Sohbet 3 ay

Saç Bakımı Konusunda Sihir Gibi Bilgilere Ne Dersiniz? Saç & Bakım Fenomenlerinden Öneriler!

LenaKabalova

Merhabalarr :) Bu sohbet bencelerine bayıldımm ben. Bu yüzden 2ci benceyide sohbette yazmaya karar verdim. Her ne kadar bilgim çok olsa da bu alanda yine de daha iyilerden bilgi öğrenmek harika bir şey. Çoğumuzum aklında olan soruları en başarılı fenomenlere sordum. Keyifli okumalar.

Saç Bakımı Konusunda Sihir Gibi Bilgilere Ne Dersiniz? Saç & Bakım Fenomenlerinden Öneriler!

1- Hacimli Saçlar İçin Neler Yapmak Kesin Etkilidir Dersin?

Saç Bakımı Konusunda Sihir Gibi Bilgilere Ne Dersiniz? Saç & Bakım Fenomenlerinden Öneriler!

@benkendall : Hacim demek bana göre dokunuş demek <3
Herkesin saçı doğma büyüme hacimli olmayabiliyor maalesef, bazılarının ki seyrek bazılarının ki çok gür oluyor. Burada dokunuşlar devreye girer. Dokunuşlardan kastım fön sonrası diplere çok hafif masaj, at kuyruğu modeli verme hacim hilelerinde çok başvurulan yöntemlerdendir.

Bu arada doğuştan hacimli saçlara sahip olmamın verdiği şımarıklıkla yazdım biraz🤭 <3

@kalpsiz-melek : Aslında hacimli saçlara ulaşmak için herkes için farklı yöntemler kullanarak değişiklik göstereceğinden kesindir ifadesini kullanmak doğru olmaz. Fakat etkili olabileceğini düşündüğüm birkaç şey var. Örneğin saç yıkama sıklığı hacimli saçlarda büyük rol oynar. 2 günde bir doğru ürünlerle yıkanmış saçların hacimli olmasını sağlamak mümkündür. Ayrıca saç şekillendirici, fön makinesi vs. Isı kullanmadan önce, durulanmayan saç kremlerini kullanmak etkili sonuçlar verecektir.

@SσɳKαɱҽʅყα : Saçlarımı hacimlendirmek için uğraşmadım hiç çünkü saçlarım kendiliğinden gür ve kalın olduğu için hiç gerek duymadım ama kullandığım için Elvin Levinler serisinin bu konu da etkili olduğunu düşünüyorum.

2- Cansız ve Parlak Olmayan Saçları Nasıl Düzeltebiliriz?

Saç Bakımı Konusunda Sihir Gibi Bilgilere Ne Dersiniz? Saç & Bakım Fenomenlerinden Öneriler!

@benkendall : Burada nedenine bağlarım ben olayı. Matsa neden mat? Cansızsa neden cansız? Boya yüzünden mi yoksa normal hali mi böyle, bilmek gerekir. Saçta boya varsa her ay düzenli olarak 2-3 cm kesilmeli. Uçlardan kesme işlemi hareketlenmelerini sağlar. Doğal haliyle mat ve cansızsa biraz yıkamaya özen gösterilmeli diye düşünüyorum.

Cansız ve matlaşmaya sebep veren şeylerden ikisi sıcak su ve ıslak bağlamaktır. Havluyla nemini almalarını ve mutlaka bir tane de olsa saç kremi bulundurmalarını öneririm.

@kalpsiz-melek : Saçların cansız ve sönük olması aşırı ısı kullanımı, sıcak suyla saçların yıkanması, saç kremi kullanmamak, sık sık boyama yapmak gibi sebeplerden oluşabiliyor. Bunlara dikkat edip düzelmesine yardımcı olabiliriz. Ayrıca Hindistan cevizi yağı da saça çok iyi gelen bir üründür, bu yağı kullanmanın da saçlara olumlu faydası olacaktır.

@SσɳKαɱҽʅყα : Canlı ve parlak olmayan saçlar doğal bakım yağları ile düzeltilebilir bunların içinde en önemlisi argan ve hindistan cevizi yağı bana göre.

3- "Saçlarım İçin Bir Mucizedir" Dediğin Ürün Var mı?

Saç Bakımı Konusunda Sihir Gibi Bilgilere Ne Dersiniz? Saç & Bakım Fenomenlerinden Öneriler!

@benkendall : Saçlarım için mucize ürün kesinlikle Argan yağıdır. Saçlarım aşırı kuru ve Argan sayesinde toparlıyorum. Bunun yanında onarıcı saç bakım kremlerim de olmazsa olmazım. Şimdi isim vermeyeyim, reklam olmasın. :D

@kalpsiz-melek : Elidor, By Elvin Levinler serisiyle tanıştığım günden beri bir mucize niteliğinde benim için. Elvin Levinler serisinin saç şampuanı ve kremiyle saçlarımın temizlenmesi ve nemlenmesini sağlarken, haftalık olarak saç maskesini ve saçlarımın parlaklığı için saç bakım yağını kullanırken, saçlarımın eşsiz kokusunu da üzüm çekirdeği içerikli süper saç kremine borçluyum.

@SσɳKαɱҽʅყα : Saçlarım için bir mucize dediğim ürün kesinlikle yenilenen Elidor Güçlü ve Parlak serisinin içeriğindeki ürünler; E vitamini, makedonya yağı ve kolojen olsa gerek çünkü kullandığımdan beri kuru saçlarım yumuşacık ve parlak. Dokundukça dokunasım geliyor saçlarıma ve daha sonra argan yağı geliyor tabi ki.

4- Kısa Saçları Rapunzel Saçına Döndürmenin En Etkili Yöntemi Nedir?

Saç Bakımı Konusunda Sihir Gibi Bilgilere Ne Dersiniz? Saç & Bakım Fenomenlerinden Öneriler!

@benkendall : Saç uzatmak sabır ve özen gerektiren bir şey. Doğal şartlarda kızların ayda 1,5; erkeklerin ise 2-3 cm uzar saçları. Bu durumda saçlarımı hızla uzatmak istediğim bir dönem saç uzatıcı serum takviyesi aldım. 1 haftada gözle görülür 3-4 cm uzama gördüm. Zamanla üşenip kullanmayı kestim. Bekleyemiyorlarsa saç uzatıcı serumlara yönelmelerini tavsiye ederim.

@kalpsiz-melek: Sanırım bunun yöntemi saçlarına gözün gibi bakmaktan geçiyor. Yani ne kadar çok hassas ve dikkatli davranırsan o kadar da istediğin sonuçları almış olursun. Ayrıca yediğimiz ve içtiğimiz her şey saçlarımız için de çok önemli. Çok sık ürün değiştirmemeye de dikkat etmek gerekiyor. Uzaması için bu çok önemli bir faktör çünkü. Her şeyin başı stres olduğundan, stresten de uzak durulması lazım.

@SσɳKαɱҽʅყα : Kısa saçları uzatmanın bir çok yolu var en başta tabi ki doğal bakım yağları kullanmak, bunların içinde en etkilisi çam terebentin aynı zaman da bu yağı şampuanın içine on damla kadar ilave edince daha bir etkili oluyor. Daha sonra saçları kendi yağına bırakmak çok yıkamamak da etkili. Kendi yağında beslenen saç daha hızlı uzar.

5- Saç Konusunda Denediklerini mi Önerirsin Yoksa Duyduklarını mı?

Saç Bakımı Konusunda Sihir Gibi Bilgilere Ne Dersiniz? Saç & Bakım Fenomenlerinden Öneriler!

@benkendall : Şu ana dek ne zaman yardımcı görüş paylaştıysam hepsi kendi deneyimlerinden oluştu. Kulaktan doğma bilgilere inanmam. Denemek isterim. Denemediğim bir şeye de yorum yapmam. Kesinlikle ama kesinlikle tecrübelerim konuşur, kulaklarım dinler.🤓

@SσɳKαɱҽʅყα : Saç konusunda her önüme geleni denemem önce bir araştırırım ardından gerekli bilgiye ulaşınca, uygun olup olmadığına karar verince ona göre denerim.

@kalpsiz-melek : Her ne kadar her ürünü deneme şansım olmasa da çoğu zaman duyduklarımı da öneririm. Duyduklarım çokça beğenilen ürünlerden oluşuyor. Fakat çoğunluklu olarak emin olduğum ve denediğim ürünleri öneririm.

Bu bencemdeki güzell sohbetten çokk keyif aldım.. :) Çünkü en harika güzellik&bakım fenomenleriyle sohbet ettim. Katılan her arkadaşa tek tek içtenn teşekkür ediyorumm :* .

Saç Bakımı Konusunda Sihir Gibi Bilgilere Ne Dersiniz? Saç & Bakım Fenomenlerinden Öneriler!
12
2
Görüşünü yaz
12Kız Görüşü
2Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • BeyazAtlıBirPrens
  Çok güzel ve anlamlı sorular sormuşsunuz. Sohbet bencesi konusunda çok başarılı ilerlediğinizi düşünüyorum. Sorduğunuz sorular olsun sorulara cevap verecek olan üyelerle iletişiminiz olsun gayet uyumlu bir şekilde süreci yönettiğiniz kanaatindeyim. Emeğinize sağlık ve katılan üyelerin de fikirlerine sağlık, güzel fikirlerle üyelere yardımcı olmaya çalışmışlar.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

121
 • persordinary
  Eline sağlık ball
 • benkendall
  Vay vay vayyyyy en saçlı 3 fenoşko 😄 birlikte winx olmuşuz resmen.

  Eline emeğine sağlık💋❤
 • liliaaaa
  Yaa güzel kızçelerim benim <3 Ne de güzel anlatmışsınız her şeyi :*
 • kalpsiz-melek
  Keyifli bir sohbet oldu. Teşekkürler.
  Diğer arkadaşlarla önerilerimiz hemen hemen aynı olmuş, aklın yolu bir.
  Devamını bekliyoruz.😇
  • Devamı mutlaka olacak kuzum :) Ben teşekkür ederim ve rica ederim

 • Gizli Üye
  Elidor gerçekten çok iyi geliyor saçlarıma 😍
 • Pqkdksksjd
  Teşekkür ederiz
 • Gizli Üye
  Elinize sağlık
 • Gizli Üye
  Merak edilen birçok soru bir arada ve çok güzel cevaplar var 👏 Emeğinize sağlık 🌺
  • Ozellikle sectim o yuzdenn 😊 tesekkurlerrr💖

 • Gizli Üye
  Yararlı bir paylaşım olmuş.
 • nirhamm
  Şu sıralar hiç bir şey yapmıyorum
 • Bnçbn
  Eline sağlık 💫
 • ŞanelKilot
  Ellerine sağlık
 • Atlas_du
  Zeytinyagı sacı en iyi bakan
YÜKLENİYOR...