Ukrayna'da İki Türk Kızını Öldüren Zanlı Mezarlıkta Not Yazmış!

Faruk Ayhan Utkan r

Ukrayna'nın Harkov şehrinde Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi öldürdüğü gerekçesiyle aranan ve İstanbul Pendik'te bulunan Kurtköy Mezarlığı'nda yakalanan Hüsnü Can Ç'nin babasının kabri başında yazdığı not ve bir takım eşyalar ele geçirildi...

2 Ocak'ta Türkiye'ye Ukrayna'dan gelen zanlı, polisin itinalı çalışması sonucu İstanbul Pendik'te bulunan Kurtköy Mezarlığı'nda yakalanmıştı...Mezarlıkta yapılan inceleme sonrası Hüsnü Can Ç.'nin babasının mezarı başında bir not kaleme aldığı anlaşıldı, Hüsnü Can Ç.'nin bıraktığı notta “Dünyada adalet yoktur. 100 yıl hapis de verseniz ben cezamı her gün yaşıyorum", ifadeleri dikkat çekti, zanlının saklandığı mezarlıkta; bir şişe alkol, kuru sıkı silah kutusu, bir sırt çantası, bir adet av bıçağı kılıfı ele geçirildi. Zanlı Hüsnü Can Ç. Gayretepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. Hüsnü Can Ç.'nin emniyetteki sorgusunda susma hakkını kullandığı bildirildi.

Ukrayna'da İki Türk Kızını Öldüren Zanlı Mezarlıkta Not Yazmış!
Ukrayna'da İki Türk Kızını Öldüren Zanlı Mezarlıkta Not Yazmış!
Ukrayna'da İki Türk Kızını Öldüren Zanlı Mezarlıkta Not Yazmış!

Kaynak: DHA

Son Güncelleme: 14 Oca 2019 / 04:01
Ukrayna'da İki Türk Kızını Öldüren Zanlı Mezarlıkta Not Yazmış!
9
5
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Eskiden olsa şimdi şerefsiz herif oh olsun, pişmanlıktan gebersin derdim. Ama şimdilerde daha farklı bakıyorum olaya. Keşke yaşanmamış olsaydı böyle bir olay. Birini öldürmenin kesinlikle sebebi yok, affı da yok. Ama işte insan iki taraftan bakınca da üzülüyor. Keşke kendine hakim olsaymış diyr. Verilen hiçbir ceza insanım vicdanının kendisine vereceği ceza kadar ağır olamaz. O adam hayatı boyunca bu vicdan azabıyla yaşamak zorunda. En ağırı bu. Paul Auster'in Yanılsamalar kitabında Hector'un vicdan azabını okuduktan sonra üzülmeye başladım bu insanlara. Hatta bu konuda önyargımı İskender kitabı değiştirdi. Yine de insanız hepimiz, çok büyük de suçlar işlesek öyleyiz. Bu adamın vicdan azabı onu hayat boyu bırakmayacak ve onun için her zaman acı verici olacak. O yüzden insan sonunu düşünerek yaşamalı, vicdanının sesini dinlemeli. Hayatımızda hatalar yapmamamızı umuyorum. İnşallah herkes çok daha iyi , sabırlı, hoşgörülü, adaletli , anlayışlı, saygılı ve sakin olur. Öfkemizin bizi kontrol edemediği günler olması dileğiyle...
  Görüş hala geçerli mi?
  • NCC-1701

   Yahu bu olayın katil tarafından bakınca nesine üzülelim allasen?
   Herif manyak, ilişkisi iyi gitmemiş diye üşenmemiş yurt dışına çıkıp kızları boğazlamış.

   Vicdan azabı hiçbir şeye yaramıyor. Üzüntüden kalp krizi geçirse umurumda değil. Bu kadar depresif olan biri kendini öldürebilirdi kısa yoldan.

  • Gizli Üye

   @NCC-1701 Ben katili haklı bulmuyorum. Katilin ölmesi de zerre umrumda değil üzülmem. Ama hem kendi hayatını hem o kızların hayatını mahvetti. Keşke olmasaydı dedim. Muhalefet olmak için yazmışsınız yalnızca. Sanki ben katile üzülüyorum demişim gibi. Sadece diyorum ki benzeri olaylar olmasın, çünkü insanlar vicdan azabının ne denli kötü olduğunu bilmiyor. Katil için de en büyük ceza vicdanı olmuş dedim. Adam zaten manyak aksini iddia etmem asla. Lakin yazık olmuş diyorum. bir cana kıymanın bu kadar kolay olmasına üzüldüğümü belirttim. Ayrıca herkes insan, ben eğer katile beddua edersem ne farkım olur ki ondan. Eskiden beddua ederdim yalnız şimdi yapmıyorum. O icraate dökmüş benimki lafta kalmış gibi olur. Neyse yanlış ifade edebiliyorum kendimi. Umarım dediğimi anlarsınız.

  • Eulalie

   Beynini sevdiğim, okuduğun kitaplardan belli ne güzel bir insan olduğun. O kadar haklısın ki.

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

 • moonandsea
  bir anlık öfkeyle yapılan hataların telafisi olmuyor malesef allah akıl vermiş ama kullanan nerdeyse yok
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

84
 • NCC-1701
  Bireysel silahlanma kolay olmamalı diyoruz sonra vay efendim siz neden her şeye muhalefetsiniz.

  Silahlanmak kolay, cezalar kesinlikle caydırıcı değil. Önümüze geleni vuralım oh ne güzel.

  Ülkenin büyük bir kısmının acilen kısırlaştırılması gerekiyor. Manyak kadının teki de sevgilisini vurmuş evlenmiyorlar diye.

  Cidden herkes ağır manyak.
 • ayseyyy25
  bir anlık heves sinir öldürdü şimdi de hayat boyu pişmanlığını çekecek insanlar cidden çok aptallar hareket etmeden önce düşünmeyi öğrenmeleri lazım
 • bilmişsurat
  Öldürme sebebini merak ettim şimdi. İkisine birden aşık olmuş olamaz herhalde
 • Muhtemelen birine aşık oldu diğeri de engelledi. Yazık oldu.. Olan ölenlere oldu
 • fundas23
  Kabul edilemez bir şey ama en azından vicdanı onu hic rahat bırakmayacak..
 • loco-motion
  gerçek anlatma ruh hastası
  • loco-motion

   gerçek anlamda olacaktı yanlış yazmışım

 • Adamın kesin ruhsal sorunları var
 • MehmetCannn1
  Ruhsal sorunlari oldugu açık
 • dido_setkan
  Szofreni kesin bence
 • Gizli Üye
  Hım vay be
 • Gizli Üye
  Ruh hastası
 • Gizli Üye
  Şöylelerine idam gelsin, hangi sebeple öldürmüş olursa olsun bu onu haklı çıkarmayacak ki kendi de vicdan yapmış bir de! Bir cani yüzünden iki gencecik insan, iki büyük hayal yok oldu! Ailelerine ateş düştü!

  Bıktık artık kadın cinayeti haberlerini okumaktan, caniysen ya da psikopatsan hak ettiğin cezayı alacaksın ki başkalarına ibret olacak, umarım en ağır cezayı alır!
YÜKLENİYOR...