Havada Bulut Sen Makyajı Unut! Doğal Yollarla Güzel Görünmenin Sır Kapılarını Aralıyoruz

Coiffeur34

Selam, şekerpareler bir çok kadını makyaj derdinden kurtaracak harika bir yazı dizimizi sizler için derliyorum, keyifli okumalar.

Kendi hatalarından korun!

✂️
✂️

Doğal yollarla güzel görünmek, güzelliğinize güzellik katmak bir çoğumuzun isteyeceği bir durumdur. Hele de söz konusu siz hanımlar olunca akan sular duruyor bu konu da, iş daha önemli bir hâle geliyor makyaj malzemelerine tonlarca para döküyorsunuz üstüne üstlük istediğiniz verimi alamıyorsunuz bu da yetmezmiş gibi cildinizi tahriş olmasından koruyamıyorsunuz. Bir çok insanın "yaptığı hata el alışkanlığı" evet, kırılması güç bir alışkanlık fakat bunu yenmeniz lazım çünkü; elinizi yüzünüzde gezdirdiğiniz takdir de bu daha çok yağlanmaya sebebiyet vermektedir. Bunun yanı sıra yüzümüzün daha çabuk terlemesi, mikrop kapması, sivilcelerin artmasına sebebiyet vermektedir. Dolayısıyla ilk işimiz " elimizi yüzümüzden uzak tutmak olacak."

Bol su tüket

✂️✂️
✂️✂️

Evet, her zaman ve her konu da aklımızdan çıkmaması gereken bir diğer konumuz bol su tüketmek gözlerimizin, cildimizin ve hatta saçlarımızın dahi canlı, parlak, güzel görünmesini istiyorsak bol su içmek vaz geçilmez bir sıvı olmalı hayatımız da, eğer makyajsız güzel görünmek istiyorsanız günlük en üç buçuk litre su veya 8 bardak su tüketmelisiniz.

Düzensiz beslenmek, gazlı içeceklerden uzak durulmalı !

✂️✂️✂️
✂️✂️✂️

Evet, şu pandemi döneminde bir çoğumuz kendimizi abur cubura vermiş olsak da kontrolü elden bırakmamalıyız, güç bizlerde olmalı...ayrıca yaz geldi. Güzel görünmek için dikkati iki katına çıkartmalısınız dolasıyla makyajsız güzel görünmenin sırrı sağlıklı beslenmekten geçiyor. Hem sağlığınız açısından da önemli rol oynamaktadır. Dengesiz ve düzensiz beslenmek cildinize olumsuz etkileri olduğu gibi vücudunuza da etkisi büyüktür.

Aynada ki yüzünün karşılığı !

✂️✂️✂️✂️
✂️✂️✂️✂️

Evet, neden böyle dedim? Çünkü; kendinizle barışık olmanız, kendinizi sevmeniz ve değer vermeniz insan vücudunun en önemli "pozitiflikten beslenmenin sırrıdır." Makyaj yapmayı seven kişiler ilk önce kendi makyajsız hallerini sevip ve ayna karşısında kendine çok güzel olduğunu ve iyi göründüğünü hatırlatmalı! Dolayısıyla, siz bunu yaptığınızda toplum içerinde ki özgüveniniz kaçınılmaz olacak, pozitif bakışları üzerinize toplamayı başaracaksınız. Unutmamak gerekir ki makyajsız güzel görünmenin ilk tüyolarından birisi de kendinizle barışık olmanızdır.

Sivilcelere dikkat!

Jsjsj şaşırmış bu
Jsjsj şaşırmış bu

Bir çok kişi sivilceler yüzünden koşa koşa makyaj yapar ve sürekli onlarla oynarlar, uğraşırlar. Az önce de bahsettiğimiz gibi elinizi yüzünüzden uzak tutun! Ve şöyle ki; sivilceyi makyajla kapatmak sivilcenin ömrünü uzatmaktır. Fakat sivilcelerden kurtulmanın bir çok doğal yolu var, bunları uygulayarak kurtulabilirsiniz eğer kurtulamıyorsanız ise en yakın zaman da dermatoloğun kapısını çalmalısınız bunun yanı sıra günde en az beş defa yüzünüzü yıkayarak kir ve mikroplardan arındırabilirsiniz.

Yüz ve saç görünümü

✂️✂️✂️✂️✂️✂️
✂️✂️✂️✂️✂️✂️

Yüz görünümü derken saç, kaş ve dudakları baz alarak yola çıktık, bunları atlamak gerekiyor. Makyajsız güzel görünmenize yardımcı olacak, yol arkadaşlığı yapacak saçlarınıza da özen göstermelisiniz, dikkat etmeli ve tedbiri elden bırakmamalısınız. Saç kesiminizin güzel, düzgün ve kaşlarınızın kalınlığı doğal olmalıdır. Dudak bakımınıza özen göstermelisiniz. Özellikle kuru ve çatlak olmamalıdır. Bu nokta da yine suyu bol tüketmeniz geçiyor.

C vitamini

✂️✂️✂️✂️
✂️✂️✂️✂️

Saçlarımız, kaşlarımız, kirpiklerimiz, cildimiz ve tırnaklarımızın güzel görünmesinin kamera arkasında vitaminler yatar. C vitamini tam da burada devreye giriyor. Makyajsız güzel görünmenin yolu C vitamini tüketmek geçiyor, eğer yapabiliyorsanız her sabah taze sıkılmış portakal suyu vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırıp cildi taptaze, canlı ,temiz ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

✂️✂️✂️
✂️✂️✂️

Kuaförünüz KS'de cavaplıyor, görüşlerde buluşalım, kendinize iyi bakın, cici bakın.😊

#Coiffeur34

Havada Bulut Sen Makyajı Unut! Doğal Yollarla Güzel Görünmenin Sır Kapılarını Aralıyoruz
17
0
Görüşünü yaz
17Kız Görüşü
0Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Gizli Üye

  Hepsini yapıyorum ama bazı şeyler doğal maalesef.
  Resmen küçücük boyuma kiloma bakmadan günde 6-8 litre civarı su içiyorum bu vücudumdaki kan miktarından bile daha fazla ama alışkanlık işte 😅 (44 kiloyum yaklaşık dört litre falan kanım var yani)

  Ama gene de göz altlarım koyu renk ve her gün 9 saat uyuyorum. Üstelik çocukluğumdan beri koyu renk yani iki seçenek var ya barışık yaşayacağım ya da makyajla kapatacağım.

  (Zayıflıkla da alakalı değil zaten yüzüme bakarsan 55 kilo falan olduğumu düşünürsün yüzüm gayet tombik vücudumun aksine bir de zaten küçükken tombiştim ama göz altlarım aynıydı)

  Bence makyaj konusunda kendimizi bu kadar yormamız da saçma herkes aynı ürünleri kullanıp aynı görünümü oluşturmaya çalışmak zorunda değil neden yüzüme kontür yapıp başka bir insan olayım mesela? Ama herkes makyajsız gezmek de zorunda değil yani bugün güneşte kızarmış gibi görünmek istiyorsam neden allık süremeyim ki kime ne zararı var? Veya göz altlarımı korkunç buluyorsam neden kapatmayım doğru ürünler kullanırsak zaten çok büyük zararları da yok bu ürünlerin birçok doktor kontrolünden geçiyorlar.

  En güzeli insanın kendi bedenini olduğu gibi sevmesi tabii ki ama bu her zaman mümkün olmayabiliyor günümüzde makyaj ürünleri insanların psikolojisi için gerçekten hayat kurtarıcı.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?
  • Gizli Üye

   Üstelik makyaj sektörü insanları böyle büyük bir yükten kurtarırken bir de doğallığı övmek saçma.

   Çünkü çoğu kişinin doğallığı överken yaptığı şey doğallığı değil doğal güzelliği övmek. Ben hiç doğal ince dudakları öven veya doğal olarak koyu renk kıllara sahip birinin övüldüğünü görmedim.

   Herkes şanslı doğmuyor. Ve çoğu kişi estetik, makyaj gibi şeyleri linçliyor. E çirkin olunca gene linçliyor.

   Burnu pek güzellik algısına uymayan ünlüleri ne biçim linçliyorlar. Yorumlar “ne zaman yaptıracaksın”larla dolu. Yaptırınca da doğal değil diye linçliyorlar. Yani hem güzel olacaksın hem de bu güzellik ya doğuştan ya da doğal ürünlerden gelecek.

   Güzellik standartlarına uygun doğmayan bahtsız arkadaşlarımız ne yapsın? Hayatı bu kadar birbirimize zehir etmeyelim.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

160
 • kalpsiz-melek

  Her şey o kadar yapay ki. Doğallığı unuttuk neredeyse.

  Bu verdiğin bilgiler gerçekten çok önemli. Hele ki bol su tüketmek her yönden avantajlı.

  Yorumla
 • Babasınıntontişi

  Hiç bir zaman çok ağır makyaj yapmadım. Bence az makyaj en güzeli

  Yorumla
 • Lunatix

  makyaj konusunda ciddi bir eğitime ihtiyacım var

  Yorumla
 • ÖfkemveBen

  Makyaj cok yapmam sevmiyorum cildi bozuyor ve gözenekleri çoğaltıyor benim tavsiyem sodayı buz halinde yüzümde gezdirip yedirmek çok iyi ipeksi bir dokunuş bırakıyo 🍃

  Yorumla
 • Geceyi_SevenKız

  Zaten düğünler ve özel günler hariç makyaj yapmam bu yüzden benlik sıkıntı yok

  Yorumla
 • Ms26Ms

  Hala bir fondöten sahibi olamamış ben ilk defa bir allık alayım dedim ve pandemi başladı kutusuyla duruyor. Kim ne derse desin doğal halimi seviyorum. Cilt bakımıma önem veriyorum ölü derileri düzenli olarak keseyle atıyorum uygun gördüğüm ürünlerle yıkıyorum. banyoda buharda duruyorum. Soğuk su uyguluyorum. Şey birde kırışık önleyici krem kullanıyorum😄
  Kaz ayaklarım çıkarsa yanarım alimallahh😅
  Emeğinize sağlık faydalı bir bence olmuş👒

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • nirhamm

  Aynen öyle çok güzel olmuş

  Yorumla
 • rolyapamayanoyuncu9

  cilt temizliği çok önemli :)

  Yorumla
 • AyşeNurr35

  Çok zorda kalmadığım sürece hiç yapmadım, yapmam da :D Bilgiler güzel ama teşekkürler :)

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • ZynpEylül

  Sivilceler sağolsun, baya gölge düşürüyor.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Wlesya

  Zaten bu korona çıktı makyajı da unuttuk.
  Ruj sürsek maskeden görünmüyor.
  En iyisi en doğrusu cildimize bakalım biz.
  Emeğine sağlık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Sine_

  Çok güzel olmuşş

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • bensherlock

  Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık ama stres mahfediyo

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Andromedadanbirkız

  Ciao🦇
  Benimde dikkat ettiğim şeyler, güzel bir bence olmuş emeğinize sağlık. 💎

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Grandiflora

  Ben makyaj yapmayı beceremiyorum sanırım çok ilgimide çekmiyor. Uğraşsam öğrenirdim. Arada parfüm sıkmak dışında kozmetikle hiç işim yok. Ruj sürdüğüm zaman yağlı yemek yemişimde ağzımı yıkamamışım gibi geliyor o kadar irite oluyorum. Sevmiyorum.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • LimonÇiçekleriPorti

  Her zaman doğal güzelliği tercih etmişimdir makyaj hiç yapmam benlik bir şey değil... Eline sağlık faydalı bir bence olmuş...

  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  Yorumla
YÜKLENİYOR...