Türkiye'deki kadın cinayetleri, kadına şiddet geçim sıkıntısı yüzünden mi oluyor yoksa yanlış ilişki sebebi mi?

kadinturk
5 kadından 1’i ayrılmak istediği için erkekler tarafından katledildi

TİHV’nin yaptığı çalışmaya göre 2020’de öldürülen kadınların yüzde 20’si ayrılmak istediği için erkekler tarafından katledildi. Öte yandan Adana’da dün 100 metre arayla iki kadın cesedi bulundu.
Türkiyedeki kadın cinayetleri, kadına şiddet geçim sıkıntısı yüzünden mi oluyor yoksa yanlış ilişki sebebi mi?
Türkiye'deki kadın cinayetleri, kadına şiddet geçim sıkıntısı yüzünden mi oluyor yoksa yanlış ilişki sebebi mi?