"Göçük altındayım, yangın çıktı" diyerek sosyal medyada yalan haber yapan kişi gözaltına alınmış. Bunun cezası ne olmalı?

Gizli Üye

çok kötü bir gün geçiyoruz farkındayım ama bir de böyle insanlar var.. yalan haberlerle insanların duygularını sömüren..

İbrahim Ö. diye biri var. Afyonkarahisar'da "Göçük altındayım, yangın çıktı. 6 aylık bebek var" deyip adres veriyor. Siber suçları tarafından da yalan haber yaptığı için yakalanıp gözaltına alınıyor.

bunlar gibileri hem duyguları sömürdüğü yetmezmiş gibi yardıma giden insanları da gerçek yardım sahiplerinden uzaklaştırıyorlar.

Göçük altındayım, yangın çıktı diyerek sosyal medyada yalan haber yapan kişi gözaltına alınmış. Bunun cezası ne olmalı?
"Göçük altındayım, yangın çıktı" diyerek sosyal medyada yalan haber yapan kişi gözaltına alınmış. Bunun cezası ne olmalı?