Dalgalı Saçları Kontrol Altında Tutmak Artık Çok Kolay, Belirsin Bukleler!
Kapat

Ali Koç, FenerOl Kampanyasına Bir Galatasaraylının 500 Bin Lira Bağış Yaptığını Açıkladı

Sait Özseven
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Koç, "FenerOl" kampanyasına bir Galatasaraylının 500 bin lira bağış yaptığını açıkladı. Kulislerde bu ismin Ünal Aysal veya İnan Kıraç olduğunu iddia edilmişti. Ali Koç, konuşmasında iddialara cevap verdi... "Galatasaraylı isimden 500 bin lira bağış geldi demiştim. Bunu İnan Kıraç'ın yaptığını yazmışlar. Kesinlikle İnan Kıraç ile alakası yoktur. Biz bağış yapanın ismini açıklamıyoruz." dedi.

Koç Nisan ayı Olağan Yüsek Divan Kurulu Toplantısı’nda kürsüye çıktı ve sarı lacivertli kulübün son durumunu değerlendirdi. Koç, ”Fenerbahçe’ye Türkiye tarihinde görülmemiş bir hibe yapıldığını ve kulübe 122 milyon Euro’luk girdi sağladıklarını açıkladı.

İşte Ali Koç’un açıklamaları:

"Atıp tutmak kolay"
“Görevi devraldıktan sonra beklediğimizden daha kötü tabloyla karşı karşıya kaldık. Bizi enkaz edebiyatıyla yapmakla suçluyorla bazen. Bunu şiddetle red ediyorum. Bizim sizlere olan sorumluluğumuzu her şeyi olduğu gibi en şeffaf haliyle aktarmak. Size bunları anlatırken, kol kırılır yen içinde kalır felsefesiyle aktarmaya gayret gösterdik. Üzülerek görüyorumki hem camiadamızda hem dışarıda kulübümüzün içinde bulunduğu durumun ciddiyetini hafife alıyorlar. Fedakarlıkların kıymetini anlamak istemiyorlar. Demekki hata yapmışız, geçekleri iyi anlatamamışız. İşler bu noktaya getirmek istemiyordum ama sizlerin daha fazla bilmesi gerekiyor. Dışarıdan atıp tutmak, ahkam kesmek gayet kolay. Keşke seçim 6 ay sonra olsaydı da camianın ne halde olduğunu görseydiniz, diyorum. Seçim tam zamanında olmuş.”

Göreve 4 ayaklı hedefle başladıklarını hatırlatan Koç, ” Türkiye tarihinde derneğimize yapılmamış hibe yapıldı. Dernek sermaye artışı yaptı. Bu zamana kadar 122 milyon avroluk bir giriş sağladık kulübümüze. Artık alttan almayacağım. Biz geldiğimizde 97 milyon liralık 100 gün içinde faktoring şirketlere borçlar vardı. İş o kadar bitmiş. 52 lira harcamak için 48 lira maliyeti olan faktoringler yapılmış.” diye konuştu.

"Bize de haciz işlemine geldiler"
Başkan Ali Koç, eski yönetim kurulu üyelerinin yapmış olduğu açıklamalara da sert tepki göstererek sözlerini şöyle sürdürdü:

” ‘Eski yönetici haciz işlemleri yolladılar.’ diyor ya car car. Onlar bize de geldi. Biz bunları savaşarak kavga ederek 1 seneye yaydık, faizi yüzde 22 ye indirdik. Eski yönetimin davalarını da kaldırdık ve bir de çıkıp konuşuyor. Böyle arkadan olmaz. İstediği zaman kamuoyuna açık yerde konuşmaya hazırım. Her ay 75-100 milyon lira açığımız var. Gelir görünen rakamların çoğu bankaya gidiyor. ‘Marttan sonrasını göremiyoruz.’ dedik ve öyle oldu. Biz geldiğimiz zaman bizim sağladığımız sıcak paranın bir kısmı eski yükümlülüklere gitti. Bizden önce 14.5 milyon avro ödenmemiş futbolcu maaşı vardı. Amatöre 8.5 milyon avro borç vardı. Biz gelir gelmez 23 milyon avro ödedik. Vergisiydi, menajeriydi 42 milyon avro geçmiş dönemden kalan yükümlülükleri yerine getirmek zorunda kaldık. Keşke gelip buraya konuşsalar bizim dediklerimizin yalan olduğunu söyleseler.”

"Büyük planın küçük adımı"
Ali Koç, kulübü başlattığı “Fener Ol” kampanyası hakkında da detaylar verdi. Projeyi çok titiz bir çalışmayla hazırladıklarını vurgulayan Koç, “Bu büyük bir planın küçük bir adımıdır. Hedefe ulaşırız, ulaşamayız, başka bir konu. Ulaşsak bile kısa vadede nefes saldırır. Rahatlamak için süre gerekiyor. Önceden planlanmış, detaylıca kurgulanmış bir kampanyadır. Başka kulüplere baksaydık buna kesinlikle girmememiz gerekiyordu. Biz Fenerbahçeyiz. Söz konusu Fenerbahçe olduğunda Fenerbahçeliler sadece maddi değil, manevi fedakarlıkları da cömertlikleri de hiçbir camiayla kıyaslanamaz.” şeklinde konuştu.

"Bir Galatasaraylı 500 bin TL bağış yaptı"
Ali Koç, Fener Ol kampanyasına ismini vermek istemediği bir Galatasaray taraftarının 500 bin lira bağış yaptığını duyurdu. Kampanyanın 22. gününde olduklarını hatırlatan Koç, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir Galatasaraylı kulübe 500 bin lira bağış yaptı. Katılım ve miktar olarak bizi motive eden seviyelere geldik. Miktar olarak şu aşamada rakam vermeyeceğim. 12 Mayıs Pazar-13 Mayıs Pazartesi iftar ile sahur arası önemli bir program yapılacak. Kampanyamıza katılan herkese buradan teşekkür etmek istiyorum. Belirlediğimiz rakam hiçbir kampanyada hayal dahi edilmemiş rakamlar olduğu için gidecek daha çok yolumuz var. Katılım sayısı çok önemli. SMS, kredi kartı ve banka havale yoluyla 500 bin kişiye varmak üzereyiz. Mali kurtuluş savaşı olarak adlandırdığımız kampanyamıza destek olmanız gerekiyor. Olamayanların da etrafına bunu yayması, anlatması lazım.”

UEFA’yla olan Finansal Fair Play (FFP) anlaşmasının 31 Mayıs 2019’da bittiğini hatırlatan Koç, “3 yıllık bu anlaşmanın sonunda 30 milyon avro zarar etme hakkımız var. Bunun üzeri bize yaptırım olarak geri dönüyor. 31 Mayıs’a kadar ne kadar destek toplarsak bunları gelir olarak yazdırma imkanımız var. Devletimiz, hükümetimiz bir insiyatif kullandı. Bence doğru bir insiyatif kullandı. Devlet bu işin böyle gidemeyeceğini gördü. Bu gidişatın gidişat olmadığını gördüğü için insiyatif kullanarak TFF ve Ziraat Bankası önderliğinde bir proje başlattı. Bu bizim mali özgürlüğümüz için çok önemli.” diye konuştu.

Bir yüksek divan kurulu üyesinin “Galatasaraylı biri yanıma geldi ve bana 50 lira verdi, bunu al kampanyaya bağışla dedi ben de kızdım” diyerek, rakip takımlardan destek alınmasını eleştirmesi üzerine Ali Koç, esprili bir dille “Neticede 50 lira ne oldu?” diye sorması salonda gülüşmelere neden oldu.

Konuya açıklık getiren Koç, üyeden şu bakış açısını rica etti:

“Bizim dışımızda, bizim değerlerimize değer verenlerde var. Biz anadoluya inince kucaklanıyoruz. O arkadaş size ne amaçla o parayı verdi bilmiyorum ama bizim başarılı olmamızı isteyen Fenerbahçeli olmayan insanlarda var.”

Son Güncelleme: 5 May 2019 / 07:05
Ali Koç, FenerOl Kampanyasına Bir Galatasaraylının 500 Bin Lira Bağış Yaptığını Açıkladı
12
26
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • 19F07B
  Bazı gereksiz yorumlara bakınıyorum da Acıyorlarmış FENERE falan filan neden vermiş? hayır kurumları varmış.. Onlarıda düşünüyordur adam herhalde futbol hayat zevki 1 hafta o takımın kazanınca mutlu olursun Hayatın bellersin.. Tamamı sen bilmediğinden böyle diyor olabilirsin o bize acıyanlar Bileklik satıyordu.. sokaklarda... gsliler siz bileklik satıgınız günleri bilmiyorsunuz herhalde? daha yapında alalım bizde... daha dün gibi sokakalrda satıyordunuz bileklikleri... bjkliler sizde SMS den dileniyordunuz... şimdi Fenerbahçe yapıncamı geldi aklınıza acımak falan? ozaman neden veriyormuş diyenlere Kendi takımınız hakkında neden böyle konuşmuyordunuz? Hah?
  Görüş hala geçerli mi?
  • dreamliner61

   gs liler siz bileklik sattığınız günleri bilmiyor musunuz diyen zat-ı muhterem ! biz o günleri çok iyi biliyor ve hatırlıyoruz. ama hahahahha gs sokakta bileklik satarak yardım topluyor diyen sizin gibi fenerlileri de unutmadık, unutmuyoruz ! o zaman iyiydi değil mi gs ile dalga geçerken. şimdi de sesiniz çıkmayacak ! hazmetmeyi öğreneceksiniz.

 • baremi
  Onun yerine Tsk dayanışma vakfına ya da, daha yararlı bir derneğe bağışlasaydı keşke bize ne spor kulüplerinden hepsi ya şikeciymiş ya fetöcüymüş tek birisi için değil çoğu için konuşuyorum. Spor kulübü başkanı olmak bu kadar saygın bir işadamının saygınlığına da gölge düşürür orada küfür edecekler bilmem ne sen kendi holdinginin işleriyle ilgilen mavi tura çık filan.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • roynima
  Bu iyi bir şey mi?
  Değerli yazarımız @Sait Özseven ‘ne saygılarımızla,
  Bu parayla en az bin ailenin mutfak masrafı karşılanacaktı.
  Yazık oldu.
  Bu parayla yüzlerce sakat ve ampute olan insanın yüzleri gülecekti,
  Yazık oldu.
  Bu parayla hayvan barınaklarda ki patili dostlarımızı mutlu edebilirdik,
  Yazık oldu.
  Bu parayla en az 50 tane okulun tadilatı, kütüphanesini….
  Bu parayla… ah bu parayla…
  Futboldan nefret ettiğim boşuna değil…
  Görüş hala geçerli mi?
  • aerolite

   Futbol, cahil toplumların afyonudur.. Aynen din ve milliyetçilik gibi. Lakin sorunun kaynağını anlamadan bu savurganlık, bu gelir adaletsizliği çözülemez.

 • dreamliner61
  ne var bunda? parası olan yapmış
  ama yıllar önce gs buna benzer bir kampanya yapmıştı hatta sarı kırmızı bileklik falan satılıyordu. o kampanya ile dalga geçen bileklik satarak büyük kulüp olunmaz diyen, fakir edebiyatı yapan o fenerlilere ben de selamlarımı yolluyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1024
 • aerolite
  Ali Koç , bu kampanya hazırlığı konusunda bence hiç dersini çalışmamış. Böyle sadece hesap numaraları vererek para ödenmesini kolaylaştıran yöntemlerle kampanya olmaz. Ama sanırım akla da ihtiyaçları yok ki konu hakkında kulübe yazdığım epostaya bile gerekli saygıyı gösterip dönmüyorlar. ve sonuç ortada.. Olması gereken bağışın çok, çok gerisindeler.
 • istlife321
  Yahu milyon dolarları çar vur eden bir takıma da yardım etmek çok saçma takımın gelirleri bellidir mağazalar ürünler bilet yayın geliri sponsorlar vs. Karışılığına hiç bir şey almayip direk para vermek çok saçma 😤😤😤
 • Kjearby
  Siz dilenirseniz Galatasaraylıda bağış yapar Trabzonsporluda pis dilenciler sizi ama bizim başkandır muhtemelen bu yılki şampiyonluğun zekatını vermiştir şimdiden
 • ruletci03
  Banane fenerden ya fenerin kasasından mı sorumluyuz biz başarı yok bişey yok beter olsun takımlar isterse batsın umrumda değil 1 kuruş faydaları yok bize
 • Deliyimbendeliyim
  İnşallah Başakşehir şampiyon olur seneye Gassaray da iflas eder ikiside defolup gider bize Trabzon yeter bize Bursa yeterr bize milletimiz yeterrr
  • aerolite

   Allahtan acil şifalar niyaz ediyorum...

  • DogusE

   ne diyon len sen değişik ahah

  • @Deliyimbendeliyim ırkçılık yapmaman gerekir insan olan yapmamalıdır bu yaptığın büyük bir terbiyesizlik.

  • Hepsini Göster
 • gozluklusirin2019
  Bir zamanlar Kadıköy'de "Bu maçın gelirleri Galatasaray'a bağışlanacaktır" diye pankartlar asılırdı, Nereden nereye...
 • damlalaa
  Aptallığına doymasın gidip hayır yapsaydı ihtiyacı olanlara
 • pentin
  İnsanlara iyi rakip de lazım. Tek güçlü takım olsa futbolun zevki olur mu? Olmaz. O nedenle kutlarım Galatasaraylı arkadaşı.
 • çokokuyanazgezenadam
  bende bir galatasaraylı olarak ankaragücüne yapılanları hatırlıyorum da fenerol kampanyasına 1 tl bağış yapsam iyi olur bolluk zamanında sahaya fırlattıkları 1 tl leri geri alsalar toparlanırlar biraz :/
 • Centurion
  fener çirkeflik yapıyor ama yine insanlar feneve yardım ediyor. rezilbaçe dediğimde de bana kızıyorlar.
 • indigomor
  Bu lige fener lazım
  Dört büyük olmazsa decoder satılmaz ekonomi çöker
  Millet kahvede berberde konuşacak konu bulamaz
  Fenerin olduğu ligde şampiyon olmak ayrı zevk
 • Second_luck07
  kesin kafası iyiydi adamın ya da kadının
  ama allah razı olsun
 • Hannebal1453
  Bende Galatasaraylıyım bende Fenere ağlıyom banko 4 te oynayacak takım ne hallerde...
  • aerolite

   Fenerbahçe spor kulübüdür... Sen fransız sever seçkinci gs ye üzül. Gs liler de çok iyi bilirler ki Fenerin ölüsü yeter..

  • Hannebal1453

   senin gibi itler yüzünden ülkede futbol bu halde.

 • I_Run_Each_Team_2
  Helal olsun.
  O bağışı yapan kesin fabrikatör veya iş adamı olmalı jsskk
 • Zamanında gs ile dalga geçenler bugun dilenmeye başlamış ilginç 🤔
 • Gnrrr
  Feneri güneş bile aydinlatamaz Konkardato verilmeli ;)
 • XXkromozomlu
  Acınası valla asşafdkslşgkkfgfd
 • Uçankuş78
  helal.
 • Slayer007
  Ne kadar acınası durumdaysak artik
 • Phantasmagoria
  Ali koç un böyle bir kampanyaya ihtiyacı var mı?
  • aerolite

   Ali Koç ailesi için yapmıyor bunu... Başkanı olduğu spor kulübü için yapıyor.

 • SLanaDelRey
  @Sibirya__Prensi hahaha
 • Beauvais
  Milleti barıştıracağız demiştik☺️
 • Rüzgâr8888
  Ne oldu fenere boyle yaa
 • esil_berat_
  Ben futbol izlemem bu adamida tanimam
 • gr3yblack
  Bu adamı seviyorum ama galatasaray
 • mariapuder2
  Sevmiyorum bu adamı
 • herkülx
  Komedi ya
 • MagRipOgLu
  Demekki yardıma baya ihtiyacınız var
 • Perceptron
  Fakirlere versin
 • Parmaa
  helal olsun
 • KondomsuzGezenAdam
  Beter ol fenerbahçe
 • Gizli Üye
  Yillardir takımları bölmeye çalıştılar iki güçlü takım maç yapmaya değil sanki savaşa çıkıyordu ali koç geldi de biraz sakinledi
 • Gizli Üye
  Bu adamı seviyorum
 • Gizli Üye
  Acıyorum şu fenere yaaa
YÜKLENİYOR...