Mor Göz Altları ya da Göz Torbalarına Ne İyi Gelmektedir?

Göz altı torbaları ve morluklarına ne iyi gelir?

Bazılarımız için baş belası olabilen göz altı morluklarına en iyi gelen şey nedir? Bu paylaşımda bunu inceleyeceğiz ve tavsiyeler vereceğiz. Öncelikle, herkes bu sorundan muzdarip değil fakat bazı bireyler ister istemez göz altı probleminden şikayetçi ve kurtulamıyor. Her ne kadar genlerin ve çevresel/yaşam koşullarının büyük bir etkisi olduğunu bilsek te, bu etkiyi azaltmak için yapabileceğimiz önemli uygulamalar da var. Burada bunların birkaçından bahsedeceğiz.

Öncelikle, iyi uyku almak çok önemli bir etken, tabi her yerde görüyoruz, sağlıklı olmak için düzenli uykuya ihtiyacımız var. Elbette, bu herkes için o kadar kolay değil, yoğun çalışan bireyler bu düzeni çok uzun süre koruyamayabiliyor maalesef. O halde bu günlerde ne yaparak gözaltlarımızın yoğun koyuluğunu hafifletebiliriz?

Mor Göz Altları ya da Göz Torbalarına Ne İyi Gelmektedir?

1- Kahve: Uykusuz kalınca hep iki elle sarıldığımız kahveyi bu sefer de içmek yerine sürmeyi deneyelim. İlk önce çok fazla etkisi olmasa da bir süre sonra biraz da hafifleme göreceğiniz kahve, gözaltı morlukları için güzel bir çözüm! Eğer dikkat ettiyseniz bazı gözaltı için satılan serumlar da ya da gözaltı ürünlerinde de kafein kullanımı vardır.

2- Soğuk kompres: Benim için en büyük oyun değiştirici olan soğuk kompres, gözaltında hem rahatlama hem de renginde açılma sağlayabilmekte. Kaşıklarınızı buzdolabında soğutup, gözaltına belirli aralıklarla çok uzun süreli olmaksızın yapılacak uygulamada, gözaltı bakımınız için fark yaratabilirsiniz.

3- Poşet çaylar: Özellikle rahatlatma özelliğiyle bilinen papatya ve melisa çayı iyi bir gözaltı uygulaması olabilir. Tüketilen poşet çayı çöpe atmayın, göz altınıza iyi gelebilir! Dışarıdan aldığımız maskelerden çok daha etkili olan bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

4- Bilgisayar ve akıllı telefon gibi dijital aletler: Evet, maalesef ki başından saatlerce kalkmadığımız bilgisayar, tablet, akıllı telefonlar da hem gözü yoruyor, hem de gözaltlarımızın daha çökük görünmesine sebep olabiliyor. Elimizden geldiğince uzak durmak, gerekmedikçe ekrana bakmamak gözaltlarımızın artmasını engelleyebilir.

Mor Göz Altları ya da Göz Torbalarına Ne İyi Gelmektedir?

Bu maddeler, herkesin uygulayabileceği basit uygulamalar olup, gözaltı morarması şikayeti olmayanların bile rahatlıkla sık sık uygulayabileceği maddeler. Evde yapabileceğimiz en basit uygulamalar olarak siz de tercih edebilirsiniz.

Mor Göz Altları ya da Göz Torbalarına Ne İyi Gelmektedir?
Cevapla