Ekrem İmamoğlu: Bir An Önce Hizmete Başlamak İstiyorum (Teşekkür Konuşması)

Ekrem İmamoğlu: Bir An Önce Hizmete Başlamak İstiyorum (Teşekkür Konuşması)

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, "2024 Mart'ına kadar alacağımız yetkiyle İstanbul'a bir an önce hizmete başlamak istiyoruz. Türkiye bir an önce normalleşsin. İnsanına hizmet odaklı bir sürece başlasın. İstanbul'un 16 milyon insanının gönlünü kazandık. Bunu güçlendireceğiz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı. İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

YSK'nin son girişiyle beraber 16 sandık kaldı. Yüzde 99,95'i girildi. 4 milyon 168 bin 546 bize, 4 milyon 142 bin 791 de rakibe verilen oy. Aradaki fark 25 bin 755'tir. Ortaya koyduğumuz sonucu YSK'nın teyit ediyor olması bizi mutlu etmiştir.

Bu sabah yerel seçim sürecindeki geçersiz oylar üzeriden açıklaması oldu AK Parti yetkililerinin. 290 bin geçersiz oydan bahsedilmektedir. Bir örnek vermek istiyorum. 2014'teki geçersiz oy 422 bin 677'dir. Şu anda yüzde 3'ün biraz üzerinde olan geçersiz oy oranı 2014'te yüzde 4,7'dir. Bu her seçimde var olan bir oy oranıdır. Bu süreci irdelemenin dipsiz kuyuda süreç arayışına girer, süreci baltalar. Bizim talebimiz bir an önce sürecin tamamlanması, toparlanması ve ülkemizin gündeminin gerçek gündeme dönmesidir. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dün söylediği gibi 2018 Haziran'ı itibariyle 2023 Haziran'ına kadar bir süreci vardır. Şahsım adına açıklamayı takdirle karşıladım. 2024 Mart'ına kadar alacağımız yetkiyle İstanbul'a bir an önce hizmete başlamak istiyoruz. Türkiye bir an önce normalleşsin. İnsanına hizmet odaklı bir sürece başlasın. Sayın Bahçeli'nin yapmış olduğu "bir oyla bile seçim kazanılır" tanımlaması tam da bugünün gündeminin parçasıdır. Sayın Bahçeli'nin demokrasi sürecini destekleyen bu açıklamasını da takdirle karşılıyorum.

"Doğrular er ya da geç ortaya çıkar"

Bana sandıkta AK Parti'li seçmen de HDP'li seçmen de, Saadet Parti'li, MHP'li oy vermiştir. Ben bütün partilerin oy verdiği bir insan olarak kimseyi birbirinden ayırt etmeyeceğimin sözünü vererek bütün İstanbullulara teşekkürü borç biliyorum. Şu ana kadar sürdürdüğümüz süreç bir kriz yönetimi değildir. Tüm sabrımızla ve ülkemizi düşünerek sıhhatli bir sürecin tamamlanması adına sükunetle ortamın yaratılması adına en ufak bir aşırılığa kaçmaksızın bir süreci başardığımızı düşünüyorum.

Şu an itibariyle Anadolu Ajansının verisinde de İstanbul kırmızı renge boyanmıştır. Doğrular er ya da geç ortaya çıkar. Şu ana kadar çok büyük telafisi olmayan hatalar yapılmamıştır. Hatalardan geri dönmek de önemlidir. Ben bu ülkenin her kurumuyla dertleşmeye hazırım. Önümüze aydınlık bir geleceğe hep birlikte koşmalıyız.

"Benim Kürt hemşerilerimle içten bir bağım var"

Bütün bu sürecin olgunlaşmasıyla beraber toplumumuzun tüm değerlerine, inançlarına, etnik kökenlerine her şeyine saygı duyan bir kişi olacağımın sözünü veriyorum. Biz hep birlikte büyük bir milletiz. İstanbul için yolumuz açık olsun."

Soruları da yanıtlayan İmamoğlu, HDP seçmenlerinin oylarıyla ilgili olarak "Benim Kürt hemşerilerimle içten bir bağım var. Sadece Kürt vatandaşlara dönük değil İstanbul'da yaşayan herkese karşı aynı yakınlıktadır tavır ve davranışlarım. Süreç içinde dertleşeceğiz. Hangi yaralar varsa açılmış bunların tedavisi için her etnik kökenle ayrı ayrı görüşeceğiz" dedi.

"16 milyon için çalışacağım"

İstanbul'u kazanmasıyla ilgili yorumu sorulan İmamoğlu "İstanbul'un 16 milyon insanının gönlünü kazanmak olarak yorumluyorum. Bunu güçlendireceğiz. Başka bir siyasi dil ve süreci İstanbul'a vadediyorum" diye konuştu.

İmamoğlu, tebrik telefonu geldi mi şeklindeki soruya "Şimdilik almadım. Alacağım diye düşünüyorum, rakibim nazik bir insan. Daha önce birbirimizi tebrik ettiğimiz görüşmelerimiz oldu. Benimle böyle bir talebi olacağını düşünüyorum. Binali beyden öyle bir tavır bekliyorum" şeklinde yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu: Bir An Önce Hizmete Başlamak İstiyorum (Teşekkür Konuşması)
22
27
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • realsanalvefa

  Bir sorun var ;

  Oy sayım çizelgesinde örneğin 200 oy Binali beyin,73 oy Ekrem beyin başka partinin oyu ise 1

  Ancak bunların sandık başkanının ''Ysk''ya yollayacağı listeye eklenmesinde ;

  Binali beyin oyu 1 , Ekrem beyin oyu 200 diğer partinin oyu ise 73 ..!

  Sadece 3 sandıkta 500'e yakın Binali beyin oyu ''ÇALINMIŞ'' oluyor'ki İstanbul Genelinde'ki Sandık sayıları ve bunların tekrar sayılıp çizelgeler ile ysk'ya gönderilenlerin karşılaştırması yapılınca vede GEÇERSİZ Oylarda'da Muhtar aday kağıdı zarfa konmadı diye geçersiz sayılma gibi söz konusu olan durumlarda olduğu açıklandı..!

  Hangi parti olursa olsun,1 oy bile olsa hakkı yenmemeli..! Ysk. gerekeni yapacak vede dikkat ettiyseniz : Ankara Konusunda Akp. İtiraz etmedi..!

 • Gizli Üye

  Gayet yapıcı konuşmuş. Umarım herkesi kucaklayan bir politika izler. Şiddet mağduru erkekler için sığınma evleri de açar, erkek sağlığı ile ilgili sağlık tarama merkezleri de açar, taciz ve tecavüz iftiralarına karşı ve nafaka konusu gibi erkeklerin sorunları olan konularda mecliste erkeklerin de haklarını savunur umarım.
  Hayırlı olsun, umarım erkek haklarını savunmamazlık yapmaz. Bakalım nasıl yönetecek. Eğer ki erkek haklarını da savunursa önümüzdeki seçimde aday olursa ona oy verebilirim. Bu seçimde hiç kimseye oy kullanmadım ben.

  • Gizli Üye

   Normalde Chp çok feministçe (kadın üstünlükçü) davranıyor, umarım erkek düşmanı politikalarda bulunmaz. Akp-Mhp de feministçe davranıyor. Düzgün parti kalmadı valla.

En İyi Kız Görüşleri

 • monroen

  pisleşmeye, iftira atmaya gerek yok. bu adamın yaptığını keşke akp yapsaydı da oyumuzu bizde verseydik. bizler yapılana hiçbir zaman yapılmadı demedik, iyi yaptıkları da var kötü de ak partinin. akp'nin benden oy alamamasının tek sebebi bizleri ötekileştirmesi... bu adam ne mutlu ki ötekileştirmiyor! ben başörtülü ile de, açık ile de, din dil ırk ayrımı yapmadan vatanıma ihanet etmeyen, hakaret etmeyen, terbiyesizlik yapmayan herkesle kardeşçe dostça yaşamak istiyorum! bana bunu sağlayabilen benim başkanımdır.

 • Gizli Üye

  tüm engellemelere, neredeyse tüm medyaya, tüm iftiralara, tüm hakaretlere, tüm küçümsemelere rağmen kazanıldı bu seçim. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş bu sonucu haketti. kazanan tüm İstanbul, tüm Ankara ve tüm Türkiye oldu.

  • İstanbul tekrar sayılacak binali kazanacak
   Ankara da mansur çakma senedi ile tokatlanıp alıcaklar koltuğu

  • Gizli Üye

   @Deliyimbendeliyim üslubuna bak önce. hilal kaplan'ı takip ediyorsan düzgün oku yazdığını; twitter.com/.../1112789322481188866

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2025
 • RubyRouge

  Şükürler olsun efendi, küfür etmeden, iftira atmadan, pislik yapmadan seçilen bir adam gördük. Hangi partiden olduğu önemli değil, üslup biliyor, ayrıştırıcı değil birleştirici, harika da bir ailesi var.
  Tüm şehirler için hayırlısı olsun, ama çok sevindim İstanbul, Ankara ve İzmir adına. Çok yetti çünkü din sömürüsü yapıp perde arkasında çocuklara, engellilere tecavüz eden, edenleri kollayan tipler. Kanseri yavaş yavaş yeniyoruz, tebrikler

 • evli_ve_mutlu

  Merakla bekleyecegiz calismalarini. Insaallah isin gücün Cumhurbaskani ile didismek olmaz. Simdiden laik ve atatürkcülük konusmalarin basladi. Milleti atatürkcü zirvalari ile uyutma. Adam ol calis da görelim. Insaallah istanbullular pisman olmaz. Nasil birisi oldugunu derdinin hizmetmi yoksa nimetmi oldugunu hep birlikte görecegiz.

  • forjustice

   Kuran sallaması gerekiodu elinde oysa dimi?

  • @forjustice Kurani sallamak degilde icindekilerle amel etmesi gerekiyordu. Ama Chpliden böyle bisey bekleyemezsin herhalde. Görecegiz hep birlikte hizmetlerini. Kendisi iyi birisi olabilir ama chp sakat. Yani sakata gelebilir. E ama biktik yeter daaa yani bir trabzonlu olarak söylüyorum. Laiklik elden gidiyor, irtica hortladi, örümcek beyinliler geldi, yok mustafanin askerleriyiz falan. Bunlarla yol kat edilmez. Icraat lazim.

  • forjustice

   Onu zaman gösterir ezan islam baş örtülü bacılarım diyenleride gördük 0 icraat torpil likayat yok.

  • Hepsini Göster
 • esraares13

  Atatürk ve Apo bayraklarının yan yana açılmasıyla alınan oylar bir Atatürkçüye ne kadar mutluluk verebilir?
  Mezopotamya eşegi kadar mutlular

  • Hislerime tercüman oldun 👏👏

  • esraares13

   @paslanmazcelikk Mezopotamya eşekleri disslike atıyor 😀😀

  • Hepsini Göster
 • ZenciYaprağı

  Efendiliği ve üzerine oynanan oyunlara rağmen çizgisini bozmayışıyla tüm siyasilere örnek olmasını umuyorum.

 • Glowster

  Bize millet bahçesi değil kütüphane lazım Ekrem abi, sana güveniyoruz

 • zeusaSelam

  Ne kadar efendi bir insan ben büyük projeler ortaya koyabileceğine inanıyorum

 • kimyonlunar

  Heyecanla bekliyorum çalışmalarını kendisini çok tebrik ediyorum canlı yayından takip ettim az evvel

 • KahveSacliHeRif

  Bir tarafta devletin tüm imkanları seferber edilmiş , Medyanın % 95 i bağlanmış. İş adamları ve sosyal dernekler kapitalist baskıyla sindirilmişken. Ortada çok açık bir haksız rekabet var iken sen git 13 milyonluk bir metropolü Türkiye'nin kalbini fethet. Bu çok ciddi bir başarıdır. Küçümsenmemesi gerekir. Ayrıca dogmalaşmış sadece din üzerinden giden bir politika yeni nesil genç zihniyetten korksunlar , bu aynı zamanda sosyal medyanın normal medyaya karşı kazandığı bir seçimdir.

 • Ahtezahtt

  ya bir şey diycem onu bunu geçtim de çok nursuz bu be

  • Ne bekliyon aw victoria's secret değil bu

  • @PudingSevmiyorum apsoudaosfoıadfadkljfasdkl harbi ya ne bekliyorsun adamın tipinden normal insan :D

  • Ahtezahtt

   @valuableperson bizim büyükşehiri de chp kazandı seviyoruz o adamı tanıdığımız zaten de bu istanbuldaki harbi çok nursuz göründü bana bilmiyorum

  • Hepsini Göster
 • ΆρηςΖεύς

  Yolun açık olsun. Hakkettin ve başardın. İstanbul senin gibi bir değeri kazandı.

 • FahriEren01

  seçim niye iptal edilmedi ya , binali kaybetti. tarafsız akp li cumhurbaşkanımızdan açıklama bekliyorum.

 • coffeyyJohn

  İnsanlara oy verdikleri partiden dolayı işsiz bırakmak isteyen, onun kız çocuğu ve karısı artık benimdir diyen, insanlara teröristtir diyen, idam etmekle tehdit eden yerine; geleceğe yönelik umut saçan, gelecek vaaddeden, bahar gelecek diyen kazandı. Buna karşı burada hala gerçekleri kabul etmeyenler var. İnsanları Ergenekon, Balyoz vesaire diyerek tutuklayan, aydınları - gazetecileri işsiz bırakıp içeri atan bir siyasi güç oyların aleyhine sayılmasına izin verir mi! Azıcık hakkaniyet duygunuz ve demokrasi inancınız olsun gerçekleri kabul edin.

 • İssizlikdizboyu

  Hadi bakalım neler yapacaksın
  4 sene sonra hükümet seçimi var

 • NurBadeoglu

  İnşallah güzel İstanbulumuz için hayırlısı olur bundan sonraki süreç..

 • Başlamak istiyor acelesi var
  Dönen dolaplar dalaverelr çıkmadan mazbata alayim modunda
  Kurt ak parti yer mi bunu sapp diye yapıştırdı belgeleri. Yaz kenara evlat Bilali 3600 oy ile başkan

 • Blurredheadd

  Ay bir de cevap vermeye çalışıyor😂 ne olduğunu ne dediğimizi bile anlayamamış

 • Akp 17 yıldır millete iftira atarak , çamur atarak , insanları ayrıştırdı kendilerini alim allah peygamber gören bir soytarı takımı
  Gerçek efendi badem bıyıksız düzgün insan adam gibi adam kazandı

 • paslanmazcelikk

  Şu şahsın eline mazbatasını verin bakalım. Nasıl hizmet yapacakmış merak ettim.

 • silentnight87

  Bugüne kadar her şey laf ile gidiyordu bakalım bundan sonra ne değişecek göreceğiz, inşallah herkes için hayırlısı olur

 • gariptasarımcı

  Bahar geldi be 💐

 • Leyla_mutlu_34

  Bu adam şimdi İstanbul'u bok eder mis gibi şehri.

  • 17 yildir egitim sistemi ekonomi dis iliskiler gibi birçok konuyu bok edecegine, 30 yildir istanbulu yonetip sonra da çıkıp istanbula ihanet ettik diyenlerden olacagina birkac sene bok etsin merak etme hıyar kuyruklari devam edecek sen takilma boyle seylere 2 kilo biber icin 2 saat bekleyeceksin seni bu zevkten alikoymaya niyeti yok devlet buyuklerinin

  • Tanzim satış geldi daha ne istiyorsunuz ne nankör millet ya.

  • İzmir deki zihniyetle belediyecilik yaparlarsa İst yaşanmaz bir şehir olur

  • Hepsini Göster
 • endmuhh

  iyi de soru ne. sanırım chp seçmenisin. ve mutlulukla nispet amaclı paylaşım. başlar ekrem bey göreve. ysk onaylasın. az sabretsin. resmi olarak bel. başkanı olsun önce. rakibi elbette hakkıdır hukukudur itiraz eder. aynını chp de yapıyor. kaybettiği illerde. oylar sayılsın yenden ak parti kazansın yine itirazı ekrem bey edecek bu sefer. neticede hakkıdır 1 oy bile geçersiz olsun denilebilir kontrol edin kardeşim. bence de oran yüzde 3 ise makul. ama kaybedende bırak bir sindirsin. kolay değil İstanbul burası. ayrıca belki hata yapılmıstır kendisi geride kalıcak oy sayımında. erken gülmemek gerek. hayırlısı diceksin işte

 • aşklazım00050

  Kendisini beğeniyorum inşallh başarılı olur denemek gerekk

 • efsane2533

  Bakalım bu ne yapacak gelen geçen halka geçiriyor olan biz gariban halka oluyor

 • Maria__Maria

  İstanbul AKP nin kalesinde düştü artik :)))

 • aşk_bir_rüya

  Hayırlısı olsun yakışır İMAMOĞLU'na😊😊😊

 • Gereksiz-BİR-üye

  hakeden kazandı...

 • SanatçınınBoku

  Martın sonunda bahar geldi.

 • gökyüzüiçimde

  4 tane gözümü açtım bekliyorum icraatlarını

 • mahmutuncerabi

  biraz zor

 • hasandldl

  bir bok yapamaZ

 • Sokrates1977

  Binaliyi sevmezdimde, nedense..

 • Mirays_94

  Zaman geçsin

 • evlerdenırakbiri

  Hayırlısı olsun.

 • ArabaliKovboy

  Umarım hayırlı olur sehır ıcın :)

 • Palolem

  İmamoğluna bırakmayacaklar İstanbulu sanırım

 • Herşey hayırlısı

 • Büyüksün Badi Ekrem.

 • EEVDemre

  Bakalım chp nasıl çalışacak

 • Miragess

  bir tıklayın ya

 • Gizli Üye

  Geçmişi, ihanet ve kan olan chp mi istanbul"a bahar getirecekmis. Hem de Dağdaki itin düz ovadaki kuyruklarından aldığı oyla... Dedeleri de işbirliği yapmışti bunların, ittihat terakki itleriyle Ermeni dölleri... Dur bakalım yakinda çıkar pisliginiz. Yazık etti İstanbul kendine

 • Gizli Üye

  Hayırlısı

 • Gizli Üye

  Harikasın da inşallah birileri kendine yedirebilmeyi öğrenirse😂

 • Gizli Üye

  Kürtler sayesinde kazandı bunu unutmazlar inş

  • adam trabzonlu bence karadenizliler sayesinde kazandı hemde müslüman

  • Gizli Üye

   hersene seçime giriyorlardı neden akp alıyordu kürtler sayesinde akpyi devirmek için CHPye oy verdiler nankörlük yapmayın bir kabul edin şimdi Müslümanlıktan bahsedersen zaten en son konuşacak kişi chpliler olurdu

  • kardelnxx

   Boş yapıyorsun yapma

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye

  Görecegiz bakalım doları düşürücekmi market fiyatlarını düşürecekmi

  • Boş yapma adam sadece ibb başkanı oldu cumhur başkanı değil

  • Hayir dolar Boyle mi dusuyor saniyorsun😂 allahim kafayi yedirtecekler bize

  • Ülkedeki insanların ekonomi bilgisi :D (TEMSİLİ ) :D

  • Hepsini Göster
Yükleniyor...