OJE Deyip Geçmeyin! Oje Hakkında Bilinmeyenleri Gözler Önüne Çıkarttık

Edameda06

Herkese merhaba ☺️ Bu bencemde sizlere oje hakkında bazı tüyolar vereceğim ve ojeyi daha kolay nasıl sürebiliriz, onlardan bahsedeceğim..

💅
💅

İlk olarak kolay oje sürme tekniklerinden başlayalım.

KUSURSUZ OJE SÜRMENİN PÜF NOKTALARI!

  • Ojeyi sürmeden önce tırnaklarızın kenarlarına tırnak bakım balmı veya vazelin sürün. Bu durum, oje sürerken ojeniz kenarlara taştığında taşan kısımları silerken daha kolay silinmesini sağlayacaktır.
Tırnak bakım balmı veya vazelin
Tırnak bakım balmı veya vazelin
  • Ojeyi sürmeden önce, ilk başta bir baz olarak şeffaf parlatıcı oje sürün. Bu, tırnaklarınızın renkli ojeden dolayı zarar görmesini engeller. Ayrıca tırnaklarınızı besler, korur ve ojenin daha uzun süre kalmasını sağlar. Ojeyi daha pürüzsüz gösterir.
Şeffaf oje / baz
Şeffaf oje / baz
  • Ojeyi sürmeden önce ojeyi çalkalamayın. Ojeyi iki elinizin arasına alıp ovuşturun, o yeterli olacaktır.
Bu şekilde..
Bu şekilde..
  • Ojeyi süreceğiniz zaman ojenin fırçasındaki fazlalıkları kesinlikle ojenin ağzına doğru sürmeyin. O zaman eşit bir kalınlık gelmeyecektir fırçaya. Bu da oje sürünce ojenizde dalgalanmalara sebep olur. Fırçayı ojenin içerisinde hafif şekilde sağa sola vurarak oynatmanız yeterli olacaktır.
Tıpkı böyle..
Tıpkı böyle..
  • Ojeyi her zaman tırnağınızın ortasından sürmeye başlayın. Çünkü fırçaya ilk olarak gelen kalın katman, kenarlardan başlandığında sıkıntı yaratır. Ortadan ve ince halde sürmeye özen gösterin. Fırçaya her zaman daha az oje alın. Ortadan başlayıp kenarlardan devam edin ve 3 hamlede bitirin.
Bu şekilde ortadan başlayın..
Bu şekilde ortadan başlayın..
  • Ojeyi sürdükten sonra 2. Katını bir kaç dakika bekledikten sonra sürün.
  • Ojeyi sürerken kenarlara taştığı zaman, yanınızda her zaman sivri uçlu bir şey bulunsun ve onunla kenarlarını silebilirsiniz. (örneğin, tırnak eti itici, tırnak makasının ucu, törpü ucu, kürdan gibi ) ve daha önce tırnak kenarlarına sürdüğünüz tırnak bakım balmı veya vazelin sayesinde taşan ojeleri o an silmek daha kolay olacaktır, tırnak etleriniz o an kaygan olduğu için.
Tırnak kenarları için
Tırnak kenarları için
  • Ojeyi sürdükten sonra, eğer aceleniz varsa kurutmak için ellerinizi soğuk su dolu bir kabın içinde bekletin bir kaç dakika. Soğuk su ojeyi sertleştirir ve ojenin daha çabuk kurumasını sağlayacaktır. Ya da elinizi buzdolabının dondurucu kısmına tutun ve 1-2 dakika bekletin. Sıcak fön makinesi tutmayın kurutmak için. Çünkü fön makinesi ojenin kalın tabakalar oluşmasına ve sonra da çabuk bozulmasına yol açar. En iyi yöntem, soğuk sudur.
Soğuk su ile oje kurutma
Soğuk su ile oje kurutma

Benim oje hakkında vereceğim tüyolar bu kadardı. Umarım faydalı olur ve işinize yarar 💖 Bencemi okuduğunuz için teşekkür ederim 🥰 Sevgiler...

OJE Deyip Geçmeyin! Oje Hakkında Bilinmeyenleri Gözler Önüne Çıkarttık

#Edameda

#OjeTüyoları

#GüzellikBakım

💅🌺💅🌺

OJE Deyip Geçmeyin! Oje Hakkında Bilinmeyenleri Gözler Önüne Çıkarttık
14 Görüş