Kadınlara Asla Söylenmemesi Gerekenler!

Kawasaki_Ninja

Erkekler olarak ilişkiler konusunda (duygusallıktan dolayı) kadınlara göre biraz daha dezavantajlı durumda olduğumuz maalesef bir gerçek, biz erkekler olarak mutlu olmak istiyorsak ilişkilerimizde dikkat etmemiz ve asla söylemememiz gereken önemli bilgileri paylaşmak istiyorum umarım faydalı bir paylaşım olur.

Fiziksel güzelliğe kanıp kör olma.

güzellik
güzellik

Bazen birileri için her şeyimizi feda ederiz ama o kişiler ne kadar emek verdiğimizin, çabalarımızın farkına varamazlar ve bize farklı şekillerde zarar verirler. Artık kalbimizi ve ruhumuzu o kişilerden korumak tamamen kendi sorumluluğumuzdadır. Görünüş ve güzellik için sorgusuz sualsiz birine kalbini, ruhunu ve her şeyini teslim edersen geçmiş olsun yandın. Güzelliği/yakışıklılığı takdir etmekte sorun yok ama sorun o görüntünün ardına aldanmaktır yani görünüş yanıltıcı olabilir. Görünüş kişinin sadece bir parçası görünüşten etkilenmek normaldir ve sadece görüntüye göre hüküm vererek hem aptal konumuna düşeriz hem de karşımızdaki kişiyi sadece görüntüsüne indirgemiş oluruz. Güzel bir görünüm her zaman iyi bir kalp anlamına gelmez, boş sayfaları olan bir kitabın çok güzel kapağı olabilir.

Sevgini çok kolay ifade etme.

Aşk olsun
Aşk olsun

Aşk hayatımızın çok önemli bir yanını ifade eder, aşk söz konusu olduğunda kendimizi tutmak zorundayız duygularımızı değersiz nesneler gibi etrafa saçamayız. Aşk ciddi bir iştir ve biriyle tanışıp ondan hoşlanırsak sorun değil ancak ona tüm kalbimizi vermek çok büyük bir hatadır. Sevgimizi çok hızlı bir şekilde ele verdiğimizde kolay hedef oluyoruz ve bunu kullanacak kişiler vardır, aşkımızı alıp onunla oynayacaklar ve aşkımızı değersiz bir şey gibi atacaklar. Duygularını kontrol altında tutmayan ve değmeyen birine aşık olan erkek kendi kendini değersizleştirir yani sevgili hemcinsim kendini korumak zorundasın ve unutma ki sevgi dağıtılmaz karşı taraf onu kazanmak zorundadır. Hak etmeyene sevgi verilmez kısaca güzel bir yüze kanıp kör olmamalıyız sevgini verdiğin kişi onu öylece geri sana atıp gitmemelidir.

Memnun etmek için mutluluk feda etme.

mutlu ol
mutlu ol

Bir başkası memnun olacak diye asla kendi mutluluğumuzu ikinci plana atmamalıyız, her zaman veren olmak bir süre sonra kendimizi değersizleştirmemize sebep olur. Unutmamalıyız ki parazit ilişkisinde bir taraf her zaman veren diğer taraf ise alan el olur. Kolayca elde edilirsen doğal olarak değersiz olursun bu yüzden birisini mutlu etmek için asla kendi mutluluğumuzu görmezden gelemeyiz, iyi bir ilişki karşılıklı ilgi ve sevgiye dayalı olmalıdır, birinin her şeyini feda etmesi olmamalıdır. Biriyle birlikte olmak için kendini kaybetmene hiç gerek yok hele hele değerini bilmeyecek biri için asla mutluluktan vaz geçmemeliyiz.

Tatlı sözlere aldanma.

bedava
bedava

Konuşmak bedava kelimeler çok ucuz ve bazı kişiler onları çok güzel kullanır, söz ustalarının ne dediğine değil en son ne yaptıklarına bakmak gerekir. Söz vermek kolay olduğu aşikar ama o taahhütlerin yerine getirilip getirilmediği çok önemlidir, tatlı konuşmalara kapılıp acı bedeller ödememek için mantığımızı iyi kullanmamız gerekir. Duymasını bilen uyanık kişiler için eylemler sözlerden çok daha yüksek seslerle konuşur, bizi önemsediğini söyleyen birine inanmak yerine önemsediğini hissettiren kişiye sevgimizi vermeliyiz.

Kadınlara Asla Söylenmemesi Gerekenler!
9 Cevap