Deniyor 3 ay

Kuru ve Atopik Ciltlere Karşı Öneriler

lokomotif-portakal

Merhabalar,

Bu bencemde biraz kuru ciltlere değinmek istiyorum. Yüzüm karma olmasına rağmen vücudumda kuru yapıda bir cildim var. Her duş sonrası nemlendirme yapmazsam pul pul dökülüyor. Bunun için pek çok ürün denedim ancak hiçbir ürün istediğim etkiyi yaratmadı. Ta ki “Bioderma Atoderm” serisiyle tanışana kadar.


Kuru Atopik Cilt ve Yapılması Gerekenler


Size ilk önce kuru ciltlerden bahsetmek istiyorum. Kuru cilt yapısındaysanız cildinizi sürekli nemlendirmek zorundasınız. Vücudunuzu hem içten hem de dıştan nemlendirmek çok önemli. Su tüketimini aksatmayarak kuru cildinizi biraz olsun yatıştırabilirsiniz. Eğer önlem almazsanız cildinizde ciddi kaşınmalar görülür. Sürekli kaşınan ciltte yaralar oluşabilir. Bu da psikolojinizi ve sosyal yaşantınızı kötü etkiler.

Kuru cilt sanki susuz kalmış toprak gibi gözükür.
Kuru cilt sanki susuz kalmış toprak gibi gözükür.

Yalnız kuru cilt ve atopik cilt aynı değildir. Bunu belirtmemde yarar var. Kuru ciltte sadece pullanma ve dökülme görülmektedir. Atopik ciltlerde iş biraz daha zordur.

Pul pul dökülen kırmızı bir cilt atopiktir.
Pul pul dökülen kırmızı bir cilt atopiktir.

Sürekli kızarıklık ve kaşıntı şeklindedir. İyileşmeye yakın deri kahverengi bir hal alır ve dökülerek cildi terkeder.

Önerilerimden bahsedecek olursam yaklaşık on gün önce kullanmaya başladığım duş yağı ve kremden söz açmak istiyorum.

Bioderma duş yağı.
Bioderma duş yağı.

Kuru cilt yapısındaysanız duş jelinde yağ içeren ürünleri tercih etmelisiniz. Diğer türlüsü daha çok kuruluğa yol açar.

Yaklaşık on gündür bu duş yağını kullanıyorum. Normal ciltlere krem bile sürmeseniz bu duş yağı yeterli olur. Benim aşırı kuru olduğundan kremini de kullanmak durumunda kalıyorum. Kullanım sonrası ipek gibi bir his bırakıyor. Cildiniz yumuşacık oluyor.

Atopik cilt için krem önerisi.
Atopik cilt için krem önerisi.

Diğer önerim yine Bioderma serisinden Atoderm cream. Biraz kuvvetli bir krem baştan belirtmek isterim. Fazla sürerseniz yapış yapış bir his yaşayabilirsiniz. Ben ilk kullandığımda diğer kremlerim gibi zannedip bolca kullandığımdan biraz fazla kaçırmışım. Sonrasında işi çözdüm. Daha az ölçüde kullandım.

Umarım kuru cildiniz varsa bu bence size bir fikir olur. Kullanırsanız asla pişman olmayacağınız bir ürün. Ayrıca bayağı dayanacak gibi gözüküyor. Bereketli yani.

Sevgiler.🙏

Kuru ve Atopik Ciltlere Karşı Öneriler
1
0
Görüşünü yaz
1Kız Görüşü
0Erkek Görüşü
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

10
  • DurumustabiL
    Vücut için tamam belki ama asla yüze surulmemesi gereken bir ürün bizzat aldım denedim bildiğin yapış yapış his bırakıyor az da sürsen aynı çok da sürsen aynı. Yarışı evde duruyor ellerime falan sürüyorum bitsin diye.
    • Yüze kullanan olacağı hiç aklıma gelmemişti. Uyarı yapardım. Çok yoğun bir krem yüze asla uygun değil. Bu zamana kadar bir sürü krem denedim. Bana en iyi gelen bu krem oldu. Tabi tavsiyeye uyup uymamak insanlara kalmış.

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...