Daha Temiz Bir Ev İçin Neye İhtiyacın Olduğunu Biliyor musun?
Kapat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya'da

Tugrul Turcan r

Vladimir Putin - Recep Tayyip Erdoğan
Vladimir Putin - Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kremlin Sarayı'nda bir araya geldi.

Görüşmenin başında kısa bir konuşma yapan Erdoğan, Türkiye-Rusya Üst Düzey İş Birliği Konseyi Sekizinci Toplantısı'nda siyasi, askeri, ticari ve kültürel alanlarda stratejik görüşmelerin olacağını söyledi.

Gerek ikili görüşmelerde gerek bölgesel sorunlar noktasında bugün yoğun bir görüşme trafiği olacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 anlaşma imzalanacağını ve bu anlaşmalarla geleceğe yönelik adımlar atılacağını bildirdi.

Rusya ile ticaret hacminde yüzde 15'lik bir artış olduğunu anımsatan Erdoğan, "Hedefimiz, daha önce belirlediğimiz 100 milyar dolarlık hedefe doğru yürümek. Doğal gaz akımı ile alakalı TürkAkım'da deniz kısmı bitmiş durumda. Aradaki adımlar da planlandığı gibi yürümekte. Hedefimiz aynı takvim içerisinde bitirmek." dedi.

Erdoğan, Türkiye-Rusya ilişkilerinde, bölgedeki terör eylemlerine karşı birlikte atılan adımların çok önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bir diğer çok önemli adım da şu anda bölgedeki terör eylemlerine karşı birlikte dayanışma halinde attığımız adımlardır. Özellikle Suriye'de attığımız, atacağımız adımlar büyük önem arz ediyor. Bugünkü Üst Düzey İş Birliği Konseyi Sekizinci Toplantımızın bu bakımdan da büyük önem arz ettiğine inanıyorum. Bakanlarımızın da birbirleriyle yapacağı görüşmeler önem ifade ediyor. Bunları da ayrıca değerlendirmek suretiyle Üst Düzey İş Birliği Konseyi Sekizinci Toplantısı'nı tamamlamış olacağız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya'da

Putin: Ticaret hacmi 35 milyar dolara ulaştı

Rusya Devlet Başkanı Putin ise Erdoğan’ı ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, "Bugün Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısının 8’incisini düzenleyeceğiz. Sivil toplum kuruluşları ve iş çevreleriyle de görüşmek suretiyle ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin durumunu değerlendireceğiz. Bu gece de Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı açılışını yapacağız." dedi.

Putin, Türkiye ve Rusya arasında artan ticaret hacmine dikkati çekerek, “Türkiye ile ikili ilişkilerimizin özellikle de ekonomi alanında geliştiğini memnuniyetle izliyoruz. Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacmi 35 milyar dolara ulaştı.” diye konuştu.

TürkAkım boru hattı projesinin deniz bölümünde inşaatın tamamlandığını anımsatan Putin, “Karadaki inşaat süreci de planlandığı gibi devam etmektedir. Projenin zamanında tamamlanacağını umut ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya'da

"Türkiye ile yoğun bir iş birliğimiz söz konusu"

Putin, Türkiye ile uluslararası küresel konulara ilişkin yoğun çalışmalar yürütüldüğünün altını çizerek, “Uluslararası ilişkilerde ve küresel sorunlarla ilgili Türkiye ile yoğun bir iş birliğimiz söz konusudur. İki ülke Dışişleri ve Savunma bakanlıkları arasında yoğun temaslar var. Askeri teknik iş birliğimiz de artarak devam ediyor.” diye konuştu.

Görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da eşlik etti.

Son Güncelleme: 16 Nis 2019 / 04:04
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya'da
3
16
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • melihmert34
  seçim sonrası ilk ziyareti rusya ya olması abd ye mesaj vermek anlamına gelir dış ilişkilerde kime yakım isen ilk ona gıdersın sanırım F35 mevzusu yüzünden abd ye demek ıstedıgı mesaj var
  Görüş hala geçerli mi?
 • Erdoğan ın bütün rusya gezilerine bakın hepsinde bir zamanlama var hepsinde istisnasız ne zaman bir olay olsa ya da bir hamle yapılacak olsa rusyaya gidiliyor. hiç sekmedi.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • pulliana
  Kankasının yanına gitmiş yine reis 😂😂
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

214
 • KS-Ferhat
  Dolar euro artabilir. Abd kıskanıyo galiba rusya ile Türkiye'nin bir arada olduğu için.
  Farkındaysanız her iş birliğinde dolar, euro artıyor.
 • adımcafer
  reis yanında beni de götür belki dönerken yanımda rus bir hatun da getiririm 😁
 • Kerem95
  biri reis'e soylesin. putin'in ruzgarina kapilmasin. putin sinsidir. buyuk planlari icin bizi kullanabilir
 • KaptanMagaralı
  Şu vizeleri kaldırsınlar dahada türkle seks yapmam :)))
  • penongra

   Ukrayna ya git reis.. Ruslarla da seks yapamazsın çünkü vize kalkıncaya TL 2-3 kat değer düşer.. bu arada Rusya'da açıklama yapıldı Türkler kabul etse bule biz pasaportsuz Rus göndermeyiz diye.. yani boşuna heves etmeyelim

  • @penongra ukrania 2 sefer gittim kardesim 😎 Ukraniadan sıkıldım Ruslar nasıl diye merak ettim Birde moscowa metrosunu cok merak ettim

 • Sokrates1977
  Şimdi kendisie bulur bir nataşa
 • Yasamakisteyenkim
  Ülkenin mına koydu lar
 • FundaKoc1
  aferım
 • omer-talha
  Arkadaki askerin duruşu en önemlisi harika be
 • mavipelerin29
  S400 için sanırım
 • MagRipOgLu
  Hayırlısı
 • Efendi5226
  Afferim
 • SudaTerleyenBalık1
  Bu adam kimle görüşse ülke sonu geliyor
 • Yırtıkapışarası
  Normal şeyler
 • Gizli Üye
  Reis çok yaşa
 • Gizli Üye
  Şer suratlı. :D
 • Gizli Üye
  Rusyadaki akıl hocalarından akıl almaya gitmiştir kesin..
YÜKLENİYOR...