Müşterilerinden 120 tl sandalye ücreti alan Four Seasons Oteli davalık oldu! Kazıklanıyor muyuz?

TuruncuOjeli
Four Seasons Otel
Avukat Ersan Taştekin, ailesiyle gittiği İstanbul Four Seasons Otel 'de 120 TL’lik 'sandalye örtüsü ücreti' nin 80 TL'sini Tüketici Hakem Heyeti kararı ile geri aldı. Üstüne de icra davası açtı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre “sandalye ücreti” nisan-ekim ayları arasında dış mekânda oturan müşterilerden alınıyor. Otel müşterileri ve kurumun özel kartına sahip olan kişiler bu ücreti ödemiyor. Yetkililer, “Terasta her müşteriye su, meyve suyu ve kurabiyeden oluşan hoş geldiniz ikramı yapılıyor. Boğaz’da yoğun talep gören bu bölümümüzde en iyi hizmeti sağlamak için bu ücret alınıyor. Bazı yerler bunu kuver ücreti diye adlandırıyor. Bu dünyanın her yerindeki olan küresel bir yaklaşım” ifadesini kullanmıştı.

Sizce lüks mekanlar kazıklıyor mu bizi?
Normal bir uygulama. Otel haklı
Otel kazıklıyor resmen
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Müşterilerinden 120 tl sandalye ücreti alan Four Seasons Oteli davalık oldu! Kazıklanıyor muyuz?