Koyu Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır? Kendini Saç Boyarken Bulacaksın!

ÇıtırÇitos

Gelişen moda dünyası gardıroplarımızdan kişisel bakım ürünlerimize kadar bizi etkisi altına aldı. Her gün başka değişikliğin moda olması ayak uydurmamızı da zorlaştırıyor haliyle. Çılgın renkler, farklı kombinler derken moda dünyasının hızlı yaşamını takip edeceğiz diye gözlerimiz tenis topu takip eden kedilere döndü! Gardırobumuzdaki parçaların bugün moda olup yarın olmamasına alıştık. Cebimize her ne kadar zarar verse de bazı parçaları değiştirmek daha kolay. Çünkü aldığımız bazı radikal kararların geri dönüşü olmayabiliyor ve ağır sonuçlar doğurabiliyor. İşte onlardan birisi de canımız saçlarımız! Küllü sarının moda olmasıyla koşarak gittiğimiz kuaförler, istenilen tona ulaşana kadar oryalle işlem uyguladılar tüm saçlarımıza. Ardından gri moda oldu dedik, soluğu yine kuaförde aldık. Kimisi kıyafetime uygun olsun saçım dedi kırmızıya boyattı, kimisi maviye. Bu değişimlerden de saçlarımız oldukça yıprandı tabi. Senin de “Ben de çok yoruldum” dediğini duyar gibiyim. Şimdi de saçlarının rahat etmesi ve daha doğal bir görünüme sahip olması için internetin başına geçmiş sana en çok yakışacak kahve tonunu arıyorsun. Öyleyse bu içerik tam sana göre!

Doğallığın sırrı koyu kahve: En çok kimlere yakışır?

Koyu Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır? Kendini Saç Boyarken Bulacaksın!

Evrenin sırlarından biri haline gelmiş bir soru daha varsa o da, hangi cilt rengine hangi saç tonunun yakıştığıdır. Saçlarımızı her değiştirmek istediğimizde insanlara yönelttiğimiz “Sence benim ten rengim ne? Sence bu saç rengi bana yakışır mı?” soruları bizden kaçarak uzaklaşmalarına sebep oluyor. Öyleyse şimdi sana evrenin sırrını açıklıyorum: Her ten rengine giden bir saç rengi varsa o da kahverengidir! Saçlarını kahverengi yaparak hem daha doğal hem de asil bir duruş yakalayabilirsin. Kahverengi saça balyaj, koyu kahverengi saça gölge ve koyu kahve saça ombre gibi işlemlerle de cazibene ışıltılar katabilirsin! Haydi gel, sana en çok yakışacak koyu kahve tonunu bulalım!

Bir yaşam biçimidir koyu kahve!

Koyu Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır? Kendini Saç Boyarken Bulacaksın!

Koyu kahve tonlarındaki saçlarına gölge atmak saçın parlak ve canlı gözükmesini sağlarken koyu kahve saç ombre işlemi ise daha enerjik bir görünüm elde etmeni sağlar. Kısacası, her cilt rengine yakışır kahverengi!

Beyaz tenliler için koyu kahve

Koyu Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır? Kendini Saç Boyarken Bulacaksın!

Beyaz tenlilerin daha çok açık tonlu renkler tercih ettiği düşünülse de, koyu kahve onlara inanılmaz güzellik katar. Sarı saç ne kadar dikkat çekerse beyaz tenlilerde de koyu tonlu saçlar o kadar dikkat çeker. Koyu kahverenginin içindeki yüksek pigmentler beyaz tenlilerde kontrast özellik oluşturduğundan harika bir görünüm sağlar.

Beyaz tenlilerin koyu kahverengi saça yaptırdıkları gölge işlemi saçlarının daha sağlıklı görünmesini sağlar. Gölge işlemi gibi koyu kahve saç tonlarına balyaj uygulanması da saçlara daha gür ve parlak görünüm katar. Eğer daha açık renklerden koyu tonlara doğru bir geçiş yapıyorsan tek seferde istediğin rengi elde edemeyeceğini bilmen gerekir. Saçlarındaki koyu kahve tonu akabilir ve yeşil-gri arası bir tona dönebilir. Bunu engellemek için banyo yapmadan önce sirkeli suyla bakım yaparsan saç rengini koruyarak akmasını engelleyebilirsin.

Saçların uzadıkça diplerden daha açık tonlarda saçların gelmesi de biraz sinirlerini bozabilir. Bunun için Schwarzkopf Root Retoucher kullanmanı öneririm. Pratik kullanımıyla kuaför masrafından kurtularak evde kendi bakımını yapabilirsin. Ayrıca bir müjdem var! Açık renk saçlara göre koyu kahve tonları seni daha genç gösterecek! Saçların daha havalı, güzelliğin daha ön planda olacak!

Buğday tenliler için koyu kahve

Koyu Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır? Kendini Saç Boyarken Bulacaksın!

Ne şanslıdır buğday tenliler! Saçlarını hangi renk yapsalar yakışır. Kıskanmamak elde değil. Sen de bu avantajı kullanarak birçok kez saç rengini değiştirmiş olabilirsin. Şimdi sıra kahvenin doğal şıklığında! Çikolata kahve saç rengi tonları buğdaylar için en ideal ton diyebilirim. Koyu kahveyi siyah renkten ayıran çikolata kahvesi saçlarına canlılık verir. Buğday tenliler için daha canlı ve daha genç bir görünüm katarak yüz güzelliğini ortaya çıkarır. Saçlarının uçlarına yaptıracağın daha sıcak renklerdeki rose gold balyaj ile onlara hacim kazandırmak daha doğal bir görünüme sahip olup bir yıldız gibi parlamanı sağlar.

Esmerler için koyu kahve

Koyu Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır? Kendini Saç Boyarken Bulacaksın!

Koyu kahve tonları esmerler için vazgeçilmezdir. Beyaz tenlilerde olduğu gibi kontrast özellik yaratmayan koyu kahve, esmerlere asil bir duruş katar. Koyu kahverengi esmerler üzerinde siyaha daha yakın bir ton yakalar. Çoğu kadın siyahı tercih etmez. Bunun nedeni siyahın mat ve cansız görünmesidir. Ancak koyu kahve tonları saçlarına parlaklık katarak daha yumuşak bir görünüm verir. Önerim Schwarzkopf Pure Color serisindeki koyu kahve tonları tercih etmen. Jel özellikte olan saç boyası saçına nem ve yumuşaklık kazandırır. Tek renk düz koyu kahverengi asalet getirirken, saç uçlarına yaptıracağın çikolata kahverengi tonundaki ombreler saçlarının daha dinamik ve enerjik görünmesini sağlar. Ayrıca koyu kahverengi saça ışıltı atmak esmerlere nefes kesici bir güzellik katar. Ne demişler sarışının adı, esmerin tadı!

Senin en sevdiğin kahve tonu hangisi? Koyu kahve saça ışıltı vermek için neler yapıyorsun? Yorumlarda buluşalım!

Koyu Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır? Kendini Saç Boyarken Bulacaksın!
20
16
Görüşünü yaz
20Kız Görüşü
16Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2016
 • KIZILİNKA

  Her tene renge uyumlu seviyorum kahverengiyi

  Yorumla
 • Aysegul5341

  Saç rengimden memnunum

  Yorumla
 • özgürrkiizz

  Benim saçlarım da böyle çok seviyorum

  Yorumla
 • Medinetann

  Herkese yakışır bence her tene gider

  Yorumla
 • Larisse

  beyaz tene siyah çok iyi

  Yorumla
 • Alkolik_

  Bana yakışacağını zannetmiyorum

  Yorumla
 • Gizli Üye

  evet bence de

  Yorumla
 • BenSuDolphin

  koyu kahve saç her cilt tonuna yakışıyor ve olduğundan daha küçük gösteriyor kesin garanti ediyorum :) eline sağlık çok güzel bi bence

  Yorumla
 • Sevdamdın_sen

  Esmerlere yakışır bence

  Yorumla
 • SasukeGaara

  saçım iyi ya

  Yorumla
 • perlamira

  Saç boyayınca çok yıpranır

  Yorumla
 • Elinize sağlık

  Yorumla
 • Sarı_Papatyam_benim

  boya sevmm

  Yorumla
 • Chubby_cutie

  Kumrallara gidiyor

  Yorumla
 • Gizli Üye

  güzel olmuş

  Yorumla
 • Trilogy588

  Saçıma kına haricinde boya sürmedim. Dip boyası yuzundende sarı yapmayı düşünmüyorum

  Yorumla
 • TAPASYA_

  Ya herkesdeki sac rengi zaten cok siradan bence

  Yorumla
 • tuba-sueda

  #SelamGençlik 🍀🍀

  Çok faydalı bir içerik ellerine sağlık, canım kahve çekti hem de..🍀🍀

  #TubaSueda ✌️✌️🍀🍀

  Yorumla
 • SoruCevap156

  Esmerlere daha cok yakistiriyorum.

  Yorumla
 • Sudddess11

  Saçlarım koyu kahve beyaz açık buğday arası bir ten rengim var

  Yorumla
 • Daha Fazla (16)
YÜKLENİYOR...