Star yazarı Resul Tosun, laiklik anayasadan çıkarılmalı dedi! Adım adım şeriata mı gidiyoruz?

Altinbasakk
Geçmişte AKP milletvekilliği yapan Star yazarı Resul Tosun, Türkiye Cumhuriyeti anayasasında "değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez" şeklinde ifade edilen laikliğin anayasadan çıkarılmasını önerdi.
Star yazarı Resul Tosun, laiklik anayasadan çıkarılmalı dedi! Adım adım şeriata mı gidiyoruz?
"90 senedir dindarlara hayatı zehir etmeye çalışanların ve toplumu İslam'dan uzaklaştırmaya çalışanların tek gerekçeleri laiklik. İşte tam da bu sebeple istismarı önlemek için laiklik ilkesi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi ya anayasadan çıkarılmalı ya da istismarı engelleyecek netlikte tarif edilerek yer almalıdır. Yoksa bu zihniyetin, ellerine geçen ilk fırsatta 28 Şubat benzeri uygulamalara teşebbüs etmekten ve toplumu germekten çekinmeyeceği anlaşılmaktadır. Demedi demeyin!"
Star yazarı Resul Tosun, laiklik anayasadan çıkarılmalı dedi! Adım adım şeriata mı gidiyoruz?