Pedagojik formasyon usul ve esasları yayımlandı. Yeni uygulamayı nasıl buldunuz?

06romeo
Hükümet bu gün yürürlüğe koyduğu uygulamaya kararı ile yeni bir gündem oluşturdu.

Eskiden sertifika ile elde edilen hak, artık P. F. dalında yüksek yaparak elde edilecek. Programa başvurular ekim ayında alınacak.

Ayrıntılar için Haberin Detayı tıklayınız.

#06romeo 😎
Güncellemeler
+1 yıl
YÖK ile MEB arasında “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı” güncellenerek yürürlüğe girdi. MEB tarafından “Uygulama Öğrencilerinin Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Öğretim Kurumlarında Yapacakları Öğretmenlik Uygulamasına İlişkin Yönergede” de güncellendi.
Pedagojik formasyon eğitimi, bu yıl itibariyle yükseköğretim kurumlarında yüksek lisans programı olarak verilecek.
Fen Edebiyat Fakültesi mezunu Öğretmen adayları bu eğitimi aldıktan sonra atanma hakkı elde edecek.
Pedagojik formasyon usul ve esasları yayımlandı. Yeni uygulamayı nasıl buldunuz?