İşte Yılın Annesi: Şahine Kınacı (Doğuştan Bedensel Engelli 3 Çocuğuna Bakıyor)

Şahine Kınacı
Şahine Kınacı

Ankara'da yaşayan 52 yaşındaki Şahine Kınacı hayatını, doğuştan bedensel engelli çocukları İbrahim (26), Mustafa (20) ve Rukiye'ye (28) adadı. Dünyayı İyilik Kurtaracak Platformu, aynı odada üçü de yatağa bağımlı yaşayan çocuklarını her gün elleriyle besleyip, temizlik ve bakımlarını yapan Şahine Kınacı'yı, 'Yılın Annesi' seçti. Kınacı, "İnsanın evladı başına yük olur mu, olmaz. Onlar benim canım ciğerim" açıklamasında bulundu...

Pursaklar ilçesinde oturan Şahine Kınacı'nın 3 çocuğu da engelli olarak dünyaya geldi. 18 yaşına kadar az da olsa konuşup, yemeklerini kendileri yiyebilen 3 kardeş, bu yaştan daha da ağırlaşarak tamamen yatağa bağımlı halde yaşamaya başladı. Şahine Kınacı, 4 yıl öncesine kadar eşinin de desteği ile çocuklarını büyüttü. Daha sonra eşinden ayrılan Kınacı, 4 yıldır tüm zorluklara rağmen tek başına çocuklarına bakıyor. Hayatını çocuklarına adayan Kınacı, aynı odada yatağa bağımlı yaşayan İbrahim, Mustafa ve Rukiye'yi her gün elleriyle besleyip, temizlik ve bakımlarını yapıyor.

İşte Yılın Annesi: Şahine Kınacı (Doğuştan Bedensel Engelli 3 Çocuğuna Bakıyor)

İYİLİK PLATFORMU, YILIN ANNESİ SEÇTİ

Devletten 2 çocuğu için aylık 2 bin 600 TL bakım maaşı alan Şahine Kınacı'ya, zaman zaman hayırseverler de destek oluyor. İhtiyaç sahiplerine hayırseverlerin desteği ile çeşitli yardımlarda bulunan Dünyayı İyilik Kurtaracak Platformu, Kınacı'yı yılın annesi seçti. Platform yöneticileri Mustafa Şahin ve Serap Çetin, Anneler Günü nedeniyle evinde ziyaret ettikleri Şahine Kınacı'ya plaket ve çiçek hediye etti. Şahin ve Çetin, elini öptükleri Kınacı'nın Anneler Günü'nü kutlayıp, ona moral verdi.

İşte Yılın Annesi: Şahine Kınacı (Doğuştan Bedensel Engelli 3 Çocuğuna Bakıyor)

"ONLAR BENİM CANIM CİĞERİM"

Şahine Kınacı, devletin yanında hayırseverlerin de desteği ile çocuklarına baktığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"3 evladıma güle güle bakıyorum. Allah'a şükür devletimiz elimden tuttu. Bezinden mamasına her türlü yardımı yapıyorlar. Çocuklarımın ikisi için bakım parası alıyorum, mutluyum. Çocuklarımla ilgili hiçbir sıkıntım yok. Allah'ım bugünlerimizi aratmasın. Çocuklarımı benim ardıma koymasın. Alıştığımdan hiçbir zorlukları olmuyor bana. Onlara çok bağlıyım. Hep başlarında duruyorum ki bir tanesi hastalanır diye aklım çıkıyor. Mamalarını sevine sevine yediriyorum. İnsanın evladı başına yük olur mu, olmaz. Onlar benim canım ciğerim evladım."

Şahine Kınacı, Dünyayı İyilik Kurtaracak Platformu üyelerine de teşekkür ederek, "Zaman zaman beni ziyaret ederler, destek olurlar. Sağ olsunlar Anneler Günü için de yılın annesi seçtiler. Çok teşekkür ediyorum. Bir de plaket verdiler. Güzel şeyler bunlar" diye konuştu.

İşte Yılın Annesi: Şahine Kınacı (Doğuştan Bedensel Engelli 3 Çocuğuna Bakıyor)

"ELİ ÖPÜLECEK BİR ANNEMİZ"

​Platform yöneticisi Mustafa Şahin, "Annemizi biz yılın annesi olarak seçtik. Bu annemiz eli öpülecek bir annemizdir. Annemiz sabırla 3 evladına yıllardır bakıyor, Allah ondan razı olsun" dedi. Serap Çetin ise gönüllü insanlar sayesinde ihtiyaç sahibi ailelere maddi ve manevi yardımlarda bulunduklarını belirterek, "Anneler Günü nedeniyle buraya ziyarete geldik. Bu güzel annemizin 3 yavrusuna bakma öyküsüne şahit olduk. Çok dikkatimizi çekti, Rabbim yardımcısı olsun. Ağlamamak için kendimi çok zor tuttum" dedi.

İşte Yılın Annesi: Şahine Kınacı (Doğuştan Bedensel Engelli 3 Çocuğuna Bakıyor)
7
10
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  Sayın Dünyayı İyilik Kurtaracak Platformu yetkilileri, giyecek doğru düzgün kıyafetimiz, yiyecek kısıtlı yemeğimiz varken burun kıvıranlar olmuştu yardım isteyince.
  Annem hayatını sadece bize adamış biri olarak gençliğini tam yaşamadan yaşlandı.
  Ama şu an şükür ki biz, yardıma muhtaçlara maddi destek sağlayacak konuma geldik. Tabi iş işten geçince...
  Buna karşılık, kaybettirilen zamanı telafi açısından Annem için de bir ödül istiyorum zahmetlere dokunmazsa eğer.

  • Gizli Üye

   Ayrıca Şahin'e hanımı da çok takdir ediyorum. Gerçekten de dünya hala siz gibiler sayesinde ayakta.

En İyi Erkek Görüşleri

 • halilmeryem13

  Abi çok zor yaa 😔😔 fotoğraflara bakarken bile içim bir tuhaf oldu😢 Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Ayağına taş gözüne yaş değmez inşAllah🙏🙏

 • bu gğzel degerli annelrin kıymeti 2 kelimeye sıgmaz ama gercekten helal olsun allah kimseye kaldırayacagmız yükü vermesin

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

68
 • XXlovesXY

  o cocuklari doguruyo bide bu acimasiz karilar cocuklari dusunen yok tabi a*i olan dogursun ne guzel ya

 • Böyle insanları çok takdir ediyorum veya böyle çocukların topluma kazandırılması adına yapılan şeyler çok hoşuma gidiyor bravo gerçekten

 • _BeBeRuhii_

  Allah yardımcısı olsun Rabbim böyle anneleri gördükçe insan mutlu oluyor kimiside çöpe koyar öldürür 😢

 • Helal olsun koca yürekli mükemmel kalbi olan anneye.
  Keşke her anne böyle iyi olabilse.

 • Arzu__000

  Boyle annelerin ayağina toprak olurum
  Oncelikle annemin tabiki 👍👍👍

 • Ekoll59

  rabbim yar ve yardımcısı olsun

 • MaGuSa_LiMaNı

  Allah razı olsun bu güzel kalpli annemizden. ❤️

 • missmurder

  Senin gibi anneye can kurban 😍

 • Rabbim yardımcısı olsun.

 • EmekliPatroniçe

  Rabbim yardımcıları olsun, 😊

 • scorpion80

  Helal olsun teyzeme

 • cokıyıbırı07

  allah razı olsun annemiz ellerinden operım

 • Gizli Üye

  Kadın haketmiş.

 • Gizli Üye

  Reklam reklam reklam.

Yükleniyor...