12 Saat Boyunca #KokunHalaÜzerimde! Duş Keyfini Katlamanın Sırrını Keşfet!
Kapat

Tuba Ünsal: Erkekler Ömür Boyu Nafaka Ödemek Zorunda Olmamalı

Melike Gozence r
Tuba Ünsal
Tuba Ünsal

Tuba Ünsal, eski eşlerine ömür boyu nafaka ödemek istemeyen erkeklere destek verdiği için kadınların tepkisini çekti...

İlk evliliğini Cem Cantaş 2. evliliğini Murat Pilevneli 3. evliliğini de Mirgün Cabas'la yapan Tuba Ünsal, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla tepki çekti. Yaptığı paylaşımda eski eşlerine ömür boyu nafaka ödemek zorunda olan erkeklere destek veren Ünsal, kadın takipçilerinden tepki gördü. Nafaka vermek zorunda olan erkekleri de konu ettiği paylaşımla gündem olan Tuba Ünsal, açıklamasında şu ifadeleri kullandı...

İki tane şahane adamdan iki tane şahane çocuğum oldu. İkisiyle de kırmadan dökmeden ayrıldık. Bu sadece benimle de ilgili değildi ikisinin de katkısıyla oldu. Birini kalpten sevince ayrılıkta canın ne kadar yanarsa yansın o sevgiyi başka bir forma evirmek gerekli. Yoksa bu dünyaya getirmeye kendi kararımızla karar verdiğimiz çocuk çok etkilenir, yıpranır, hayata karşı baştan müthiş bir korkuyla başlar. İyi anne baba olmak bence buradan başlıyor. Etrafta bize sunulan kavgalı dövüşlü boşanmalar, birbirine ağız dolusu hakaret eden insanlardansa iyiyi seçen çiftler medya tarafından örnek olarak sunulmalı. Bu noktada gerçek feminizmin tam da bu noktada başladığını düşünüyorum. Eşitlik... ve nafaka olayının çifte standardını görüyorum. Maalesef pek çok erkek bu konuda zor durumda bırakılıyor. Ayrıldığı karısı gayet sağlıklı, çalışabilecek, üretebilecek imkanlarda bile olsa ömür boyu nafaka ödemek zorunda kalıyor. Sözüm hayatını evine adamış olan çalışamayan kadınlara değil. Kadın erkek eşitliğinden bu kadar dem vururken neden erkek ömür boyu ayrılığın maddi yükünü göğüslüyor? ilk kez bunu söyleme gereği duyuyorum, iki ayrılığımda da hiçbir talebim olmadı hatta sadece çocuklarımı ve kişisel eşyalarımı aldım çıktım. Benim ki de biraz fazla gelebilir ama benim içinde bulunduğum şartlarda iki taraf için en uygunu buydu. Bunu avantaj olarak gördüm, yeni bir ev yeni eşyalar yeni kurulan hayat... Allah'a şükürler olsun ki tabii ki bunu yapacak maddi gücüm vardı, ya da bir mucize oldu ve bir ayda inanılmaz işler yapmaya ve kendi düzenimi kuracak imkanları sağlamaya başladım. Evren/Allah size doğru yol seçtiğinizde hep destek oluyor. Yeni çıkan çiftler arasındaki boşanma yasasını destekliyorum, yasa diyor ki haklı bile olsan ayrılıktan sonra ömür boyu nafaka alamazsın, evlilik süresine ve kadının durumuna göre buna bir kısıtlama getiriliyor. Kadın da erkek de çocuk dünyaya getirirken ortak karar veriyorlarsa o ilişkinin bitiminde de sorumluluğu eşit üstlenmeli #equality

Tuba Ünsal: Erkekler Ömür Boyu Nafaka Ödemek Zorunda Olmamalı
Tuba Ünsal: Erkekler Ömür Boyu Nafaka Ödemek Zorunda Olmamalı
Tuba Ünsal: Erkekler Ömür Boyu Nafaka Ödemek Zorunda Olmamalı
Son Güncelleme: 19 May 2019 / 04:05
Tuba Ünsal: Erkekler Ömür Boyu Nafaka Ödemek Zorunda Olmamalı
25
19
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ateist_Türk
  Tuba Ünsal seni hep seviyordum. Bu söyleminden sonra daha da sevmeye başladım. ❤ Sen iyi kalpli gerçek bir Türk kadınısın. Keşke bütün kadınlar senin gibi iyi niyetli ve iyi kalpli olsa.
  Tuba Ünsal iyi kalplisin ama bir konuda yanılıyorsun. Nafakayı savunanlar zaten feministler. Sen nafakaya karşı çıkarak erkek düşmanı feministlere de karşı çıkmış oluyorsun. Gerçek feminizm diye bir şey yok. Feminizm sadece tek bir ideoloji. Feministlerin yüzde 99 u nafakayı savunuyor. Nafakaya karşı olan bir kadın feminist olamaz., anti feminist olur. Çünkü feminizm erkek düşmanlığıdır. Nafaka da erkek düşmanı bir şey.

  Eğer ki gerçek eşitliği savunuyorsak, ki ben gerçek eşitliği savunuyorum. Nafaka ve "kadın beyanı esastır" hiçbir kırıntısı kalmayacak şekilde TAMAMEN KALDIRILMALIDIR. 6284 sayılı feminist kanun erkeklere bir ayrımcılıktır. Bu kanun tamamen kaldırılmalı. Bunun yerine cinsiyet eşitliğini savunan bir kanun getirilmeli.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye
  erkeğin bu kanunlarda evlenmesinin bir mantığı yok ki.
  erkek iyi de olsa kötü de olsa , kadın istedikten sonra erkeğin hayatını karartabiliyor.
  ben nafaka olmasın demiyorum elbet , hakeden varsa alsın.
  ama bu işi ticarete dönüştüren kadınlar var.
  yargıtay karar çıkarıyor erkek işsiz de kalsa nafakasını ödeyecek diye.
  ondan sonra icralar geliyor , yetmediği yerde adamı hapse atıyorlar.
  bu ne böyle?
  yani resmen diyorlar ki evlenmeyin gidin onun bunun bacısına namusuna göz dikin , paranız varsa gidin eskortlarla yiyin , yapın bir sevgili evlenmeyin de etmeyin de , çocuk olursa da al başına belayı.
  bunu başka anlama yoran varsa söylesin bana :)
  en başta 3 defa boşanmış bir aile bakanı karşı çıkıyor , erkekler süresiz nafaka versin diyor :) böyle bir ortamda kusura bakmasınlar ben erkekleri tutarım. evlenemiyorum diyen kadınlarda sebebi görsünler.
  olay nasip kısmet falan değil çünkü..
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • Bence ayrılan insanlar kavgasız gürültüsüz ayrılmalı
  Baba çocuğun nafakasını annesine değil bizzat onun ihtiyaçlarını öğrenip o ödeme yapmalı gereken yere. Mesela okul taksiti şu bu ise parayı anneye vermek yerine bizzat kendi versin okula. Böylelikle annenin üstüne de bu kadar yük atılmaz. O da kendi görevlerini yapabilmeli anneye para verildi diye babalık görevi yerine getirilmiş olmaz. Sonra çalışmayan anneye en fazla 1 yıl para ödemesi yapılmalı o sürede de anne düzenini kurmalı ve hayatına devam etmek için adım atmalı. Bir erkeğe de maddi olarak yüklenmemeli daha fazla. Eğer erkek isterse eski eşine ev konusunda yardım etmeli ki kirada sürünmesin çocuğu ve ne kadar boşanmışta olsa bir zamanlar severek evlendiği kadın.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Ponkitonki
  Kadın söylediklerinde çok haklı çocuğuna bakılması için para öder buna bir şey demiyorum bununla beraber çocuğunu istediği zaman görme hakkı da olmalı aynı şey kadın için de geçerli velayet babadaysa niye çocuğun bütün ihtiyaçlarını o karşılamak zorunda olsun kendi kendine mi yaptı çocuğu sanki çocuk kimdeyse diğeri ona çocuğunun ihtiyaçları için para ödemeli bunun dışında yok öyle bir kere evlendim diye erkeğin üstünden geçinmek sanki silah zoruyla mı evlendin evlenmeseydin ortada hak ihlali varsa tazminat davası açsın hakkı yenen taraf
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1723
 • EvreninEvrimsizAdamı
  Kendisinin düşüncesini tebrik ediyorum. Nafaka zaten başlı başına bir saçmalık. Ortada çocuk varsa eğer boşanmalarda kusurla olan kişi çocuk için nafaka ödemeli. Sadece erkek ya da kadın değil, KUSURLU OLAN KİŞİ..

  Bunun haricinde asla ama asla nafaka ödenmemeli.
 • gozde_nur
  açıkçası doğru söylemiş, eğer ortada bir çocuk yoksa kadının çalışabilecek gücü varsa bence erkeğin kadına nafaka ödemesine gerek yok. anlamıyorum zaten ömür boyu bir erkek neden kadına nafaka öder ki? bakıyorsun gencecik bir kadın boşanıyor ama arada çocuk yok, çalışabilecek güçte ama adam yıllarca nafaka veya tazminat ödüyor. ilginç yani
 • elbasantava
  Bencede kadınlar artık kendi ayakları üstünde durmalı ve adamları sömürmekten vazzeçmeli birlikte edinilmeyen mülkler-kadının maddi desteğinin bulunmadığı- hiç bir şeyden hak iddia edememeli eşi eğer güzel gümlerin hatrına ya da çocuklar boşandığım eşimde kalcak ya da boşandığım eşime kazım olur gibi düşüncede olursa verilebilir
 • DarkMask
  Erkeğin ömür boyu nafaka ödemesinden daha saçma bir şey yoktur.
  Öncelikle bunun karşılıklı boşanmaysa 6 ay-1 yıl arası olması mantıklı olur (kadının bu süre zarfında iş bulacağını düşünüyorum.). Ama çocuk varsa çocuğun bakımına yetecek kadar nafaka vermek çok mantıklı o da çocuk 18 yaşına geldiğinde sona ermeli.
 • RubyRouge
  Hepsini okumadım, benim genel görüşüm eğer çocuk varsa nafaka ödenmeli, yoksa sadece kısa bir dönem ödenmeli. Yattığı yerden sebepsiz yere başkasının emeğini alıp yemek haksızlık bana kalırsa. Çocuğa anne de baba da maddi ve manevi katkıda bulunmak zorunda
 • Casım_Abi
  Çocuğa nafaka zaten verilir. Ancak tabi ortak velayet de olmalı. Ayda/haftada bir iki kez babayla görüştürmek de çocuğa ve babaya haksızlıktır. Bunların haricinde yıllar boyu ev hanımlığı yağmış ve ellisinde ayrılmış bir kadına da tabi ki destek verilmeli. Onun haricinde eli ayağı tutan insana değil ömür boyu bir ay bile nafaka verilmemeli. Zaten tazminat şu bu oluyor. Bir de yargıtay altınları da verdi kadına ne alakaysa?
 • SofiyeHatun
  Bende ömür boyu verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Çocuğuna versin ama kadın ne alaka? Sonra o kadın o nafakalarla süslenip yeni koca arayışlarına giriyor. Saçma bir döngü oluyor.
 • Kaslıfilozof
  Bedavacı kadınlar gidip çalışsın, eski kocalarınızı sömürmeyi bırakın aşağılık dişiler. Erkekler haklarını daha fazla savunmadıkça toplumsal sistem değişmeyecek.
 • 0lric
  Benim bir arkadaşım 2 ay evli kaldığı eşine maaşının yarısını veriyor. İşin ilginç yanı kadın daha fazla maaş alıyor birde utanmadan çocuğun maaşınında yatısını alıyor. Çocuğun psikolojisi bozuldu yemin ederim.
 • _Judge_
  Doğru demiş mecbur mu erkek sürekli nafaka vermeye? Hayır. Adam evlenecek belki sana bakmak zorunda değil.
 • RandorM
  Çocuk veya aldatma yoksa ne nafaka ne de tazminat ödenmeli.
  Çocuk varsa da çocuğun bakim ucreti karsilanmali sadece.
  Iki taraf ayriliyorsa, neden erkek göğüslüyor bu olayi?
 • DiLaBah
  çok haklı. bir de ne kadar suçlu diye bakmadan hep erkekler ödüyo bence mantıksız bir yasa
 • yerlifilozof2
  Çok merak ettim kadınlar bu açıklamanın neyine tepki göstermişler.

  Zaten o tepki gösteren tipitipler de belli.
 • nazzional
  Adalet Bakanlığına koysanız birşeyler belki daha düzelebilir. Tuba Ünsal mantıklı güzel konuşmuş gayet yerinde.
 • LonelyandCold
  Haklı buldum. Arada bir çocuk varsa ortak ilgilenilmeli.
 • ensbiri35
  nafaka konusuna katılırım. Bir arkadaşım var evlendi senesi dolmadan ayrılmak zorunda kaldı ve o zamandan beri kanser ile yaşıyor. Nafaka ödeyecek durumu yok ama yine de ne olur olmaz diye borçlarından kaçmak için ve nafaka belasından kaçmak için yıllardır sigortasız çalışıyor. Ne iş yapıyor? Paketçilik. Kazalar geçiriyor, ölümle dans ediyor üstelik bu adam %80 engelli kanser hastası olduğu için. Değer mi?
  Boşanıyorsun ortada çocuk var veya yok çok uzun yıllar geçiyor kimse kimseden haberdar değil herkes yeni hayatlar kurmuş ama ortada nafaka geziyor. Çocukları haczeden de var. Ayıp yani
 • Büşra_riri
  Doğru dediği çocuk yoksa bir erkek neden nafaka ödesin ki sırf nafaka için evlenenler var
 • tatliponciikk
  Şartlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir hiçbir yerden geliri olmayan bir kadın zorlanabilir ayrım iyi yapılmalı
 • Ercan2641
  Konu şaçma gelince okuma gereği bile duymadım. Eşitlikten bahsedeceksin yırtınacaksın ondan sonra boşanan erkek nafaka ödeyecek diyeceksin (Süresine bile takılmıyorum) ve eşit olmadığını kendin söylemiş olacaksın. Dengesizler. Eğer eşitlikten bahsediyorsan hiç bir taraf diğer taraftan nafaka talebinde bulunmamalı veya duruma göre her iki tarafda birbirinden isteyebilmeli. Ya bayan çalışmıyorsa demeyin çalışmayan erkek de nafaka vermeye zorlanıyor yoksa hapse düşüyor ödemediğinden veya haciz durumuna düşüyor. Çocuklar için verilmeli kadın veya erkeğe verilmemeli diye düşünüyorum. Aksi halde eşitlik hiç bir zaman sözkonusu olamaz.
 • nejatkitis
  kadın ve erkek eşit sonuçta gayet haklı keşke bu yasalaşsa
 • Alcatraz345
  cok dogru soylemis ohhh icimin yaglari eridi desem yalan olur :) ama dogru demis
 • Wonderful_Life
  Tuba hanımın ağzına sağlık, doğru demiş. Nafaka olayı fena halde suistimal ediliyordu.
 • MagRipOgLu
  Kadın haklı, zaten bu nafakadan dolayı boşanmalar oluyor.
 • yunantanrıçasıathena
  Haklı bence.
 • DusunenHanim
  Hakli kadin...
  Suresiz nafaka haramdir.
 • XXkromozomlu
  Kadın haklı beyler dağılın asşafdkslşgkkfgfd
 • missmurder
  Çok haklı konuşmuş
 • Zamansızzzayarsızz
  Bencede haksızlık ve saçma belli bir süresi olmalı
 • FCLeona
  Hayret ak
 • ladyfantastic
  Haklı bence de
 • Altn7106
  Tabi yaa ne saçma sistem ömür boyu nafaka felan
 • Bencede haklı
 • deryaazz
  Olabilir
 • mhtnsm
  Degil
 • Ertan-ertan
  Niyeymis iyi vallah
 • scorpion80
  Kesinlikle katılıyorum
 • Gizli Üye
  Çok tartışılacak bir konu
 • Gizli Üye
  Piyasanın en geniş kadınından 4. kocayı tavlamaya yönelik sözler.. Kendisiyle 5-6 ay aynı ortamda çalıştım yılanın önde gidenidir.
 • Gizli Üye
  Kadını gayet haklı buldum. Bu karşı çıkanların çoğunluğu tahminimce çıkarcı ve empati kuramayan insanlar olduğunu düşünüyorum. Atalarımız ne güzel demiş : "Doğru söyleyeni dokuz kovarlarmış".
  Aynı şey kadına yapılsa bende istemem. Hatta ben kadın olsaydım başkasından zorla gelecek olan parayı asla kabul etmem! Şunu bilirim ki emek harcamadan alın teri dökülmeden kazanılan paradan hiçbir hayır gelmez. Ve o para bana göre haramdır. Böyle bir şey başıma gelmiş olsaydı nafaka yerine karşımdaki kişinin kendi isteği ile yardım etmesini isterdim. Bir kişiden zorla para almayı pek etik bulmuyorum.
  • Gizli Üye

   Ata sözünü yanlış yazmışım (Düzeltme): "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar"

 • Gizli Üye
  Haklı
YÜKLENİYOR...