İstanbul'da Öğrencilere Müjde! (Öğrenciye Mavi Kart 40 Lira Oldu -Ramazan Bayramı Süresince Toplu Taşıma da Ücretsiz Oldu)

Tugrul Turcan r
İstanbul'da Öğrencilere Müjde! (Öğrenciye Mavi Kart 40 Lira Oldu -Ramazan Bayramı Süresince Toplu Taşıma da Ücretsiz Oldu)

İBB Meclisi'nin kararıyla öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya indirildi...

Öte yandan, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramında kentteki toplu ulaşım hizmetinin ücretsiz verilmesi kararı" da oy birliğiyle kabul edildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, kentteki toplu ulaşım hizmetinin Ramazan Bayramı süresince ücretsiz verilmesini oy birliğiyle onayladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, öğrenci aylık mavi kart ücretinin 85 liradan 40 liraya indirilmesini oy birliğiyle kabul etti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda ücretsiz ulaşım

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda, İstanbulluların toplu ulaşım araçlarıyla ücretsiz yolculuk yapma kararını oy birliğiyle aldı.

Meclis toplantısında Plan ve Bütçe, Hukuk ile Gençlik ve Spor Komisyonlarında meclise sevk edilen rapor ele alındı.

Raporu görüşen meclis, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na, toplu ulaşımın ücretsiz hizmet vermesine oy birliğiyle karar verdi.

Mecliste AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti’nin üyelerinin oylarıyla alınan karara göre, 19 Mayıs'ta toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

Ramazan Bayramında ücretsiz toplu taşıma

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Ramazan Bayramı boyunca kentteki toplu ulaşım hizmetinin ücretsiz verilmesi kararı oy birliğiyle alındı.

AK Parti İBB Meclis grubu tarafından halkın Ramazan Bayramı süresince toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması hakkındaki teklif, Plan ve Bütçe, Hukuk ve Temel Haklar Komisyonlarına olumlu bulunup rapor haline getirilerek meclise sevk edildi.

Belediyenin Saraçhane'deki binasında gerçekleşen meclis toplantısında ele alınan raporda, Ramazan Bayramı münasebetiyle; halkın yapacağı akraba, dost ve mezarlık ziyaretlerine katkı sağlamak, birlik ve beraberliği pekiştirmek, toplu taşıma araçlarının kullanımını özendirerek özel araçların oluşturacağı trafik yoğunluğunu azaltmak amacı ile daha önceki bayramlarda olduğu gibi ek seferler konularak toplu ulaşımın ücretsiz taşıma yapılmasının faydalı olacağı belirtildi.

Yapılan oylamada, toplu ulaşımın ücretsiz sağlanması oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre, Ramazan Bayramı süresince 4 Haziran 06.00'dan, 6 Haziran 24.00'e kadar tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

Belirtilen tarihler arasında vatandaşlar, İstanbul genelinde İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı İETT Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, metrobüs, nostaljik tramvay ve tünel, Şehir Hatları A.Ş Vapurları, özel deniz toplu ulaşım, Metro İstanbul A.Ş'ye bağlı tramvay, metro, hafif metro ve füniküler, teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay araçlarında hiçbir ücret ödemeden seyahat edebilecek.

Daha önceki bayramlarda İstanbul'daki toplu ulaşım araçları Bayramlarda yüzde 50 indirimli olarak hizmet veriyordu.

Sınava gireceklere toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Liseye Geçiş Sınavı (LGS), Açık Öğretim Sınavı (AÖF) ve Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek öğrenci, memur adayları ve görevlilerin, sınav günü kentteki tüm toplu taşıma araçlarıyla ücretsiz yolculuk yapmalarını oy birliğiyle kabul etti.

İBB meclis toplantısında, AK Parti grubunca gündeme getirilen rapora ilişkin yapılan oylamada, öğrenci, memur adayları ve sınav görevlilerinin toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanmaları oy birliğiyle kabul edildi.

15 - 16 Haziran'da Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrenciler, 25 - 26 Mayıs'taki yapılacak Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına (AÖF) girecek öğrenci ve görevliler, 1 Haziran'da gerçekleştirilecek Liseye Geçiş Sınavlarına girecek öğrenci ve görevlilerle 14-20-21 ve 28 Temmuz günleri yapılacak KPSS sınavına girecek olan vatandaşlar da sınav yerlerine ücretsiz ulaşabilecek.

Sınava girecek kişilerin sınav giriş belgelerini veya görevli belgelerini ibraz etmeleri yeterli olacak

İstanbul'da Öğrencilere Müjde! (Öğrenciye Mavi Kart 40 Lira Oldu -Ramazan Bayramı Süresince Toplu Taşıma da Ücretsiz Oldu)

Mazbatası iptal edilmeden önce bütün bu teklifleri İBB Meclisi'ne sunan Ekrem İmamoğlu, Twitter'dan şu değerlendirmede bulundu...

İstanbullulara hayırlı olsun, suda vaadettiğimiz %40 indirimin de takipçisiyiz. Ekrem İmamoglu (@ekremimamoglu)'in paylaştığı bir gönderi ()

Son Güncelleme: 23 May 2019 / 04:05
İstanbul'da Öğrencilere Müjde! (Öğrenciye Mavi Kart 40 Lira Oldu -Ramazan Bayramı Süresince Toplu Taşıma da Ücretsiz Oldu)
3
16
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • wvwvwvw
  İett inanılmaz kazançlar sağlayan bir kuruluş. Elbette kar etmeli sonuçta filosunu yenilemek yeni hatlar açmak gibi sorunları var ama bu kar minumum derecede olmalı. Bu şekilde halka ucuz hizmet edebilir. Halka ucuz hizmet etmesi imkansız değil buda bir göstergesi.
  Görüş hala geçerli mi?
 • ruzgarizm
  Şerefsiz bunlar. İmamoğlu yapalım dedi kabul etmediler şimdi cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorlar. Merak etmeyin gömecekler o sandığa sizi
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • sedos44
  Adam 18 gün kaldı neler yaptı be helal olsun umarım seçimlerde hak ettiği değeri görür ve yeniden alır mazbatasını
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

214
 • citymood
  Teşekkürler Ekrem Başkanım. #HerşeyÇokGüzelOlacak
 • KS-Ferhat
  Keşke bizim burada'da böyle çekişmeler olsa'da bazı şeyler ucuzlasa :D
 • Şimdi aklı olan AKP’liler neden yıllardır bunu yapmadınız? Şimdi maden mi buldunuz diye sormayacak değil mi?
  • Aymaz50

   Sormayacak

  • white_wolf

   Mayk madem CHP hizmet için var, Ekişehir ve İzmirde neden fiyatlar tavan

  • Mayk, Akp’de İzmir ve Eskişehir için vaatte bulunsaydı?

  • Hepsini Göster
 • NoiseMan
  İmamoğlu sağolsun sonunda halka hizmet edilmeye başlandı.
 • I_Run_Each_Team_2
  İmamoğlu'na teşekkür etmeleri gerekiyor.
  AKP'ye kalmış olsa 85 lira olarak öğrenciler satın alırdı.
 • Maniaac
  Ogrenci arkadaslarima hayirli olsun. Hep baskalarinin vaatlerini caliyor.
 • nasty_miner
  İmamoğlu sagolsun daha ilk icraatlari bunlar devami gelicek hersey cok guzel olacak
 • Gizem4107
  Herşey çok güzel olacak 🇹🇷🇹🇷🙏
 • Denizmaden
  Götleri yiyorsa tam Akbil’e indirim yapsaydılar
 • yemyesilbirdeniiz
  Güzel oldu İmamoğlu sağolsun
 • hakancan3434
  Adamsın İmamoğlu. Değerini bilmeyen... dir.
 • Süper olmuş bu tebrik etmek lazım
 • Bankacıben
  Şimdi bunu akpmi yapmış oldu
 • mamamiajoe
  teşekkürler atatürk
 • CHP'li eskisehirde insan soyar
 • Gizli Üye
  Demek ki yapılabiliyormuş
YÜKLENİYOR...