Cilt temizliğine gittiğinizde cildinize daha çok zarar verdiğinizi biliyormuydunuz?

Gizli Üye
Bilindik bir Güzellik merkezinde çalışıyorum. Kadınlar yüksek rakamlara işlemler yaptırıyor. örneğin cilt temizliği için geliyorlar seans başı yapılan işleme göre değişiyor tabi 350 den başlayıp 900 e kadar çıkabiliyoruz.
Cildin temizlenmesi için vakum sistemiyle süpürülerek gözenekler açılıyor. Bu cilt temizlemek değil arkadaşlar cildi daha çok pisliğe ve mikroba açmak demek oluyor ve o boşalan gözenekler daha sonra daha fazla ve derin doluyor… gözünüzün önünde marka şişeler içinde cildinize sıkılan ürünlerin içinde 25 kiloluk bidonlarla alınmış sıvı sabun olduğunu bilmenizi isterim… cildi rahatlatmak iÇin yapılan buhar işlemi gözenekleri büyütüyor geçildin nem dengesini bozuyor. Cildinize yapacağınız en büyük temizlik günlük olarak makyaj temizleme suyuyla silmek cildinize uygun bir doğal el yapımı (sabunla) yıkamak. (Sabunu cildinde köpürtüp bekleyenler var yapmayın böyle komik şeyler) sonrasında cildinizi havlu ile değil peçete ile suyunu almak iÇin yüzünüze tampon hareketler yaparak kurutmak. Aşşağı yukarı bastırarak sürterek değil. Ve mutlaka cildinize uygun nemlendirici ile nemlendirmek. Güzellik merkezleri cilt için palavra. Tabiki işe yarayan işlemleri var. Sormak istediğiniz soru okursa yorumlara buyrun uzun oldu okuduğunuz iÇin tşkl..
Güncellemeler
+1 yıl
Gelsin sorular 🌸🌸
Cilt temizliğine gittiğinizde cildinize daha çok zarar verdiğinizi biliyormuydunuz?