Doğal Terleme Dengesini Etkilemeden Ter Kokusunu Önleyen Bir Deodorant Keşfettim!

KardanKadın

Herkese selam! 👋

Nasılsınız? Beni soracak olursanız; ısınan havalarla birlikte enerjim zirveye çıktı ama beni ter kokusuna karşı koruyacak bir deodoranta şu an her zamankinden daha çok ihtiyacım var. Neyse ki, o deodorantı buldum. Üstelik, alüminyum içermiyor ve doğal terleme dengesini etkilemiyor. Merak etmeyin, keşfimi sizinle de paylaşacağım ama önce doğru deodorantı bulana kadar yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.

Hadi, her şeyi başından anlatayım! 😊

Son derece hareketli biri olduğum için sıcak havalarda çok terliyorum. 😰

Artan sıcaklıklar yüzünden her zamankinden daha fazla terliyorum.
Artan sıcaklıklar yüzünden her zamankinden daha fazla terliyorum.

Zaten hareket etmeden duramam, bir de üstüne sıcaklar eklenince her zamankinden daha çok terlemeye başlamam kaçınılmaz. Ter atmak iyi ama ter kokmak benim en büyük kabusum diyebilirim. Bu yüzden, sürekli duş almak ve kıyafetlerimi değiştirmek zorunda hissediyordum. Egzersizlere bayıldığım halde bir türlü içimden geldiği gibi rahatça spor yapamıyordum. Aklımda sürekli “Ya ter kokarsam?” endişesi vardı.

Bu yüzden, terlemeyi önleyen deodorantlar kullanıyordum. 😕

Şaka gibi ama gerçek: Terlemeyi önlemeye çalışıyordum!
Şaka gibi ama gerçek: Terlemeyi önlemeye çalışıyordum!

Terlemenin metabolizmamızın doğal bir fonksiyonu olduğunu bilmeme rağmen terlemeyi önleyen deodorantları kullanmaktan vazgeçemiyordum. Ta ki, bir gün internette terlemeyi önleyen deodorantlarla ilgili bir yazıya denk gelene ve gerçeği öğrenene kadar! Meğer, benim o bayıla bayıla kullandığım terlemeyi önleyen deodorantlar aslında içindeki alüminyumla gözenekleri tıkıyormuş ve cilde de zarar veriyormuş. İşte, o anda “Ter kokmaktan korktuğum için sağlığımı riske atamam.” dedim ve farklı bir çözüm önerisine ihtiyacım olduğunu fark ettim.

Sonunda anladım ki herkes terler! Benim terlemeyi değil, ter kokusunu önlemeye ihtiyacım varmış. 🌸

Ter kokusunu önlemek yeterliymiş.
Ter kokusunu önlemek yeterliymiş.

Sonuçta, esmerler de, sarışınlar da, güçlüler de, yatanlar da terler. Kısacası, herkes terler; üstelik terlemek çok sağlıklı ve doğal. Bu gerçeği kabul ettikten sonra deodorant arayışımdaki kriterlerim de değişti tabii ki. Artık, terlemeyi değil; ter kokusunu önleyen bir deodoranta ihtiyacım olduğunu biliyordum.

Neyse ki, alüminyum içermeyen ve doğal terleme dengesini etkilemeyen Yeni Emotion Doğal Özler Serisi’ni keşfettim; istediğim oldu! 🌿 💚

Doğal Terleme Dengesini Etkilemeden Ter Kokusunu Önleyen Bir Deodorant Keşfettim!

Markette Yeni Emotion Doğal Özler Serisi’ni gördüm ve ambalajlarını biraz inceleyince “İşte aradığım deodorant bunlar!” deyip hemen aldım. 🤩

Doğal Terleme Dengesini Etkilemeden Ter Kokusunu Önleyen Bir Deodorant Keşfettim!

Yeni Emotion Doğal Özler Serisi doğal kaynaklardan elde edilen özler içeriyor ve misler gibi kokuyor. Doğal terleme dengemi bozmadan ter kokusunu önlediği için de benden 10 üstünden 10 aldı.

Ayrıca, belirtmem gerek; Yeni Emotion Doğal Özler Serisi’ni bu kadar çok beğenince durmadım, Emotion hakkında biraz araştırma yaptım. Meğer, Emotion Serileri’nin hiçbiri alüminyum içermiyormuş. Bu yüzden, gözenekleri de tıkamıyormuş. Kısacası, doğal terleme dengesini etkilemeden ter kokusunu önlüyorlar. Üstelik, içlerinde paraben ve silikon gibi sert kimyasallar da yok. Hayvan ve doğa dostuysanız da iç rahatlığıyla kullanabilirsiniz, çünkü tüm serileri vegan. 🤞

Artık, terlemekten korkmuyorum! Ne de olsa, Yeni Emotion Doğal Özler Serisi ter kokusunu önlüyor. Spor yaparken bile kendimi kısıtlamama hiç gerek kalmıyor. Her an özgürce hareket edebilmek ve terlemeyi sorun etmemek mükemmel bir hismiş!

Eğer, sen de terlemekten korktuğun dönemi geride bırakmak istiyorsan Yeni Emotion Doğal Özler Serisi’ne mutlaka göz atmalısın!

Ben #BirEmotionYeter diyorum ve sözü sana bırakıyorum. Sen Yeni Emotion Doğal Özler Serisi hakkında ne düşünüyorsun?

Doğal Terleme Dengesini Etkilemeden Ter Kokusunu Önleyen Bir Deodorant Keşfettim!
557 Görüş