Fikret Orman 5. Kez Beşiktaş'ın Başkanı Oldu

Sait Özseven
Başkan Fikret Orman
Başkan Fikret Orman

Beşiktaş'ta Olağan Seçimli Genel Kurul'da seçmenlerden 2921 oy alan Fikret Orman 5. kez başkan seçildi...

Daha önce 2012 ve 2018 yıllarında olağanüstü, 2013 ve 2016'da da olağan genel kurullarda başkan seçilen Fikret Orman 5. kez başkan oldu. 20 sandıkta kullanılan 4 bin 899 oyun 2921'ini Orman alırken, diğer başkan adayı Hürser Tekinoktay ise 1617 oyun sahibi oldu. Ayrıca 361 oyun da boş ve geçersiz olduğu açıklandı

"Bu seçimin kazananı Beşiktaş'tır"

Seçim ardından kürsüye gelerek teşekkür konuşması yapan Orman, "Hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Demokratik bir seçim oldu. Herkes hür iradesini kullandı. Bu seçimin kazananı kaybedeni olmaz. Bu seçimin kazananı Beşiktaş'tır. Fikirler çatışır ama hepimiz Beşiktaş için uğraşıyoruz." diye konuştu.

"Yeni dönemde daha radikal olacağız"

Tüzük gereği son başkanlık dönemini yapacağını dile getiren Orman, şunları kaydetti:

"Bu benim son seçimimdi. Bundan sonraki süreçte 2022 senesinde Beşiktaş'ı yeni bir başkan yönetecek. Hep beraber Beşiktaş için mücadele edeceğimiz 3 yıl temenni ediyorum. Beşiktaş'ın mutluluğu ile mutlu olmamız lazım. Bunu bir zafer olarak değerlendirmeyin, kazanan Beşiktaş'tır. 2012'de geldiğimizden daha hırslı, şevkli şekilde hizmet etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde daha radikal olacağız. Bütçede daralmalar yapacağız, masrafları kısacağız. Beşiktaş için yeni bir sayfa açılıyor. Bu futbol takımı için de geçerli. Yeni hocayla yeni umutlarla yeni sezona gireceğiz. İsrafı kıstık daha da kısacağız. Beşiktaş'ı en iyi şekilde idare etmeye çalışacağız."

Fikret Orman 5. Kez Beşiktaş'ın Başkanı Oldu

Son kez başkanlık yapacak

Fikret Orman'ın döneminde tüzükte yapılan değişiklikle başkanların 3 kez seçilme maddesi getirilmesiyle Orman, siyah-beyazlı kulübün başında son 3 yıllık dönemini geçirecek.

Orman, son 3 yılının tamanını da başkan olarak geçirdiği takdirde Beşiktaş'ı 10 yıl yönetmiş olacak.

Yönetim kurulunda üye sayısı düştü

Tamamlanan seçimle birlikte Beşiktaş Kulübünde bir başkan ve 13 yönetim kurulu üyesi görev yapacak.

Siyah-beyazlı kulübün 15 Eylül 2018'de gerçekleştirilen tüzük tadil kongresinde kulüp yönetim kurulu üye sayısının 16'dan 14'e düşmesi yönündeki talep kabul edilmişti.

Buna göre, geçmiş dönemlerde bir başkan, 10 asıl ve 5 yedek üyenin görev aldığı siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu, yeni dönemde bir başkan, 8 asıl ve 5 yedek olmak üzere 14 kişiden oluşacak. Yapılan bu değişiklik, 1 Ocak 2019'da yürürlüğe girmişti.

İki yeni yönetici

Fikret Orman'ın son döneminde iki yeni yönetici görev yapacak.

Son yönetim kurulunda yer alan Metin Albayrak, Cihat Kumuşoğlu, Candaş Tolga Işık ve Gökçe Meriçten yeni dönemde olmayacak. Orman, sayının da düşmesiyle yeni yönetim kuruluna Doğan Küçükemre ile Serkan Yazıcıoğlu'nu aldı.

Orman'ın 5. dönem yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor:

Asıl üyeler: Serdal Adalı, Umut Güner, Ahmet Ürkmezgil, Deniz Atalay, Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Ahmet Kavalcı, Hüseyin Yücel, Doğan Küçükemre

Yedek üyeler: Hüseyin Mican, Hakan Özköse, Erdal Karacan, Melih Aydoğdu, Serkan Yazıcıoğlu

Fikret Orman 5. Kez Beşiktaş'ın Başkanı Oldu

TFF'den Orman'a tebrik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Beşiktaş Kulübünün olağan seçimli genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Fikret Orman'ı tebrik etti.

TFF'nin internet sitesinde yer alan kutlama mesajında, "Beşiktaş Kulübünün bugün yapılan olağan seçimli genel kurul toplantısı sonucunda başkanlığa tekrar seçilen Sayın Fikret Orman ve yönetim kurulunu tebrik eder, yeni yönetim dönemlerinde başarılar dileriz." denildi.

.

Son Güncelleme: 20 May 2019 / 04:05
Fikret Orman 5. Kez Beşiktaş'ın Başkanı Oldu
5
11
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • endmuhh
  hayırlı olsun. önemli olan bjk yi gazetelerde 3. sayfadan 1. sayfaya getirmek. bu dusturu şiar edinmesini isterim. malum bjk her konuda gs ve fb nin gerisinde kaldı. ayrıca artık türkiyede didişmeleri bırakıp agır abi başkan imajı cizmek iyidir. bjk durusu diye bir durus göstermeli. ve hakkını cıngar cıkarmadan aramalı. dünkü gs macını biliyoruz. gs bjk macında olanlar biliniyor. aynısı gecen senede olmustu. yani lobi lobi lobi. medya gücü.
  Görüş hala geçerli mi?
 • __NiKaH_BoZaN_iMaM__
  Keşke kazanamasaydı diyeceğim ama karşısın da aday yoktu... çok pasif Beşiktaşın hakkını savunmuyor kaliteli takımı ne hallere getirdi bu sene bir de lucescu ile anlaşmış diyorlar tam ayvayı yedik sanki
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • blackpink1
  Fikret başkan 😍
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

49
 • Cannnn1903
  Hakediyor ama biraz daha hakkımızı savunması gerekir
 • DogukanSuat25
  BEŞİKTAŞIMIZA ve TÜRK Futboluna Hayırlı Olsun
 • kitapkurduşirin
  Adam gibi adam olduğu için 5. Kez hayırlı olsun
 • taurus3443
  Hayırlısı olsun
 • whiteswan0
  Demek ki seviliyor adam :)
 • aysegunduz12
  Harika
 • MagRipOgLu
  Tebrikler
 • CatKing
  Hayırlı olsun
 • Adam gibi adam
 • RauloGa
  Hayırlı olsun 🦅
 • questro
  Forman 🦅🦅
 • Mehmet2642
  Bence bu başkan başarılı
 • Gizli Üye
  Delegeler sevse de ben sevmiyorum
YÜKLENİYOR...