1 ay

İstanbul'da yaşayanlar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlundan memnun musunuz?

betterböcek
Ben şahsen hiç memnun değilim. Her ne kadar ona oy vermesem de hizmetlerde çok büyük fark olacağını sanmıyordum hatta belki daha iyi şeyler yapar diye düşünüyordum. Ama tam bir fiyasko oldu.
Geldi önce 3 milyon dolara ressamı belli olmayan bir fatih tablosu satın aldı.
Sonra gelir gelmez toplu ulaşıma %65 zam yaptı sonra ki sene tekrar %30 zam yaptı. Ama öğrenci akbiline zam yapmamış eee gençlerden oy bekliyor ya. Biz çalışan yetişkinler onun umurunda değiliz.
Suya %40 zam yapmak için belediye meclisini olağanüstü toplantıya çağırmış.
Haliçi ve boğazı temizleyen tesislerin sözleşmesini iptal edip temel atmama töreni yapıp bunun fuzuli masraf olduğunu iddia eden Ekrem, boğazdaki müsilaj felaketi olunca neye uğradığını şaşırdı, o temizleyemeyince bakanlık devreye girip temizledi o da temizlik çalışmalarının görüntülerini sanki belediye yapıyor gibi paylaştı.
Sağlık personelinin ücretsiz toplu taşıma kullanması hakkının uzatılması yönündeki il genel meclisi kararını veto edip uygulamamış.
Pandemi döneminde otobüs seferlerini o kadar azalttı ki eskiden 15 dk da bir gelen otobüs artık 2 saat 2,5 saat de bir geliyor ve niye saatlerdir otobüs gelmiyor diye belediyeyi arayıp şikayet ettiğinizde sefer saatleri pandemi nedeniyle güncellendi bu normal saati yani gecikme yok 2 saatte bir geliyor dedi. Ben şok.
Pandemi dönemi seferleri azaltınca tabi herkes tıklım tıkış gidiyor. Halbuki arttırması lazım hastalık yayılmasın diye. Sosyal mesafe korunamıyor böyle.
Pandemi dönemi tiyatrocuların maaşı ödenmemiş sanki onlar insan değil ev geçindirmiyor.
Kuzguncuk sahili esnafı dükkanlarının önüne park eden araçlar yüzünden manzara kesildiği için müşteri kaybediyor, bari bir gün yolun bir yanına öteki gün bir yanına park izni verilsin hep karşı esnaf kazanıyor diye şikayet edince, Ekrem ilgileneceğine söz vermiş olsa da bir işlem yapılmamış. Herkes neden karşı tarafın esnafının ısrarla kayırıldığını merak ediyor. Daha say say bitmez, bu kadar fiyasko beklemiyordum şahsen. Siz ne düşünüyorsunuz?
İstanbul'da yaşayanlar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlundan memnun musunuz?
10
2
Görüşünü yaz