bile hakaret eden kitle kendilerini hemen ifşa etti zaten. olay bu yüzden daha başlamadan sona kapandı :)
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • endmuhh
  bence sorun değil. neticede sanal alem. özgürlük dünyası. isteyen okur geçer. anlamıyorum yasaklanmasını. şahsi düşüncem öğretmenin fahişe oldugu değil tabi ama öğretmenler hakkında toplumun cogu kesimi hınç içinde bunu farkediyorum. öyle lafta kutsal meslek olması. güvenilmiyorlar. hep aileler bir arayısta adam gibi öğretmeni olsun cocugun diyorlar.
  Görüş hala geçerli mi?
 • gozluklusirin2019
  Hakikaten eşeğin dibine suyu kaçırmışlar bu defa, öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği kıyaslayacak başka bir şey bulamamış mı yazarımız acaba?
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

38
 • etkigirl
  başlığı açan kişi ile ilgili açıklama yapıldı. bunu yazan kişi trajikomik bir şekilde öğretmen olduğunu ve yaşadığı haksızlıklardan bunalıp bu şekilde isyanını dile getirmek istediği yazılmış. gereksiz duyar kasıp linç etmeye ve dava açmaya gerek yoktu bence.
 • emrdidem
  O kadar şey yazılıyor bir öğretmen başlığı mı dikkat çekmiş
 • ZodiacK
  Ekşi sözlük yapması gerekeni yapmış. Üyenin ceza alacağını hiç sanmıyorum.
 • Maria__Maria
  Ben ekşi sözlükte hiç şahit olmadım :)) ama uludağ ve inci sözlük berbat
 • yrtsvnmt
  Başlık geç kaldırılmış deniliyor. Daha önce de böyle görüşlerle gündem olmuşlukları var. Reklamın iyisi kötüsü olmaz hareketleri.
 • Be_smart
  Türkiye'de nefret söylemleri, nefret suçları hafife alınıyor...
 • shangoşerefsizçıktı
  Bu olayın ekşi sözlük sitesiyle ilgisi yok
  Bence maksat solcuların kaynağını kesmek!!
 • alcnr1
  Yorumsuz kaldım
 • MagRipOgLu
  Herşeyin başladığı yerdır orası
 • Gizli Üye
  Haklı bir başlık
  Parayla not girenlerin kendi bedenini satanlardan farkı yok
 • Gizli Üye
  Orada yazılan her şey dikkate alınsa zaten bugün o site faaliyette olmazdı
YÜKLENİYOR...