Sephora Alışverişimde Aldığım The Ordinary Ürünlerim

lokomotif-portakal

Merhabalar,

Bugün fırsatım oldu uzun süredir kullandığım ve bitmeye yakın ürünlerimi yenilemek istedim. Tabi bunun yanında yeni ürünlerde edindim. İlk olarak deneyimleyeceğim daha sonra memnun kalırsam size tekrar bir bence yazarak bildiririm.

Sephora Alışverişimde Aldığım The Ordinary Ürünlerim


Sephora’dan Aldığım The Ordinary Ürünlerim

The Ordinary
The Ordinary


Bugün Sephora’ya uğradım. Bakım malzemelerimden bir kaç ürün bitmeye yakındı. Ben de hem alışverişimi yaptım. Hem de sizler için bu ürünleri tanıtmak istedim. Gelin birlikte inceleyelim.

The Ordinary Niacinamide %10 - Zinc %1

Gözenekler için.
Gözenekler için.

Vazgeçemediğim cilt bakım ürünleri arasında yer alıyor. Kaçıncı şişemin sonuna geldim artık bende sayıyı kaçırdım. Neyse özetlemem gerekirse temiz cilde her gün uygulamak gerekiyor. Genellikle akşamları uyguluyorum. 3 ya da 4 damla cilde yeterli. Biraz ciltte yapış yapış his uyandırıyor. Ancak yüz serumu emdiğinde bu his yok oluyor. Ürünle ilk tanıştığım zaman gündüz rutinimde kullanmıştım. Ancak fondötenin katmanlı durmasına sebep oldu. Bu aklınızda bulunsun. Ürünün en büyük etkisi¸ gözenek görünümünü azaltıyor olması.

Sonuç: Cilt tonum eşitlendi¸ gözeneklerim küçüldü ve T bölgemde ki yağlanmanın dengelenmesini sağladı. Fiyatı yaşadığım ülkede uygun. O yüzden bunu göz önünde bulundurduğumda¸ beni bu kadar memnun eden başka bir cilt bakım ürünü denemedim. Bu da bende sürekliliğini sağladı.

The Ordinary Caffeine Solution %5 EGCG

Göz altları için.
Göz altları için.

Göz altlarımdan oldum olası şikayetçi oldum. Esmer bir tenim var. Yorgun olduğumda koyu halkalarım olduğundan daha da koyu gözüküyordu. Bu ürünü bir arkadaşımdan duyunca hemen aldım. Günlük rutinimde sabah akşam kullanıyorum. Tabi temiz cildime kullanıyorum. 1 damlası iki göz altına da yetiyor. Oldukça bereketli bir ürün. 1 yılda bir şişe bitirebildim ancak. Serumu göz altınıza sürdükten sonra vücut hızlı bir şekilde emiyor.

Sonuç; sabah kullanımında göz altı şişliğini azaltıyor. Gece yatmadan önceki bakımımda kullandığımda koyu halkalarımda renk açılmasını sağlıyor.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

Nemlendirici krem.
Nemlendirici krem.

Karma yapıda bir cildim var. Yani genellikle T bölgem yağlanıyor. Bu yüzden genellikle jel formunda ki nemlendiricileri kullanıyorum. Ancak bu krem jel formunda değil. Aksine kalın bir yapıda. Küçücük sürsenize yetiyor. Ürünün nemlendirmek dışında hiçbir özelliği yok. Tonik ve serum kullanımı sonrası cildime uyguluyorum. Fiyat performans açısından benim için iyi. Ancak Türkiye’deki meblağsını düşününce o paraya daha iyi kremler var diyebilirim.

Sonuç: Yüzüme sürdükten sonra hemen cildimin emdiğini hissediyorum. Yüzümü yağlı bırakmıyor ve bunu kullanıyorum diye yeni sivilce oluşumları gözlemlemedim. Kuru cilt yapısına sahipseniz tek başına bu nemlendirici yeterli olmayabilir.


Şimdi bunlar sürekli kullandığım ürünlerdi. Bir de iki yeni ürün ekledim rafıma. Tabi ki bunlar yine The Ordinary ürünleri oldu.

Tonik.
Tonik.

Normal de La Roche Posey Effacler serisinin toniğini kullanıyordum. O da bitmeye yakın olduğundan bunu denesem mi diye almış bulundum. Kullananlar gayet memnun. Yalnız aşırı hassas ciltlere önermiyorlar. Aklınızda bulunsun. Bir kaç hafta kullanayım. Etkilerini yeni bir bence ile anlatırım.

Küçük kırışıklara iyi gelen serum.
Küçük kırışıklara iyi gelen serum.

Birde bunu edindim. Kullananlara göre 30 yaşına gelmeden başlamak gerekiyormuş. Yüzde oluşan ince çizgilere önceden müdahale edilirse etkisi müthişmiş. Bakalım göreceğiz.

Bugünlük Sephora gezimden aldıklarım bu kadar. Umarım faydalı bir bence olmuştur.

Sevgiler.

Sephora Alışverişimde Aldığım The Ordinary Ürünlerim
0
1
Görüşünü yaz
0Kız Görüşü
1Erkek Görüşü
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

01
  • eskiavare
    Merhaba Farmasi de çalışan kadınlar senin eline su dökemez ya,😀
YÜKLENİYOR...