Erciş'te Duvarlar Yeşilçam Yıldızları ile Renklendi

Erciş'te Duvarlar Yeşilçam Yıldızları ile Renklendi

VAN'ın Erciş ilçesinde bulunan Deniz Feneri Meydanı'nın duvarları, aralarında polis, öğretmen ve belediye çalışanlarının da bulunduğu gönüllüler tarafından eski sinema sanatçılarının resimleri ile renklendirildi.

Erciş'te Duvarlar Yeşilçam Yıldızları ile Renklendi

Erciş'in 7 kilometre uzaklığında bulunan, 11 bin metrekare alan üzerine inşa edilen, konser, festival ve benzeri etkinliklerinin yapıldığı Erciş sahil yolu Deniz Feneri Meydanı'nın duvarlarına gönüllüler tarafından sinema dünyasının emektarlarının resimleri çizildi. Kemal Sunal'dan Kadir İnanır'a, Türkan Şoray'dan Sadri Alışık'a kadar onlarca sanatçının resmedildiği duvarlar meydana renk kattı.

Erciş'te Duvarlar Yeşilçam Yıldızları ile Renklendi

Mersin'den gönüllü olarak gelen ressam ve eğitimci Ebru Deniz, Erciş Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürlüğü yapan polis memuru Öznur İnce ve 2 belediye personeli tarafından yapılan resim çalışmaları 11 gün sürdü.

Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar, meydan duvarlarını gönüllü olarak gelip resim çalışması yapan herkese teşekkür ettiğini söyledi. Kaymakam Şirin şöyle konuştu:


Deniz Feneri meydanımıza son dokunuşu sinema ve sanat dünyamızın emektarlarının resimleriyle süslediğimiz sanat duvarımızla yaptık. Ressam ve eğitimci Ebru Deniz´in muhteşem yeteneğiyle bezediği duvar çalışmamız ilçemizin yeni yüzüne yakışan bir çalışma oldu. Bu çalışmalarda gönüllü olarak gelip meydanın duvarlarını beyaz perdenin usta oyuncularının resimlerini çizen Deniz ve ekibi polis Öznur İnce ve belediye çalışanlarının yardımı ile dev bir eser ortaya çıktı. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Kaynak: DHA


0|2
3352
Hakan Guray KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşleri

En İyi Erkek Görüşleri

  • Güzel olmuş, Sadece terör olayları ile gündeme gelen ilçenin, bu tür etkinlikler ile de anılmasi...

    0|0
    0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 31

Erkekler Ne Diyor 50

Yükleniyor...