AP’de ‘damat’ skandalı: Parlamento üyesine soruşturma açılacak. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Gizli Üye

Damadını özel asistanı olarak atayan Avrupa Parlamentosu (AP) üyesine soruşturma açılacak.
AP üyelerinin akraba ya da yakınlarını işe alması yasak.
BBC’den Yusuf Özkan’ın haberine göre Hollanda’da iktidar ortağı Hristiyan Demokrat Parti (CDA), Manders’in damadını göreve almasının çok ciddi bir problem olduğunu belirterek soruşturma başlatılacağını açıkladı.
AP üyelerine çalışanlarının giderleri için ayda 25 bin 620 avro bütçe veriliyor.

Manders, personelin maaşını bu bütçeden ödüyor. Yani damadı Elmar Eckstei’in maaşını da bu bütçeden ödedi. Bu yüzden Manders’in damadına ödediği parayı AP’ye tekrar iade etmesi söz konusu.
Hollanda medyasına göre asistan olarak göreve alınan damadın ne yaptığı tam olarak bilinmiyor.
AP’de ‘damat’ skandalı: Parlamento üyesine soruşturma açılacak. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?