AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ: İnsanların Sanatçı Olması, Suç İşlemesi Konusunda Meşruiyet Kazandırmaz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde yaptığı esnaf ziyareti sırasında Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında yürütülen soruşturma ile ilgili konuştu.

“İnsanların bazı görevlerde bulunması, insanların sanatçı olması, yazar olması, siyasetçi olması onların suç işlemesi konusunda meşruiyet kazandırmaz”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ: İnsanların Sanatçı Olması, Suç İşlemesi Konusunda Meşruiyet Kazandırmaz

Hamza Dağ açıklamasının devamında şunları söyledi:

Yani ortada bir darbe çağrısı, bir tehdit ve sokağa çıkma da içerisinde olan, neredeyse bir vandallığa çağrı olan bir ifade durumu söz konusu. Tabii ki bunların cezasız kalması demek; insanların bazı görevlerde bulunması, insanların sanatçı olması, yazar olması, siyasetçi olması onların suç işlemesi konusunda meşruiyet kazandırmaz."Yani ortada bir darbe çağrısı, bir tehdit ve sokağa çıkma da içerisinde olan, neredeyse bir vandallığa çağrı olan bir ifade durumu söz konusu. Tabii ki bunların cezasız kalması demek; insanların bazı görevlerde bulunması, insanların sanatçı olması, yazar olması, siyasetçi olması onların suç işlemesi konusunda meşruiyet kazandırmaz.

Görevi ne olursa olsun düşünce özgürlüğünü aşan noktada, düşünce özgürlüğü sınırları da belli; eğer siz bir darbe çağrısı yapıyorsanız, bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına yıllarca görev yapmış, başbakanlık yapmış bir kişiye bir takım anımsatmalar içerisinde oluyorsanız, bu da insanlarda bir darbe çağrısı olarak nitelendirme durumu söz konusu ortaya koyuyorsa, burada gerçekten bunun hukuki anlamda, cezai anlamda bir soruşturması, yargılanması olarak normal bir şey yok. Bu eylemi hiçbir şekilde hukuki sürece dahil etmemek veya cezai sürece dahil etmemek bazı insanların suç işleme özgürlüğü gibi bir anlam ortaya çıkartır. Bu açıdan normaldir, cezai süreç devam ediyor. Bizlere düşen hukuki ve cezai süreci takip etmek ve saygı duymaktır."Görevi ne olursa olsun düşünce özgürlüğünü aşan noktada, düşünce özgürlüğü sınırları da belli; eğer siz bir darbe çağrısı yapıyorsanız, bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına yıllarca görev yapmış, başbakanlık yapmış bir kişiye bir takım anımsatmalar içerisinde oluyorsanız, bu da insanlarda bir darbe çağrısı olarak nitelendirme durumu söz konusu ortaya koyuyorsa, burada gerçekten bunun hukuki anlamda, cezai anlamda bir soruşturması, yargılanması olarak normal bir şey yok. Bu eylemi hiçbir şekilde hukuki sürece dahil etmemek veya cezai sürece dahil etmemek bazı insanların suç işleme özgürlüğü gibi bir anlam ortaya çıkartır. Bu açıdan normaldir, cezai süreç devam ediyor. Bizlere düşen hukuki ve cezai süreci takip etmek ve saygı duymaktır.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ: İnsanların Sanatçı Olması, Suç İşlemesi Konusunda Meşruiyet Kazandırmaz
5
9
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • FundaKoc1

  Bişeyler biliyosan adamda öldürsen salarlar paşa paşa :) 7 Şubat - Dinleme - Böcek davası - paralel - Darbe - sümeyye suikasti
  ve daha nicelerini mahkemede bir bir anlatırım diye tehdit ettiğimde
  nasılda salıverdiniz aldıgınız gibi :) gücü olmayana desinler bunu BANA SÖKMEZ :)

En İyi Erkek Görüşü

 • zenci21

  sayın bakan siz onların suç işlediğini nereden çıkarıyorsunuz adamlar fikirlerini beyan etmiş mahkeme var adalet var siz şimdiden suç işledi diyorsanız vay halimize vay

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

48
 • louqoum

  Bunların düşünce özgürlüğünden kastı erdoğan yalakalığı. Hayır demokrasinin olmadığı yerlerde bunlar olur demeye bile gocunup alınıyorsan demek ki sen demokrasi ortamında değilsin.
  Yarın bir başkası çıkıp hırsızlık kötüdür sonları böyle böyle olur dese onları da içeri atarsınız. bir kitle bu kadar mı kendini ifşa eder :)
  Gülüyoruz ama eğer ülke sayelerinde yok olmazsa yakında bunların akıbeti çok acı olacak.

  • zenci21

   Yorum ve eleştiri yapma özgürlüğü ile hakaret etme yaklaşım ve üslupu karşıtırmamak lazım Erdoğan dediğin kişi Türkiye Cumhur Başkanı kendimize istediğimiz demokrasiyi özgürlüğü hak hukuk narları atarken Halk tarafından seçilen ilk Cumhur Başkanına saygı duyun saygılı olunuz.

  • louqoum

   @zenci21 hakaret etme ve üslup nedir sence? eleştiri sence hakaret midir zira ortada hakaret yok da ondan merak ettim?
   erdoğan bugün gayri resmi partili cumhurbaşkanı. koltuğundan indiği gün bugüne kadar görevi boyunca yurt içi ve yurt dışı yaptığı bütün anlaşmalar fesh edilecek.
   anayasayı çiğneyen bir zat. ona bu anayasaya rağmen cumhurbaşkanı diyebilmek avrupa şartlarında suç, türkiyede yalakalık. ona kalırsa hitler de seçimle geldi stalin de seçimle geldi. onlar da cumhurbaşkanı oldular. hatta ve hatta ülkenin anayasa kurallarını çiğnemeden herhengi bir amerika menşeili terör örgütünden yardım almadan geldiler. erdoğan cumhurbaşkanıysa onlar haydi haydi cumhurbaşkanıydılar. ama bu onların suç işlemedikleri anlamına gelmiyor dimi...

   Zaten olay da demokrasi için oldu. Kimse erdoğana demokrasi suçu işlediğini söylemedi. demokrasi sadece erdoğan ve erdoğan sempatizzanları için işleyen bir yöntem değil, demokrasi o ülkede yaşayan herkes için geçerli. adam erdoğan için kötü bişey söylemedi, demokrasiden uzaklaşırsan eğer böyle böyle olur dedi ve olan şeyler zaten, bunda gocunacak ağlanacak bişey yok. eğer sen bundan gocunuyorsan demek ki demokrasi işlemiyorsun demektir.
   bu kadar basit, açık ve net bir mevzunun anlaşılması bu kadar zor olmamalı...

  • louqoum

   @zenci21 o vakit televizyon programlarında sosyal medyada cinayet işleyen, tecavüz eden, hırsızlık yapanlara uygulanan cezaları da anlatmayalım. yarası olanlar gocunmasın diye... böyle saçma bir argüman olabilir mİ?

 • Boğa1993

  S. ktir git peze. venk düşýnce özgürlügü denen bisey var a. mcik

 • Tözel-Harekatçı

  Siz her fırsatta suc islediysek halk sandıkta hesabını sorar deyip sıyrılmıyor musunuz işin içinden

 • Damsızkavalye

  Aynı iki cümleyi 3-4 kere dedı mi paylaşım mı böyle :)) doğru da demiş

 • elyasa80

  Hiç inandırıcı değil

 • kalitelicorap

  Valla Bunlar da sanatçı artık anlayın😊

 • alektamovvik

  Badem bıyık

 • MagRipOgLu

  Hayırlısı diyelim

 • ognbrk41

  Hangi suçu?

 • NoNoYesBack

  Bişey derdim de Silivri soğuktur şimdi :D

  • gktgkrkt

   Aynısını yazacaktım, seninkini destekleyeyim dedim.
   Ama atalarımız donarak şehit olmuş bu vatan uğruna
   Biz şimdi dayanmazsak eğer onların hatrına
   Neler olur, nasıl olur bilinmez bu vatana
   Ataların ve çocukların adına dayanacağız soğuğa

 • Gizli Üye

  Okudum

 • Gizli Üye

  Okuyamadim

Yükleniyor...