Herkesin Dünya İyilik Günü kutlu olsun! Dünyayı daha iyi bir hale getirmek için neler yapabiliriz?

fangoria u
Dünya İyilik Günü ile “daha iyi bir dünya inşa etmeye” yönelik adımlar atılması, farkındalık yaratılması amaçlanıyor. Bu gün ile toplumu birbirine bağlayan iyiliğin gücüne dikkat çekilmek isteniyor. İyilik sayesinde ırk, din, politika, cinsiyet ve bölgesel ayrımların kapanması, insanlar arasında köprüler kurulması amaçlanıyor.
Haydi Dünyayı daha yaşanabilir kılalım

Dünya İyilik Hareketi isimli bir sivil toplum kuruluşu tarafından 1998 yılında kutlamalara başlandı.
Bir gülümseme bile yeter

Dünya'nın bu halde olma sebeplerinden biri de sensin. Herkes biraz daha iyi bir insan olsa dünyamız daha iyi bir yer olmaz mıydı? Hadi bugünde itabren biraz daha iyi bir insan olmaya çalışalım. İyilik yapmak için paraya pula ihtiyacın yok. Bir sokak hayvanını sev. Yaşlı birine yardım et. Kavgaları küslükleri bir yana bırak. Her şey sende başlar bunu unutma.
Herkesin Dünya İyilik Günü kutlu olsun! Dünyayı daha iyi bir hale getirmek için neler yapabiliriz?