İstanbul'da özel halk otobüsü şoförü namaza durdu. Siz o otobüsün içinde olsaydınız ne tepki verirdiniz?

İstanbul'da özel halk otobüsü şoförü namaza durdu. Siz o otobüsün içinde olsaydınız ne tepki verirdiniz?
İstanbul'da özel halk otobüsü şoförü namaza durdu. Siz o otobüsün içinde olsaydınız ne tepki verirdiniz?İstanbul'da hareket halinde olan otobüs birden bir köşede durup şoförün namaz kılması ile otobüsteki yolcuların şaşkın anlar yaşamasına sebep oldu. Yolculardan kimisi tepki gösterip otobüsten inerken, kimisi de rahatsız mı oldunuz adam ibadetini yapıyor diyerek tepki gösterdi.

Aynı şekilde sosyal medyada konu üzerinde bir çok tartışma ve paylaşım ile insanlar 2 ye bölündü. Siz o otobüsün içinde olsaydınız nasıl tepki verirdiniz?
Güncellemeler:
Siyasete girip polemik oluşturmaya gerçekten gerek yok.

2|3
3359

En İyi Kız Görüşü

• herkesin inancina saygi duyarim ama böyle bir duruma saygi duyamam
    namazini iş saati disinda kilmali
    bu durumu uygun görenleri anliyamiyorum
    ozaman hepiniz iş saatinde namaz vakti diye isi birakalim
    is verenlerde bizi zaten is saatinde namaz kilmamiz ibadet etmemiz icin ise aliyorlardi...
    ya da o is saatinde kenara cekip namaz kilicak diye misal olarak söylüyorum baska biri iş yerine gec kalicak belki isinden de olucak
    ya da herhangi bir yere gitmek istiyen bir insanin durumuna isine engel olucak
    ayrica is saatinde bu namaz zamanlarini hesaplarsak haksiz sekilde para kazanmis olucak

is saati disinda herkes istedigini yapmakda özgürdür
    ama bunu insanlara o ibadetini yapacak diye mecburi olarak dayatmak saygisizlik, terbiyesizlikdir

3|3
    1|3
    • islamda namaz vaktinde is yapmak haramsa işi biraksin
      kendi birakmasa dahi bir işveren is saatinde izinsiz namaz kildi diye işden atma hakkina sahipdir
      isi biraktikdan sonra evine ekmek götüremeyen o müslüman beyefendi aclikdan namaz dahi kilamiyacak kadar sagliksiz bir duruma geldiginde bedelini bize degil kendi
      ödemis olacaktir.
      Tekrar ediyorum özellikle sizin icin yukarda yazdigim halde anlamamis ya da anlamazlikdan gelmissiniz
      her insan diledigi dine inanma hakkina sahipdir diledigi gibi ibadet etme hakkina da sahipdir ama para kazanmak evine ekmek götürebilmek icin bir işe basladiysa o iş yerinin getirdigi o sorumluluklarina uymak zorundadir
      iş verenle namaz kilmak icin özel ve ayri bir anlasmasi olmadikca...
      bunda dine karsi bir saygisizlik yokdur.
      zor mu geliyor bunu anliyabilmek?
      ozaman islam ile yönetilen ülkelerde daha mesut olmanizi dilerim.

En İyi Erkek Görüşü

• Şovenist bir tutum içinde gerçekleştiriyorsa kınardım. Ancak hiç vakit bulamayıp, gerçekten namazı kaçırmamak için kılıyorsa, bize saygı duymak düşer.

0|6
    1|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3258
  • Hristiyanlar da elindeki işi bırakıp ayin yapsın o zaman, solcu sofor de otobusu durdurup kitap okusun kitap vaktim desin. Olur mu öyle sey ya dini inanci geregi is yapamayacaksin gitsin kendi isyerini acsin istedigi zaman ne istiyosa yapsin. O insanlara hizmet etmek zorunda kamu gorevlisi sayilir.

6|4
    4|7
  • Bu adamın bunu yapmasına tepki gösterenlerin sosyalist diye geçinmesi?
    Bıktım artık cidden. Bir Budist olsaydı ve 5 dk ibadet için vakit ayırsaydı, aydınlar ya hani, "Bu ülkede inanç özgürlüğü var" diye çırpınırlardı. Tepki gösteren olursa alırlardı ellere pankart, çıkarlardı sokağa.
    Eski kültürümüze dönsek keşke. Çok kanın karışmadığı güzel ırkımın hoşgörüsü gelse bu topraklara...

2|3
    7|2
    • @ANTİJAKOBENADAM34 İşte bu yüzden, milli şuuru ayaklandırmak gerekiyor. Bu milletin kendi gücünü görmesi, her türlü dışardan gelecek akımları engellemesi, gelenekselleşmiş gerekir. Dini suistimal edenlere göz açtırmamalı, dinini yaşamalı bu millet. Bu millet en güzelleri hakediyor da işte bakma 😔

• @ANTİJAKOBENADAM34 Peygamber efendimiz "Kişi kavmini (ırkını) sevmekle kınanamaz." Buyurmuştur. Herkes sevsin kendi ırkını. Aşağılanması yanlış olan. Ve Anayasaya göre Türklük kan bağıyla değil vatandaşlık bağıyladır. Yani sen "Kürt" değil, "Kürt kökenli Türk" sün ve bunu kabul ettiğin sürece bir problem yok

• @ANTİJAKOBENADAM34 Türkçü olduğumu kim söyledi? Vatan sevgisi imandandır, sende esen kal

• Sacmalik. Insan ibadetini baskalarinin hakkina girerek yapmamali. Mola verince kilarsin olur biter.. ama ekstra millettin önüne durmak. Herkesi bekletmek, ayrica otobüsü bekleyenleri de bekletmek. Dogru olmayan bir davranis bicimi. Ben bu haberin dogruluguna da inanmiyorum ztn :))

4|2
    2|2
    • Namaz vaktinde iş yapmak haramdır. Zoruna gidiyorsa defolur gidersiniz burada müslümanlar yaşıyor adamı zıvanadan çıkartmayın.

• Az önce birisi namaz kılanların gösteriş yaptığıyla ilgili ayet paylaşmış o ayete senin gibiler giriyor işte. İslamda farzı yerine getirmek herşeyden önce gelir. Sen istediğin kadar namaz kıl cahiliye döneminde ki müşriklerde ibadet ediyordu Allaha ama İSLAM a uymuyor ve onun emirlerini alaya alıyorlardı tıpkı senin gibiler gibi. Bir gün birinize dışarıda denk gelirsem o zaman çok kötü şeyler olacak. Bu ülkede iç savaş çıkmasını bekliyorum.

• Umarim bir gün aklini kullanmayi denersin de ulke snin gibilerden kurtulur 😂@Ümmetci-Yigit dikkat et sen karsima cikma bebe, bir adam olamadin. Ama merak etme, hayat her haliyle bunu sana ögretir mutlaka. Senin gibilerine ben konusma hakki bile vermem normalde cünkü konusmasinı bilmiosun. Dua et de ks diye biryerde sacma düsüncelerini dile getirip ama neyazikki yine de ciddi alinamiosun. Cok pardon ya 😄 neyse büyü de gecer dicem de aptallik sonsuzdur neyazikki

• Bunlar hep hükümetin verdiği yüzden. Karşı çıkıp tepki vereni dinsiz diye yaftalıyorlar. Ulan otobüse binen adamın işi gücü vardır. Senin görevin belli sırf tepki verenleri susturan olacak diye böyle yapıyorlar.

4|2
    2|3
  • Namaz kılmak için evine yetişmeye çalışanlar ne olacak. Akşam namazı hariç uzun bir dilim var iki ezan arasında. Bunu yapması öok bencilce. Bir tek ibadet eden o değil. Ayrıca Nihat Hatipoğlu bile hava alanlarında her yerde namaz kılmayın. Kenara çekilin ve insanları rahatsız etmeden kılın diyor. Benim gözümde bu bir Show.

3|1
    2|4
    • Senin gözünde ne olduğu önemli değil. Allahın takdiri önemli olan. Şov yapmak için hiç kimse o hareketlere katlanmaz emin ol. Avrupalı ve amerikalılların yapmayacağı saygısızlığı sizin gibi çakma müslümanlar ama özde müşrikler yapıyor. Bizim sabrımız dolmak üzere artık size karşı.

• Farz olan ibader gizli değil her yerde kılınır ilmihal falan bilmiyorsunuz yorum yapıp boş boş adamı delirtmeyin @Kahve_Misali

• @Ümmetci-Yigit peki ya işi olanlar? Evde bekleyeni olanlar? Hastası olanlar? Eve gidip ibadetini yapması gerekenler? Ya da o saatte ilaç alması gerekenler? Çakma Müslüman Değilim. Akıllı Müslümanım. Kaza diyr bir şey var.

• İki ezan arası en kısa 45 dk. Mutlaka zaman bulup bir mescidde ya da uygun bir yerde kılabilir. Bu bana biraz gösteriş gibi geldi. Ayrıca namaz kıldığı yer herkesin ayak bastığı bir yer temiz değil. Mecburiyet olmadıkça böyle yerlerde namaz kılınması doğru değil.

3|1
    1|5
    • Bahsettiğim 45 dk da akşam yatsı arası. O saatlerde otobüsler sabah saatleri gibi yoğun çalışmaz. Ayrıca şoförler sıraya göre çıkarlar herkesin en azından bir 10 dk zamanı vardır mutlaka. Sen ne islam biliyorsun ne de mantık.

• @FightForHono herkesin bilmesi gereken şeyleri siz bilmiyorsanız açın mensup olduğunuz dini okuyun araştırın. Gidin en yakın cami hocasına sorun efendim. Olmayan bilginizle eleştirmek işinize geliyor.

• Ve tamam tamam haklısın benim çocuk dört yaşında senden zeki yaşar nuri oldu kimi dinliyon acaba

• Peki kamu hizmeti yapması gereken saatte "kendi ibadetini yaparken" benim vaktimi çalmıyor mu?

Bunun için benden izin ya da helallik almadan yapabiliyor mu?

Servisi bitirip namazını kılamıyor mu?

2|1
    0|1
  • Onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar.
    (Mâûn Suresi 6. Ayet Meali)

6|4
    2|4

• 5:58 - Namaza çağırdığınız zaman, onu alay ve eğlence konusu yaparlar. Bu onların, akıllarını kullanmayan bir toplum olmalarından dolayıdır.

2:277 - İman edip iyi işler yapan, namazı dosdoğru kılıp zekatı verenlerin Rabbleri katında elbette mükafatları vardır. Onlara hiçbir korku olmadığı gibi, onlar mahzun da olmazlar.

13:22 - Rablerinin rızasını kazanmak arzusuyla sabrederler ve namazı dosdoğru kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan gizli ve açıkça Allah yolunda harcarlar ve çirkinlikleri güzelliklerle yok ederler. İşte bunlar, bu hayatın akibeti kendilerinin olacak olanlardır.

• Öncelikle böyle bir durum gerçekten olmuşmu merak ettim yani kaynakta verseydin? Müslüman biri olarak sen napıyorsun bu nasıl iştir vs demem sesimi çıkartmam yani ama hani cemaat değil sonuçta seferin bittiğindede kılabilirsin Namazını hemen geçmez Namaz vakitleri diye düşünüyorum çünkü tepki yersin illaki geç kalan olur acil işi olan olur ama ben tepki vermem.

1|0
    0|0
  • Acil bir işim yok ise hiçbir şey demem ama acil bir işim var ise tepki gösteririm namazını vakti geçmeden müsait olduğunda da kılabilir veya kazasını da yapabilir. Ama siz işe geç kaldığınızda patron yeri geliyor kapının önüne koyuyor sizi hatırlatırım.

1|0
    0|0
  • Boyle bır durumda yapıcak bısey yok saygı duyarım ama dusunurum aynı zamanda bu adam namazı ka ırıp gunah ışlemek istemedi vebalinden korktu diyelim ya oradaki insanlardan çaldığı vakit... Bana göre kul hakkına girmiş bunun vebali daha büyük.

3|1
    1|1
    • Ya Resûlullah! Amellerin hangisi daha iyidir?"

"Namazı ilk vaktinde kılmak." diye cevap vermişlerdir. (Tirmizi – Dare - Kutnî : Abdullah bin Ömer (R. A.)'dan.) Ya Resûlullah! Amellerin hangisi daha iyidir?"

"Namazı ilk vaktinde kılmak." diye cevap vermişlerdir. (Tirmizi – Dare - Kutnî : Abdullah bin Ömer (R. A.)'dan.) Ya Resûlullah! Amellerin hangisi daha iyidir?"

"Namazı ilk vaktinde kılmak." diye cevap vermişlerdir. (Tirmizi – Dare - Kutnî : Abdullah bin Ömer (R. A.)'dan.)

• @FightForHono İnsan hakları bildirgesi
      Madde 29 1. Herkesin, kişiliğinin serbestçe ve tam gelişmesine olanak veren
      topluma karşı ödevleri vardır.
      2. Herkes haklarını kullanırken ve özgürlüklerinden yararlanırken,
      başkalarının hak ve özgürlüklerinin tanınması ve bunlara saygı
      gösterilmesinin sağlanması ve demokratik bir toplumda genel ahlak ve
      kamu düzeniyle genel refahın gereklerinin karşılanması amacıyla yalnız
      yasayla belirlenmiş sınırlamalara bağlı olur.

Ayrıca belirttiğininz metnin tamamı bildirgeye ait değil. Şunuda belirtmeliyim ki, ben ilk görüşümde altını çizerek belirttim ki ben bu durumda saygı duyardım lakin herkesten aynı saygıyı beklemek ya da herkes aynı saygıyı göstermek zorunda değildir. Kişilere bu anlamda karışamazsınız. Sizinde bildirgenin maddelerinde belirttiğiniz gibi

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez.

• Ayrıca kopyaladığınız yerde normal bir memur ya da oturarak iş gören bir çalışandan bahsediliyor. Otobüs sürmeyi bırakıp namaza duran şoförden değil.. Yine söylüyorum benim açımdan saygı duyulmayacak bir konu yok aksine mutlu bile olurum ancak herkes aynı görüşü paylaşmak zorunda değil. İyi akşamlar...

Her ne olursa olsun mutlaka vakti içinde kılınmalıdır. Amirin namaz kılanlara müsade etmesi de farzdır. Bu nedenle iş yerinde de olsa Allah'ın emrettiği namaz kılınmalıdır. Bu açıdan vaktinizi boşa geçirmemek şartıyla ve eğer çok acilse sadece farzları kılmak suretiyle de olsa namazı kılmak gerekir. Bu kul hakkına girmez. Çünkü bu bir ihtiyaçtır. Örneğin tuvalet ihtiyacı olan bir kimse işi bırakıp gitse, ihtiyacını giderse kul hakkına girmediği gibi, namaz da ruhun ihityacı ve Allah'ın emridir. Bu da kul hakkına girmez.

• Dini showmenler iş başinda. Yemeyelim bunları, birilerinin talimatiyla sırf gundem yaratmak için yapilan hareketler. Dini değerlere saygi duyulmali lakin boyle show olsun diye ibadet yapanlar daha fazla uzaklastiriyor insanlari inandiklari değerlerden.

2|1
    0|1
    • bu kadar işte kardeşim.
      çok mu zor bu rezaleti anlamak.
      buradaki bir çok andaval düşmüş bu hataya

• @filofobik Aynen abi, topluma bir dönüp bakarsan felaket zor anlamalari

• ibadet etmek tamam ama böyle değil.
      ayrıca ibadet amaç değil araçtır.
      bu fasık ahmaklar sürüsü amaç edinmiş. tek dertleri ibadet. onu da doğru yapsalar bari.

• Saygı duyup beklerdim ama ii İstanbul'da otobüsün içinde kılacak bir yer bulmuş biz 2 ayağımızı nereye koysak diye düşünürken😂😂😂

1|6
    3|0
  • iyide hava aydınlık demekki öğle ya da ikindi namazı bu o zaman adama sorarlar durak'ta neden kılmıyorsun kardeşim diye? tabi burası türkiye belki adam durakta haraket saatini beklerken kılıyordur ama haber yolda kılıyor diye çıkmıştır. soförün canlı beyanını işitmeden habere inanmam.

0|0
    0|0
  • Bence anlamsız olmuş. Gerçekten çok bindim İETT'ye, ama hiç böyle bir şey görmedim yani... İbadetini yapsın elbette, ama böyle olmaz. Bir şekil yapacak otobüsteyken olmaz. Herkes ulaşsın son durak, geri dönmesin Kapasın kapıları, sonra kılıp açsın... Bu da olmaz tabii. Ben hep diyorum, işi gücü olanlar, vakti olmayanlar 5 vakit kılamaz ne yazık ki. Zaman yok çünkü. Ancak yatsıyı kılar eve gidince. Bir de sabah evden çıkmadan sabah namazı belki...

0|0
    0|0
  • Kendi dini görüşü çnün ibadeti. Saygı duyarım.
    Bunu yapacaksanız elinde İncili olanı dövmeyeceksiniz. Deist ve ateistlere saygı duyacaksınız.

3|2
    2|2
  • Saygi duyarim sonucta adam ibadetini yapiyor ve her muslumanin yapmasi gereken seyi yapiyor neden adama kizcagimdi masallah derdim ve beklerdim

1|5
    3|1
  • Sanmiyorumki is saatleri icerisinde ve hareket halindeyken kenara cekip namaz kilsin.

Ya daha saati dolmamistir, durakta beklerken kilmistir ve bunu propaganda olarak kullanmislardir.

ya da bu adamin niyeti ibadet degildir.

0|2
    0|0
  • Herkes özgür. bak bu cümle çok önemli herkes birbirine inançlarından dolayı saygı duymalı ama ben bir müslüman olarak o şoföre otobüsteki insanların gideceği yere yetişememesinden dolayı gireceği kul hakkını hatırlatmak isterdim.

0|0
    0|1
  • Gösteri yapıyor diye ben tepki verirdim hergün aynı şeyi mi yapıyor acaba bir de o var diye düşünürüm belki kendince insanlara örnek olmak için de yapmış olabilir ama bu çıkışını kendisine sormak lazım

1|1
    2|3
    • @Ümmetci-Yigit he zaten siz müslümansınız biz değiliz dimi

• @Ümmetci-Yigit işte sen gerçekten Müslümansan şayet şüpheli diyemezsin. Sende sokakta olduğunda seccadeni cebinden çıkarıp namaz vakti sokakta namazını kılıyorsundur umarım ya da sınavdan çıkıp hocam ben bir namaz kılıp geleyim sonra devam ederiz diyorsundur seni gerçek müslüman.
      O zaman namaz vakti ameliyattaki hastalarda terk edilsin hani namaz vakti iş yapmak haram ya.
      Tamam sen bu cahillikle dar beyinle müslüman ol ben kafir olurum tamam.

• Bu tür hareketler insan içinde ayrım yapmaya yol açar kimsenin ibadetine inanç özgürlüğüne kimse karışamaz lakin o otobüsün vaktinde hareket edip bir yerlerde olması gerekir bunu göze almalı kişi artık kendini ona göre mi ayarlar bilemiyorum fakat bu işinde bir kuralı var yerine bir başkası olsaydı madem değişseydiler.

0|0
    0|0
  • Tepki göstermenin saygısızlıkla bir alakası yok ki😂 Adam işini yarım bırakıyor, hareket halinde olması gerekirken duruyor. İnsanlardan da onu beklemesini istiyor öyle mi?

2|1
    1|4
  • gösterişten başka birşey değil ibadetinde samimiyse gider bir caminin yanında durur milleten izin alıp gider cemaatle birlikte namaz kılar.. insanların gözüne gözüne sokmaya hiç gerek yok zaten İstanbul'da adım başı cami var

1|0
    1|1
  • kimse kusura bakmasın..
    her seferden sonra şoförlerin 30 dakika istirahat süreleri var..
    ister yemek yer ister sigara içer isterse de ibadetlerini yerine getirir..
    bu arkadaşımız, o otobüsteki insanların hakkına girmiştir..

2|0
    1|0
  • yanlış bu yazılanlar bence. hareket saatinden önce bunu yapmış olabilir. ama şu da var sebep ne olursa olsun takdir ediyorum. musluman bir ülke de normal bu. inşallah bende onun gibi olurum diye dua ederim. dünya işini ibadete değişmemiş.

0|1
    0|1
  • Müslüman adam ne yapsa baş tacıdır.. İşe geç de kalsak, tek kelam etmeyiz, kılsın namazını..

0|2
    1|2
    • islam gösteriş dini değildir kardeşim.
      düşme bu hataya.
      allah rızası için ibadet yapılır ve ibadet amaç değil araçtır.
      sen düşme bu hataya

• @filofobik farzlar haricindekileri yapabildiğin kadar yaparsın sorun yok ama zahir olarak farzları her zaman her yerde yapmak zorundayız bunun aksini söylemek bizim dinimiz olur allahın gönderdiği ve bizden istediği değil yoksa efali mükellefinin ve tevhid akidesinin dışına çıkarız ve bir önemi kalmaz ve dünyaya gönderilme amacımızı sınavımızı unutmuş oluruz allaha emanet ol

• @____impossible____ sende azizim.
      önemli olan bu kıvamı yakalamak zaten.
      farklı görüşleri bu kadar medeni şekilde tartışabilme noktasında buluşabilmeliyiz.
      bu gösterir ki senin yolun da sana göre yanlış değil seni bu seviyeye getirdiğine göre.
      hesap günü hepimiz yalnız olacağız ve sadece kendimizden sorumlu olacağız. ben böyle yorumladım ve sevabı günahı bana ait ancak birine uysam o zaman suçu ona atabilme potansiyelim var.
      o yüzden herkes kendi okumalı kuranı ve kendine göre sistem belirlemeli

• saygı duyarım, lakin işe geç kalan veya işi acil olan kişileri bilmem.

0|2
    0|0
  • otobus daha kalkmamistir. yoksa adam hat seferi yaparken durdurup kilmaz. sanmiyorum boyle biseyi yapacagini.. otobusler gec kaldiginda ceza yiyorlar cunku. durdurup namaz kilsa arkada ki ayni hat otobusu yetisecek.

0|1
    0|0
  • Saçma ama ozaman bütün ulaşım dursun trafik kilit..
    kaza denen bişi var uygun olmayınca kaza namazı kılabilir istedikten sonra.. provake bir ibadet olmuş bana göre..

1|0
    0|0
  • yaptigi is neticesinde bu hareket dogru degil belki yolcusu hasta yasli evde cocugu bekleyen var
    molalari yoksa kazaya birakmakiydi tamamen sov amacli olmus bu sanki

0|0
    0|0
  • Saygı gosteririm herkesin ibadeti kendine 10 dakika geç kalsam ölmem heralde

1|4
    2|1
  • gitsinler mevlana gibi aşevleri kursunlar ibadethanelerde yaşasınlar dünyevi şeyleri bıraksınlar neyin şekli bu milleti niye etkiliyorlar

2|0
    1|1
  • Soforun namazini beklemek icin bindmedim o otobuse herkesin isi gucu var. Sehirlerarasi otobus olsa bir derece ama toplu tasima araclarinin durmasi sacma. Kavga cikarirdim

1|0
    0|0
    • @Ümmetci-Yigit musrik degilsem sen dinden cikarsin haberin var mi? ben soforu beklemek zorunda degilim birader

• @Ümmetci-Yigit valla ben idabetimi Allah icin yaparim gosteris icin degil. sen. defolup git

• @Ümmetci-Yigit ben kilinmaz mi dedim yorumlarimi iyi oku ve anla. yolcular onun. namazini beklmek zorunda degil. ibadete inanca saygi gosterin diyorsan sen de diger insanlara saygi gosterecek. otobuste hastasi var yaslisi var tuvalete gitmesi gerken var. eve yetisip evde kilacak. olan var. kimse soforu beklemek zorunda degil.

• boş zamanı yoksa adamın ne yapabilir namazı mı kaçırsın? ne şartlarda çalıştığını bilemeyiz hoş goruyle karşılamak gerek.

0|1
    0|1
  • ibadetine kimse bişi diyemez ama ibadet gizli yapılır. bunu herkesin önünde yapmak zorunda değildi, namazların kazaları olur. eğer kılamadıysa akşam evine gittiği zaman kazalarını kılar tamamlar.

0|0
    0|1
  • Müsait bir zamanda tabi ki vazifesini yerine getirecek

2|1
    0|0
  • Vakit sıkıntısı varsa yapılmadan gereken sabretmek olur ki ben de öyle yapardım

0|2
    0|0
  • Ne olmuş iki dakika farzını kıldıysa acelesi mi var herkesin, bir yere mi yetişmek zorundalar?

0|1
    1|1
  • allah kabul etsin.. herkes ulu orta herşeyi yapıor bu adam ibadetini yapıyor diye mi sorun

1|1
    0|0
  • Müslüman değilim ama sorun etmezdim sempatik geldi.

0|2
    2|0
  • Olaya şu açıdan bakalım. Eğer sadece farzını kıldıysa, en fazla 4 rekat kılmıştır. Bu 4 rekatıda yaklaşık 3 dakikada rahatlıkla kılar. Hayatımda 3 dakika gitmesi bir şey ifade etmez zira 45 -60 saniyelik onlarca ışık trafikte denk geliyor. Yok eğer namazın tamamını kıldıysa abartmış diyebilirim.

Böyle şoförlere sefer saatlerinde esneklik gösterilmeli yer değişebilmeli bence. Çünkü namazın tamamını kılacakları durumda gerçekten yetişmesi gereken yere geç kalan insanlar olacaktır. Bide bunu onlarca şoförün yaptığını düşünün kargaşaya neden olur. O yüzden örnek olmamalı. Çözüm olarak bu şoförlerin hat gidiş saatleri namaz vakitlerine denk getirilmemeli.

0|0
    0|0
  • Ahhh ahhh
    Milleti mağdur ettikten sonra ne anlamı kaldı o namazın?
    Millet iyice kafayı yedi.

1|1
    0|0
  • adamlar kac saat trafikteler hangi ara yapacaklar. iyi yapmis

0|2
    1|1
  • Adam ibadetini yerine getiriyor yer mekan ayırd etmeksizin helali var

0|1
    0|0
  • Allah kabul etsin diyip beklerdim. Herseyi bekliyoruz ibadet edeni mi beklemiyecez helal olsun derdim sonrada

0|1
    0|0
  • Allah kabul etsin.. bence yanlış anlayacak bir şey yok.. sürekli araç kullanıyor ve fırsat bulamıyorsa bence anlayış göstermek ŞART.

0|0
    0|0
  • Bakın bakın namaz kılıyorum cennet garanti siz kendi halinize yanın

1|1
    1|2
  • Kul hakkına girmiş bildiğin. Bana hiç dogru gelmedi açıkçası.

0|0
    0|1
  • Büyük ihtimal otobüs sefere başlamadan ilk durağındayken çekilen bir resimdir bu.

0|0
    0|0
  • Mevcut seferi bitirip öyle de namazını eda edebilirdi. Bu biraz Show bence

1|0
    0|1
Daha Fazla
40
Yükleniyor...