Erdoğan, TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'ı Çok Sert Bir Dille Eleştirdi: Bu Dolarlar, Bu Avrolar Sizleri Kurtarmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde iç güvenlik birimleriyle bir araya geldiği iftarda konuştu. Erdoğan, konuşmasında TÜSİAD'ı (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) hedef tahtasına koydu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TÜSİAD YİK (Yüksek İstişare Konseyi) Başkanı Tuncay Özilhan'ın buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, üstüne bir de Türkiye'yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim." dedi. Erdoğan TÜSİAD'la ilgili şunları kaydetti: Daha bir hafta önce ziyaretime geldiniz, sizlerle biz neleri konuştuk? Bir hafta geçmeden yaptıkları açıklamalara bak. Unutmayalım ki bu ülke hepimizin ortak vatanıdır. Bu dolarlar, bu avrolar sizleri kurtarmaz. Bu millet sizleri kurtarırsa kurtarır. Şunu bilin ki Türkiye'yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim."

Tuncay Özilhan
Tuncay Özilhan

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Tuncay Özilhan, "31 Mart demokrasi sınavı oldu. Bu sınavda kimin ne not aldığını ileride tarih yazacaktır" değerlendirmesinde bulunmuştu.

Erdoğan, TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'ı Çok Sert Bir Dille Eleştirdi: Bu Dolarlar, Bu Avrolar Sizleri Kurtarmaz
2
12
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • dreamliner61

  Tüsiad ın dediği şu :
  ülkeyi seçim gündeminden çıkartın ve ekonomiye odaklanın !
  vicdanı olan herkese soruyorum bu cümlenin neresi yanlış?
  cumhurbaşkanınıdestekler alkışlarsan sorun yok ama eleştirirsen hemen üstüne saldırır tehdit eder hain ilan eder !
  bu neyin kafasıdır anlamıyorum.
  merkez bankasının ak akçe parasını kullanmayı düşündüğünden haberiniz var mı?
  yani yastık altında bankada kötü bir şey olursa kullanırız dediğimiz bir para olur ya büyüklerimizin kefen parası dediği vs...
  işte merkez bankası da ülkenin o yastık altı parasını kullanmayı düşünüyor anlayın ekonominin ne halde olduğunu daha dün açıklanan rakamlara göre bütçe 10 milyar tl nin üzerinde açık vermiş.
  ama birilerinin derdi İstanbul seçimleri !
  yazık çok yazık.

 • Adam doğruları konuşmuş ne var bunda? Adamlar seçilmiş kişinin elinden mazbatasını bazı sandıkların başında memur olmayanlar var diyerek aldı ve seçimi yeniliyor. YSK oy çalınmasıyla ilgili bir şey açıkladı mı? Resmen demokrasiyi, halkın egemeniğine gölge düşürdüler. Ve hala seçimin yenilenmesini demokrasi diye nitelendiriyorlar. Madem demokrasi bu neden diğer yerlerde muhalefetin itirazlarını değerlendirmediler?

  • louqoum

   sandık başında devlet personeli olmayan görevliler var diye seçimi yeniliyorlar, üstelik kendi atadıkları kamu görevlileri bunlar, işin daha da komiği sadece İstanbul belediye seçimini yeniliyorlar. ilçe seçim mahalle muhtarlığı genel seçim falan değil :) o görevliler sadece büyükşehir belediyesinde usulsüzlük yapmış diğerlerinde yapmamışlar :)
   bahaneleri bile trajikomik.

  • @louqoum sandık kurulu üyeleri yek partiden fegil ki. Her partinin üyesi var.

  • louqoum

   @Adınıgönlümeyazdim sandık başındaki üyelerin yanında bir de sandık sayımı yapan iki kişi bulunuyor. seçimden aylar önce onları ysk atıyor. içlerinde bir usulsüzlük bir yetersizlik varsa önceden tedbir almak için. bu görevlileri cumhurbaşkanı bizzat onaylıyor.
   sandık başındaki üyeler oyları sayıyor bu kamu görevlilerine söylüyor bunlar da yskya bildiriyor. ıslak imzalı dosyalar yskya geliyor, onlar sayım sonucu ve ıslak imzaları denetliyor onaylıyor sonra açıklanıyor. ve bu ıslak imzalı sonuçlar tüm parti teşkilatına dağıtılıyor.

   buradaki mevzu, ysknın ıslak imzaları verilen bilgilerle denkleştirip onaylamasına rağmen bu kamu görevlilerinin eksik sayım yaptığı iddiası :) yani ortada bir yalan varmış fakat bu yalana rağmen mevcut pusulalar yalan beyanla örtüşüyor ama erdoğana göre yine de yalan :)
   öyle bir palavra sıktılar ki kendileri dahi televizyon programında açıklama yaparken biz bu konu hakkında konuşamayız diyor :) cevap veremiyorlar artık. öyle rezil ucuz bir yalan.

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  Sen euroları dolarları man adasına kaçırırken sorun yok ama dimi :)
  Mustafa kemal gençliğe hitabeyi bu zihniyet için yazmış ama bizden öncekiler bu soysuzları çok hafife aldılar maalesef.

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

110
 • serseriserbeststili

  Bu herif iyice patavatsız olmaya başladı bütün yargı adamın elinde padişah sanıyor kendisini yahu seçim işine gelmeyince iptal ediyor birisi onu eleştirdiğinde hapse attırıyor ya da tehdit ederek baskılıyor bu adama birilerinin haddini bildirmesi lazım artık

 • blackx6

  Bu kibirli dil de artık seni kurtarmaz tayyar efendi

 • biraseverboy

  adamın basketbola yaptığı yatirimi Fenerbahçe hariç yapan var mi.. Hicbir geliri yokken ustelik?

 • Danielrozalyo

  Ülkece batıyoruz

 • hiçışıkyok41

  Helal olsun işte lider budur

 • Zamanın doluyor seninde

 • Entero

  Seni de kurtaramaz yandaslarinida

 • Bu adamlar elbet bitecek 👏

 • melisaaslann

  artık diyecek birşey bulamıyoruz

 • hadigidelim2580

  Reis ne diyorsa öyledir

 • Mavzer55

  Bizi sende kurtaramaz sin artık reis

Yükleniyor...